SK Slavia Vejprnice - SŠ Plzeň MD 3:0 (2:0)

13.10.2019 10. kolo ČDD U17 A

sestava: Riska (8), Urbánek (7), Straka (6), Petelík (7), Janák (6), Maška (6), Kapic (6), Marek (5), Benedikt (6), Pergl (8), Svoboda (7)

lavička: Pressl (6), Baumrukr (6), Rejzek (6), Pospíšil (-), Sosnovec (-), Bohun, Drábek

branky:

Naše mladé pušky dnes proti velkému favoritu a druhému celku aktuální tabulky neměly co ztratit. Opět se několik hráčů bohužel muselo vypořádat s pořádnou porcí odehraných minut z předchozího utkání, ale pozitivní bylo, že jsme k utkání mohli nastoupit v plném počtu.

Domácí mají mírnou optickou převahu a když se nám podaří hlavně díky Petrovi vypořádat se se dvěma jejich šancemi, přichází 19. minuta a zcela zbytečný penaltový zákrok Matěje. Rázem padáme 1:0. :-@ Hra v poli je vcelku vyrovnaná, ale soupeř po Vaškově zaváhání dělá kličku vybíhajícímu Petrovi, ale balón namíří pouze do levé tyče naší svatyně. Ve 30. minutě se Filip ocitá tváří v tvář svému spolužákovi v domácí brance, ale ve zlomku vteřiny nedokáže situaci ideálně vyhodnotit. A soupeř ve 36. minutě trestá. Po jeho standardce z levé strany balón propadá na zadní tyč, kde jeden z domácích kopáčů přetlačí Matěje a o levou tyč posílá kouli do naší sítě – 2:0. :-@ V další minutě Perglík zblokovaný padající list svoji hlavičkou nedokáže bohužel usměrnit do domácí sítě. Ve 39. minutě Petr skvěle zasahuje proti tvrdé střele jednoho ze soupeřů zpoza šestnáctky. Ve 42. minutě vysunutý Perglík pálí z levé strany šestnáctky pár čísel vedle branky. Držíme se, ale schází nám to podstatné – dostat balón do soupeřovy branky.

Do druhé půle vbíhá na hřiště Presslík místo Urbyho, kterého znovu tahají třísla. Ve 48. minutě si Matěj dochází svým zákrokem pro žlutou kartu. Domácí znovu prověřují Petra v naší brance. V 60. minutě jdou dolů Filip s Matějem a do hry Adam s Rejzym. V 71. minutě se Petr nejdříve vytáhne, když zasahuje proti soupeřově střele po předchozím přečíslení, ale po následném rohu a hlavičce jednoho z domácích hráčů nechává dlouho letící míč bez povšimnutí a ten k jeho překvapení zapadne do naší sítě – 3:0. :-@ Vyfoukaného Jakuba střídá David. Petr přes předchozí zaváhání je opět ve formě, když po pár minutách likviduje konečky prstů další domácí tutovku. V 78. minutě Martina prostřídává Petr. Posledních deset minut dohráváme bez Perglíka, kterého milosrdný sudí posílá vychladnout za autovou čáru za jeho nevybíravé počastování jednoho ze soupeřů po předchozím zákroku na jeho osobu. Zápas se ale už jen dohrává.

Proti silnému domácímu týmu to nebyl z naší strany úplně špatný výkon, ale někteří hráči toho měli z předchozího utkání plné zuby a nebyli jsme schopni více prověřit domácího gólmana. Zápas k domácí výhře nasměrovala zbytečná penalta, po které se místní kopáči přeci jen uklidnili. Stále platí, že určitě je na čem stavět a náš soubor zcela jistě svoji kvalitu má. Je třeba ji ale potvrdit i gólově – to nám dnes bohužel chybělo. Tak snad příště opět najdeme střelce nebo jich bude hned několik?