Úvod » 2019/2020 » Mladší dorost

SŠ Plzeň MD - SK SENCO Doubravka 1:2 (0:1)

publikováno 28.08.2019 (aktualizováno 15.06.2020)

28.8.2019 1. kolo ČDD U17 A

sestava: Riska (7), Maška (7), Benedikt (7), Petelík (8), Janák (6), Rejzek (7), Svoboda (5), Marek (7), Pressl (7), Kapic (7), Urbánek (8)

lavička: Pospíšil

branky: Pressl

Naše mladé pušky dnes sehrály výborné utkání se smolným koncem. Při neúčasti hned několika hráčů z různých důvodů, musely do základu i hráči, kteří již měli za sebou předchozí obrovsky náročný zápas staršího dorostu. Po pravdě řečeno se očekávalo, že v dalším těžkém souboji nevystačí se silami. O to větší to bylo překvapení, když na výkonu většiny hráčů to nebylo prakticky znát a chybělo málo, abychom soupeře obrali o body.

V prvním poločasu sledujeme vyrovnané utkání, ale přeci jen má soupeř v určitých fázích utkání více ze hry. Hosté si vytváří dvě velké šance, když tu první zneškodňuje Petr, ale tou druhou se soupeř ujímá vedení. Naši hráči se také několikrát dostávají do nebezpečných pozic, ale chybí větší přesnost a důraz při zakončení. Zápas je každopádně hratelný.

Po pauze místo očekávaného tlaku soupeře ale kupodivu přichází naše nátlaková fyzicky náročná hra, když hostující celek na dlouhé minuty zavíráme na jeho polovině. Celou druhou půli vyrovnávací branka visí ve vzduchu, ale bohužel naši hráči spalují i ty největší šance. Hlavně Urbyho samostatný nájezd a Preslíkova doklepávačka do odkryté branky po gólu přímo volaly. Zaslouženého vyrovnání jsme se nakonec přeci jen dočkali v 86. minutě, když po centru a vyhraném hlavičkovém souboji svého spoluhráče Preslík posílá o levou tyč balón do hostující branky. Bohužel naše radost trvala pouze nějaké dvě minuty, když Mates zbytečně narempluje soupeře ve vlastní šestnáctce. Penaltu poté hosté bezpečně proměňují. Na další naši odpověď už nezbývá čas.

Za dnešní předvedený výkon by si mládenci bodovat určitě zasloužili, ale prostě nám nebylo přáno. Obrovská škoda našich neproměněných šancí ve druhé půli, kdy hosté prakticky rezignovali na útočení. I když to tak nevypadalo, předchozí odježděné utkání určitě ovlivnilo množství sil některých našich kopáčů. Každopádně se ale za dnešní výkon mládenci vůbec stydět nemusí. Uvidíme, jak se budeme prezentovat v Budějovicích. Pokud k utkání přistoupíme jako dnes, budeme do Plzně odjíždět určitě spokojeni.