17.8.2019 2. kolo ČDD U17 A

sestava: Urbánek (-), Maška (6), Benedikt (6), Petelík (7), Janák (6), Baumrukr (5), Pergl (7), Marek (7), Rejzek (6), Svoboda (6), Sosnovec (3)

lavička: Pressl (4), Kapic (7)

branky: Svoboda

Soutěžní premiéra našich mladíků se řádně zkomplikovala ještě před zahájením utkání. V předzápasovém rozcvičení se zranil náš zatím jediný gólman, a tak do branky se musel postavit Urby, který již jednou v loňském ročníku mezi třemi tyčemi zářil. Někteří členové našeho souboru jsou bohužel ještě na dovolené a při účasti několika hráčů v předchozím zápase staršího dorostu tak trenér Konopík mnoho variant, jak poskládat sestavu, neměl.

Náš výkon v první půli nebyl vůbec špatný. Sice jsme ji prohráli 2:0, ale hra byla vyrovnaná a v určitých fázích jsme domácí dokonce přehrávali. Bohužel scházela nám větší kvalita v šestnáctce soupeře. Hrozivou výši konečného skóre zapříčinila šílená osmiminutovka mezi 54 a 62 minutou zápasu. Tehdy jsme zcela vypli, byli bez důrazu a soupeř nás vždy potrestal po našich zcela zbytečných ztrátách balónu ve středu hrací plochy. Ve druhé půli jsme si ale konečně dokázali vytvořit několik velmi nadějných příležitostí, z nichž alespoň jednu jsme přetavili v premiérovou branku.

Konečný výsledek asi úplně neodpovídá dění na hřišti, ale mládenci si dokázali, že když budou zodpovědně bojovat a nevypouštět souboje po celých devadesát minut, mohlo by to začít fungovat. V našem souboru se v průběhu sezóny určitě objeví několik individualit, které se stanou tahouny celého týmu. Když se kolem zdravého jádra potom vytvoří fungující tým, nemusela by to být špatná sezóna. Nevěšte hlavu chlapci po výsledkově nepovedeném vstupu do nového soutěžního ročníku. Budeme se těšit na váš další herní vývoj a posun.