Úvod » 2022/2023 » Mimozápasové akce

Zimní soustředění staršího a mladšího dorostu

publikováno 11.02.2023 (aktualizováno 29.07.2023)

6.2. - 10.2. 2023 Úborsko

starý: Drechsel, Grollmuss, Halámek, Kolomazník, Kotous, Kruml, Latislav, Marek, Maška, Straka, Stránský, Tymr, Vykoupil + Novotný

mladý: Cihla, Diepold, Gust, Illek, Jambrich, Janský, Ježek, Kadlec, Klimeš, Liška, Luciani, Polívka, Übermajer, Úbl, Ungermann

Letošní zimní fotbalové soustředění našich dorosteneckých týmů jsme po loňských pozitivních zkušenostech absolvovali opět v malé vísce na Klatovsku v Úborsku. Ubytovali jsme se v místním rodinném penzionu U Jandů. V průběhu soustředění jsme si užili fantastické počasí. Po celý týden byly sice noci mrazivé, ale přes den nás čekala vymetená blankytná obloha a teploty lehce nad nulou - jen ten sníh v únoru trochu chyběl.

Každý den jsme absolvovali několik tréninkových jednotek. Dopoledne jsme ve dvou partách jezdili na venkovní kluziště do nedalekého Nýrska, kde se odehrávaly líté boje s černým pukem. Vše bylo zakončeno čtvrtečními Winter Games, kde si překvapivě techničtější "Mladý" namazali na chleba "Starý".

Odpoledne jsme jezdili na travnaté hřiště do Pocínovic, kde nám bohužel hrací plochu způsobem sobě vlastním připravil krtek. Jinak kvalita trávníku podle očekávání odpovídala aktuálním teplotám. Herní trénink byl potom kombinován s tradičními několikakilometrovými výběhy a posilováním. Závěr dne naši kopáči trávili většinou ve vířivce a sauně. V modelovém utkání na 2x30 minut "Starý" vrátili "Mladým" hokejovou prohru - i když pouze o jednu branku.

Mládenci poctivě odmakali celé soustředění. Až na pár naraženin se nám snad vyhnuly větší zdravotní komplikace. Nyní máme před sebou ještě spoustu času včetně několika přípravných zápasů do té doby, než naostro začne sezóna. Doufejme, že se formu podaří načasovat optimálně tak, abychom se v červnu mohli radovat ze zvládnuté úspěšné sezóny.

Obrázky k článku