1.6.2019 28. kolo ČDD U19 A

sestava: Muknšnábl (9), Tesař (7), Nesveda (8), Hlinka (8), Barac (7), Otto (7), Strnad (7), Brejcha (6), Ranš (8), Janda (6), Krejča (7)

lavička: Vrbata (6), Míčka (6), Chudoba (6), Klocperk (-), Chytrý (-), Riska

branky:

Dnes jsme na domácím hřišti přivítali zřejmě nejkvalitnější tým letošního soutěžního ročníku. Proti prvním Rokycanům jsme se chtěli pokusit o zázrak. K dlouhodobě zraněnému Vámosovi se po minulém utkání bohužel připojil Polák. Za slunečného počasí jsme šli na věc.

Od začátku utkání má mírnou převahu techničtější soupeř. V 10. minutě propadá centr z pravé strany přes Tomáše až na zadní tyč, kde se jeden z protihráčů obtáčí kolem Mimiho a zakončuje. Jeho pokus naštěstí končí vedle bližší levé tyče. Soupeře poté dlouho držíme v uctivé vzdálenosti od naší branky a ve 29. minutě si vytváříme velkou příležitost. Jandís využívá zaváhání jednoho ze zadáků, když jej obírá na levé straně o balón a okamžitě letí do šestnáctky. Odtud zkouší prostřelit vybíhajícího gólmana, ale toho svojí střelou bohužel pouze trefuje. Ve 32. minutě propadá míč po hostujícím autovém vhazování z levé strany až na malé vápno, odkud jeden z trestuhodně nebráněných soupeřů naloží se svojí tutovkou prachbídně. Snad ze dvou metrů trefuje na čáře stojícího Fílu. Následný roh hosté rozehrávají nakrátko a vzápětí posílají balón na zadní tyč. Tam další ze soupeřů zahazuje jinou tutovku, když nerušeně hlavičkuje opět do dobře postaveného Fíly. Poté konečně dostáváme balón do bezpečí. Ale ne na dlouho. V další minutě necháváme až příliš prostoru soupeři před naší šestnáctkou, který si připraví pozici a nekompromisně pálí. Fíla ale i do třetice podrží náš tým, když se pověsí do vzduchu a tvrdou střelu boxuje od své levé tyče na roh. Ve 44. minutě hosté kopou roh z levé strany. Na přetažený centr si přes Tomášovo snažení naskakuje soupeř, kterému ale jeho hlavičku opět vystihuje dnes výborný Fíla. V poslední minutě první půle tahá za záchrannou brzdu při rozvíjejícím se soupeřově brejku Tomáš, který za přidržení protihráče ve středovém kruhu vidí v rukou sudího žlutou kartu. Hosté si vytvořili několik šancí, ale naložili s nimi mizerně podobně jako Jandís při té svojí. Proto jdeme do kabin za bezbrankového stavu. I když je soupeř nebezpečnější, mládenci zatím nepodávají vůbec špatný výkon. Uvidíme, na co to dnes bude stačit.

Hosté začínají druhou půli očekávanou aktivní hrou. V 50. minutě si přiklepávají balón před naší šestnáctkou a poté jej posílají na levou stranu vápna. Následnou nebezpečnou střelu ale Fíla znovu vyráží před sebe, odkud potom balón uklízejí naši stopeři do bezpečí. V další minutě si zpracovává dlouhý balón na pravé straně Cigi, který si před šestnáctkou pohraje se dvěma soupeři a krásnou táhlou střelou trefuje pravou spojnici břevna a tyče soupeřova zařízení. Neuběhne ani minuta a Jandís podobně jako v první půli opět obírá na levé straně soupeře o balón a zatáhne míč do šestnáctky. Odtud zpětnou příhrou na hranici vápna nachází nabíhajícího Baryho. Jeho střelecký pokus je jedním ze soupeřů ztečován k levé tyči, kde stále operuje Jandís. Z ostrého úhlu ale bohužel pouze přestřeluje hostující svatyni. V 58. minutě propadá balón hostující obranou a Jandís jde najednou středem hřiště na vybíhajícího gólmana. Náš smolíček ale při své další tutovce znovu pouze trefuje soupeřova brankáře. Po následném souboji o balón zůstává na hrací ploše ležet Mates. Utkání pro něj tak končí a musí být nahrazen Vrbyčem. V 60. minutě hosté kopou přímák z pravé strany po našem vcelku zbytečném faulu. Balón letí na přední tyč, kde Mimi nestíhá pokrýt soupeře, který se z první trefuje přesně k bližší tyči – 0:1. :-@ V 65. minutě Pavel střídá nakopnutého Mimiho. V 70. minutě Jandís s Cigim postupují vpřed a Cigi zkouší štěstí střelou z nějakých 25ti metrů. Přízemní pokus o pár čísel míjí levou tyč. Hlína má po jednom souboji problém se žebry a na plac tak místo něj musí Mára. V 76. minutě Martina střídá Klocpy. Hosté nás několik posledních minut zatlačují před naší svatyni. V 77. minutě jeden ze soupeřů přechází po pravé straně právě přes střídajícího Klocpyho, ale jeho nebezpečnou střelu Fíla opět vyráží na roh. V další minutě balón propadá za soupeřovu obranu a Cigi přes soupeřovo držení zkouší nepřesně zakončit. Nařízený přímák Cigi posílá přes zeď pár čísel kolem levé tyče hostující branky. Brejchyho poté nahrazuje Petr. Přichází poslední desetiminutovka, ve které se naše hra víceméně rozsypala i vlivem soupeřova střídání. V 81. minutě hosté kopou přímák z levé strany. Na přední tyči přes Baryho snahu balón hlavou ideálně nadzvedává soupeř. Koule tak obloukem přeletí všechny hráče včetně Fíly a končí v síti u zadní tyče – 0:2. :-@ V 83. minutě nejsme schopní dostat balón z hranice naší šestnáctky do bezpečí. S trochou štěstí míč zůstane na kopačkách jednoho ze soupeřů, který se najednou ocitá za naší obranou a střelou k levé tyči nedává tentokráte Fílovi žádnou šanci – 0:3. :-@ Další branka není soupeři uznána, poněvadž jeden z protihráčů zcela zbytečně zakončuje z ofsajdového postavení, když jeho spoluhráč předtím prošel naší obranou jako nůž máslem. V poslední minutě Mára na posledním signalizuje svůj úmysl přihrát tak dlouho dopředu, až mu hostující snajpr jednoduše vletí do příhry a po několika krocích střelou k bližší tyči završuje naši závěrečnou demolici – 0:4. :-@

Výsledek dnešního zápasu je pro nás snad až příliš krutý. Velkému favoritu jsme se do 80. minuty drželi na dostřel, ale nedokázali jsme proměnit žádnou z našich možností. Na konci zápasu jsme podobně jako minulý týden odpadli a hosté zakončovali utkání v exhibičním módu. Nepomůžeme si vstřelením branky, což by náš bojovný výkon ještě více zvedlo a po vynuceném odchodu některých hráčů ze hřiště nepřijde na hrací plochu adekvátní náhrada. I dnešní utkání se nakonec ukázalo jako hratelné, ale přes kvalitní výkon ta deka, kterou táhneme celou sezónu za sebou je bohužel až příliš těžká. Naše hra na jaře má ale určitě zcela jiné parametry než ve většině podzimních zápasů, což je alespoň malá náplast na naše tabulkové postavení. Tak si pojďme v závěrečných zápasech dokázat, že nejsme o nic horší než naši soupeři. Pokusme se rozloučit s letošní sezónou kvalitními výkony.