Úvod » 2020/2021 » Mimozápasové akce

Letní soustředění Železná Ruda 2020

publikováno 30.07.2020 (aktualizováno 12.07.2021)

25. 7. - 29. 7. 2020 Železná Ruda

Starý (2002, 2003): Barac Matyáš, Benedikt Jan, Dado Míra, Hranáč Daniel, Hruška Zdeněk, Janák Matěj, Kapic Jaroslav, Klocperk Daniel, Kuksa Maxmilian, Marek Jakub, Pergl Lukáš, Pressl Daniel, Pretl Aleš, Riska Petr, Toman Michal, Urbánek Marek, Václ Aleš

Mladý (2004, 2005) :  Beneš Šimon, Bohun Marek, Bořánek Václav, Buldra Tomáš, Čoupek Matěj, Dolák Tomáš, Drechsel Sebastian, Grollmus Daniel, Hubrt Matěj, Huňatý Richard, Kašperák Tomáš, Jaroš Jan, Linhart Matěj, Marval Dominik, Maška Jan, Míčka Štěpán, Rejzek David, Sosnovec Petr, Straka Martin, Tymr Tadeáš, Voloshchuk Myroslav, Vykoupil Daniel

Dobře známé okolnosti, které jsme nemohli ovlivnit, způsobily, že naše dorostenecké týmy zůstaly čtvrt roku bez fotbalu. Hlavně z těchto důvodů jsme se na letošní letní soustředění těšili přeci jen více než bylo v posledních letech obvyklé. Při pohledu na seznam účastníků je jasné, že základní pozitivní změna oproti minulým ročníkům se týká dostatečného počtu kopáčů. O základní sestavy obou našich souborů se chce poprat cca 40 zájemců. Podle zkušeností z minulých let tyto seznamy doznají ještě určitých změn, ale pro realizační tým to je každopádně příjemná změna. Musíme si přiznat, že „koronapauza“ nám přinesla jistotu divizní příslušnosti v nové sezóně, což pro nás bylo při našich loňských výkonech vysvobozením. Doufejme, že výkony našich hráčů budou mít oproti loňskému trápení rostoucí tendenci.

Letní soustředění proběhlo opět v malebném prostředí šumavského železnorudského centra. Na hřiště jsme se každý den dopravovali kolmo do přeshraniční bavorské Železné Rudy. Další částí tréninkového procesu byly již tradiční cca 20ti kilometrové cyklovýlety do přilehlých oblastí. Ve zbytku času se mládenci lehce proběhli po louce a zaposilovali si v nově vybudované přírodní posilovně. Nechyběla ani tradiční regenerace v přilehlém ledovcovém jezírku nebo pod o pár stupňů teplejším vodopádem. Ve zdraví jsme přežili i sobotní dopolední vytrvalý déšť a úterní odpolední průtrž mračen. Nevynechali jsme ani modelové utkání Starých proti Mladým s nepodstatným výsledkem. Mládenci absolvovali soustředění bez výjimky zodpovědně a nabrali spoustu fyzických a doufejme, že i psychických sil. Přísluší jim velká pochvala za to, jak přistoupili k tréninkovému procesu.

Nyní nás čeká několik přípravných utkání a vše budeme směřovat k srpnovému zahájení sezóny. Body budeme chtít urvat v každém utkání, ale naším největším přání je, aby sezóna probíhala bez komplikací a naši kopáči mohli nastoupit ke každému zápasu. Tak budeme doufat, že nám to situace dovolí. Držme si palce.

Sobota 25.7.2020

Starý

Hřiště – seznámení s terénem, rozcvičení, průpravné hry, hra 3 na 3, střelba po kombinaci, hra na dvě

Louka – člunkové běhy, workoutový kruhový trénink