Úvod » 2021/2022 » Mimozápasové akce

Letní soustředění Železná Ruda 2021

publikováno 01.08.2021 (aktualizováno 27.07.2022)

24.7. - 28.7.2021 Železná Ruda

Starý (2003, 2004): Benedikt Jan, Bohun Marek, Bořánek Václav, Drábek Matyáš, Ferenc Jaroslav, Frček Tadeáš, Hruška Zdeněk, Hubrt Matěj, Huňatý Richard, Janák Matěj, Kapic Jaroslav, Kašperák Tomáš, Marek Jakub, Marval Dominik, Maška Jan, Pergl Lukáš, Pressl Daniel, Pretl Aleš, Riska Petr, Sosnovec Petr, Straka Martin, Stránský Martin, Urbánek Marek

Mladý (2005, 2006) :  Drechsel Sebastian, Ehm Michal, Grollmus Daniel, Halámek Tomáš, Hess Richard, Hubený Adam, Jaroš Jan, Kloček Matěj, Kolomazník Ondřej, Kulhánek Jan, Lank Dominik, Louda Jiří, Marek Michal, Rychtařík Karel, Tymr Tadeáš, Voloshchuk Myroslav, Vykoupil Daniel

Dobře známé okolnosti, které jsme nemohli ovlivnit, způsobily, že naše dorostenecké týmy zůstaly třičtvrtě sezóny bez fotbalu. Hlavně z těchto důvodů jsme se na letošní letní soustředění těšili přeci jen více než bylo v posledních letech obvyklé. Při pohledu na seznam účastníků je jasné, že podobně jako vloni bude mít trenérský tým z čeho vybírat. O základní sestavy obou našich souborů se chce poprat cca 40 zájemců. Podle zkušeností z minulých let tyto seznamy doznají ještě určitých změn, ale realizační tým každopádně konkurenční prostředí určitě přivítá. Musíme si přiznat, že „koronapauza“ nám již podruhé přinesla jistotu divizní příslušnosti v nové sezóně, což pro nás bohužel bylo při našich výkonech vysvobozením. Doufejme, že výkony našich hráčů budou mít oproti loňskému trápení rostoucí tendenci.

Letní soustředění proběhlo opět v malebném prostředí šumavského železnorudského centra. Tentokráte jsme na rozdíl od loňska bohatě potrénovali na připraveném místním zeleném pažitu. Další částí tréninkového procesu byly již tradiční cca 20ti kilometrové cyklovýlety do přilehlých oblastí. Letos jsme ale pro jistotu vynechali Bavorské hvozdy. Ve zbytku času se mládenci lehce proběhli po louce a zaposilovali si v přilehlé přírodní posilovně. Nechyběla ani tradiční regenerace v místním ledovcovém jezírku nebo pod o pár stupňů teplejším vodopádem. Počasí nám nakonec zahrálo do karet, takže jsme vůbec nemuseli měnit tréninkový plán. Soustředění jsme přežili ve zdraví a nevynechali jsme ani modelové utkání Starých proti Mladým se zajímavým průběhem a výsledkem. Mládenci absolvovali soustředění bez výjimky zodpovědně a nabrali spoustu fyzických a doufejme, že i psychických sil. Přísluší jim velká pochvala za to, jak přistoupili k tréninkovému procesu.

Nyní nás čeká několik přípravných utkání a vše budeme směřovat k srpnovému zahájení sezóny. Body budeme chtít urvat v každém utkání, ale naším největším přání je, aby sezóna probíhala bez komplikací a naši kopáči mohli nastoupit ke každému zápasu. Tak budeme doufat, že nám to situace dovolí. Držme si palce.

Obrázky k článku