SŠ Plzeň MD - TJ Jiskra Třeboň 9:3 (2:2)

15.6.2019 30. kolo ČDD U17 A

sestava: Riska, Lacyk, Klocperk, Václ, Janák, Pressl, Kapic, Bartovský, Kuksa, Urbánek, Muknšnábl

lavička: Barac

branky: Muknšnábl 3x, Pressl 2x, Urbánek, Klocperk, Bartovský, Barac

Na závěr sezóny si naši mladíci schovali duel dvou zklamaných. Proti poslednímu celku se chtěli rozloučit vítězně. Trenér Konopík opět neměl k dispozici celý kádr, ale to neznamenalo, že by chyběla kvalita.

V první půli působíme zabrzděným dojmem a na náladě nám nepřidají dva balóny v naší síti, když hlavně ten první stojí za to. Soupeř napřáhne pár kroků za půlicí čarou a couvající Petr je bezmocný. Na hostující vedení dokážeme reagovat nejdříve Urbyho pohotovou střelou a poté i Fílovým průnikem. Po nevýrazném výkonu ale jdeme do šaten za remízového stavu.

Druhou půli začínáme o poznání aktivněji a Fíla si na pažbu po chvíli připisuje další zářez. Poprvé v utkání jdeme do vedení, které ale netrvá dlouho. Jeden ze soupeřů po naší ztrátě balónu napřáhne opět z nějakých 40ti metrů a balón se po chvíli překvapivě znovu třepe v naší síti. Tentokráte si ale vedení bereme zpět po necelé minutě, když si Fíla zkompletuje čistý hattrick. To soupeře zřejmě definitivně zlomí a do konce utkání je na hřišti pouze jedno mužstvo. Klocy přidává branku z penalty, aby se za dalších několik minut blýskl Barthéz, který dnes vítězí ve vypsané soutěži o branku z největší vzdálenosti. Do balónu se totiž opírá hezkých pár metrů ze svojí poloviny a až příliš vysunutý gólman to prostě nestíhá. Další dva fíky přeci jen přidává Preslík a skóre na celkových 9:3 uzavírá Bary.

Soupeř dnes dokázal s námi držet krok nějakých 52 minut. Potom zkrátka odpadl hlavně psychicky. Sezónu jsme tedy uzavřeli kanonádou, na kterou to po první půli moc nevypadalo. Bohužel jsme se po celou dobu soutěže potýkali s omezeným kádrem, když se nám několikrát do cesty postavily zdravotní problémy a zranění našich hráčů. Přesto na sebe v našem souboru upozornilo několik zajímavých kopáčů, kteří by se měli postupně stát tahouny v příští sezóně. Naše výkony byly dost náladové a mnohokrát byly ovlivněny mizerným přístupem některých našich mistrů k tréninkovému procesu. Vyřešením tohoto problému bude potřeba začít, aby naši hráči začali výkonnostně růst. Tak se budeme těšit a doufat, že se v příštím soutěžním ročníku dočkáme více radosti než v tom letošním.