Úvod » 2019/2020 » Mimozápasové akce

Zimní soustředění staršího a mladšího dorostu 2020

publikováno 08.02.2020 (aktualizováno 15.06.2020)

3.2. - 7.2. 2020 Prášily

starý: Barac, Bartovský, Brejcha, Dado, Klocperk, Kuksa, Polák, Strnad, Václ + Benedikt, Kapic, Marek J., Pergl, Petelík

mladý: Bohun, Drábek, Hruška, Janák, Marek F., Maška, Pospíšil, Pressl, Riska, Sosnovec, Straka, Svoboda, Toman, Vykoupil

Letošní zimní fotbalové soustředění našich dorosteneckých týmů jsme po loňských pozitivních zkušenostech absolvovali opět v malé šumavské vísce Prášily na místní bývalé rotě. Bohužel kdeže loňské sněhy jsou a to doslova. Po víkendové oblevě sice pár čísel sněhu napadlo v noci z pondělí na úterý, ale jelikož jsme na základě předpovědi počasí běžky nakonec nechali doma, mládenci si proto pořádně zaběhali. Po pravdě řečeno, do loňského ideálu těch pár čísel mokrého sněhu na louce mělo stejně hodně daleko. Velkým pozitivem byla naopak hojná účast našich kopáčů. Z důvodu nemoci či zranění přišly pouze tři omluvenky. Ročníkově devět starších dorostenců doplnilo v tréninkovém procesu pět mladých pušek, které se již stejně v průběhu podzimu staly součástí týmu starších dorostenců.

Tréninkový proces byl jako obvykle rozdělen do několika fází. V pondělí ještě nebylo po sněhu ani památky, a tak si oba týmy s chutí zaběhaly (mladý skoro po kolena ve vodě). Naopak k dispozici bylo čisté multifunkční hřiště, které jsme samozřejmě využili. V další dnech ale začalo padat to bílé neštěstí a většinu her jsme tak museli absolvovat v nějakých dvaceti centimetrech čerstvého sněhu. Naštěstí se na třetí pokus ve středu podařilo odklidit sníh z multifunkční plochy (šmarjá to byla fuška), a tak se na něm oba naše týmy mohly střídat. Před večeří jsme se poctivě věnovali posilování a kompenzačním cvičením. Podobně jako vloni jsme v rámci regenerace navštívili místní nádherný bazén se saunou. Po čtvrteční večeři „mladý“ absolvovali tradiční křest sněhem a celé soustředění jsme zakončili fotbalovým miniturnajem.

V období chřipkové epidemie jsme kupodivu nezaznamenali žádné podobné komplikace, ale nevyhnulo se nám několik zranění. Doufejme, že se nakopnutí jedinci dají rychle do kupy a budou se moci opět naplno zapojit do tréninkového procesu. K našim souborům by se mělo v nadcházejících dnech připojit několik kopáčů ze Smíchova, kteří by tak měli zvýšit tolik potřebnou konkurenci. Nyní nás čeká několik přípravných zápasů a poté na konci jarních prázdnin ostrý start do jarní části soutěžní sezóny. Tak ať se nám vyhýbají zranění, abychom se pokusili v sobě najít to nejlepší, čeho budeme schopni a co nás bude posouvat dále a jak pevně doufáme i výše.

Pár pohyblivých obrázků jsme také udělali:

Krocení anakondy:

Pneumatiky v hlavní roli:

Přetahovaná a jiné sporty:

Pondělí 3.2.2020

Starý

Práce s míčem na hřišti, hra

Pyramida – 1,4,5,3,2,1 (500 m)

Výběh na Prášilské jezero – 8,4 km

Individuální práce s míčem, hra

Úterý 4.2.2020

Starý