SŠ Plzeň SD - SK Petřín Plzeň B 1:7 (1:3)

2.11.2019 13. kolo ČDD U19 A

sestava: Drábek (6), Jiroušek (5), Petelík (4), Strnad (6), Barac (5), Polák (5), Klocperk (5), Benedikt (6), Marek (4), Pergl (7), Kapic (4)

lavička: Bartovský (5), Václ (5), Dado (4), Kuksa (4), Urbánek (5)

branky: Strnad

Po nešťastném utkání v Přešticích nás dnes čekalo derby proti záloze Petřínu. Hosté zřejmě měli z našich dosavadních výsledků velký vítr a pro jistotu dnes nasadili několik kopáčů z prvního týmu. Nám dnes bohužel opět chyběl záložní motor Brejcha, zatímco zbytek souboru se jakž takž dal přes týden dohromady.

Vůbec nezachytáváme úvod utkání – hraje se převážně na naší polovině. Hostující posily jsou prostě znát. Ve 14. minutě jeden ze soupeřů posílá zpětnou příhru od levé brankové čáry a hned dva naši zadáci balón trestuhodně míjejí. Za nimi zevlující protihráč má potom jednoduchý úkol – doklepnout kouli do branky – 0:1. :-@ V 18. minutě hosté kopou roh z pravé strany. Nedokážeme uhlídat hlavičkujícího hráče, který na přední tyči nekompromisně trká balón do naší sítě – 0:2. :-@ Ve 34. minutě hosté podnikají rychlý výpad po levé straně. Poněvadž všichni naši vracející se hráči ustupují až na hranici malého vápna, nikdo nedokáže zastavit soupeře, který si z druhé vlny nabíhá na zpětnou příhru od levé brankové čáry a z hranice vápna se trefuje ideálně k pravé tyči – 0:3. :-@ To jsme již několik minut vzhůru a naše snažení vrcholí v 37. minutě, kdy Perglík posílá krásný centr z pravé strany před hostující svatyni, kam si nabíhá Franta, který z hranice malého vápna doklepává balón do sítě – 1:3. (so) Ve 39. minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za nějaké nemístné komentáře. I když měla naše hra v průběhu první půle rostoucí kvalitu, na soupeře to ani zdaleka nestačí.

Do druhé půle jdou na hřiště Bartéz s Álou místo Jardy s Jakubem. Bohužel hosté přidávají v rychlém sledu další dvě branky a je po zápase. Nejdříve ve 49. minutě necháváme až příliš odkrytou naši levou stranu a soupeř svoje přečíslení vyřeší ideálně – 1:4. :-@ V 52. minutě nás ještě více dolů sráží hostující standardka z pravé strany, když před naší brankou necháváme zcela neobsazené dva soupeřovy kopáče, kteří se opět nemýlí – 1:5. :-@ V 63. minutě nestíháme bránit hostující rychlý výpad, po kterém soupeř posílá zpětnou příhru od pravé brankové čáry do naší šestnáctky, odkud další ze soupeřů míří přesně k levé tyči – 1:6. :-@ V 67. minutě Klocyho, jehož tahá tříslo střídá Míra a v 70. minutě místo Máry, kterému se pro změnu ozval jeho kotník, jde na hrací plochu Max. V posledním našem střídání Kennyho protáčí Urby. Také soupeř již prostřídal a utkání se pouze dohrává. V 85. minutě ještě ale necháváme jednomu ze soupeřů příliš prostoru před naší šestnáctkou a ten se opět trefuje přesně k pravé tyči – 1:7. :-@

Dnes bychom museli podat výkon na hranici našich současných možností, abychom měli alespoň určitou šanci na úspěch. A to se prostě nestalo. Přesto několik branek v naší síti bylo z kategorie laciných, když jsme si nedokázali lépe přebrat a dostoupit soupeřovy hráče nebo být alespoň důraznější v soubojích. Nyní potřebujeme, aby nás konečně přestaly sužovat zdravotní komplikace a náš soubor se dokázal adekvátně připravit na příští utkání. Podzim ještě nekončí a my se o zbývající body prostě porvat musíme.