SŠ Plzeň SD - SK Rakovník 3:3 (1:2) 5:4 na p.k.

4.5.2019 24. kolo ČDD U19 A

sestava: Muknšnábl (6), Vrbata (7), Nesveda (8), Hlinka (6), Barac (7), Janda (7), Strnad (9), Brejcha (8), Ranš (8), Vámos (9), Krejča (8)

lavička: Klocperk (-), Polák (7), Otto (7), Tesař (-), Volek

branky: Vámos 2x, Brejcha

Po sérii tří venkovních utkání jsme si dnes konečně zahráli na domácím trávníku. Přivítali jsme štiku jarní části soutěže – tým Rakovníku, který až na úvodní zápas dokázal bodovat ve všech svých utkáních. Čekal nás tedy přetěžký úkol – pokusit se soupeři přerušit sérii čtyř tříbodových vítězství v řadě. Oproti minulému kolu se vrátili do širšího kádru tři marodi. V chladném počasí jsme chtěli navázat na naše velké představení v Přešticích.

Úvod utkání se nese ve znamení vzájemného oťukávání. Bohužel v 15. minutě se hosté z prakticky první střely na naši branku ujímají vedení. Soupeř posílá balón z pravé strany do naší šestnáctky. Jandís míjí kouli při snaze odkopnout ji a jeden z protihráčů má najednou trochu prostoru, aby si míč navedl před šestnáctku a vypálil. Fíla je pár kroků před svojí svatyní a na utěšenou střelu, která míří pod břevno našeho zařízení, nedosahuje – 0:1. :-@ Chvíli našim kopáčům trvá, než se vzpamatují ze šoku, ale ve 22. minutě přicházíme s odpovědí. Cigi posílá z pravé strany nadýchaný centr do vápna. Balón na zadní tyči nachází Sašu, který se okamžitě orientuje. Vzápětí totiž překonává poněkud vysunutého gólmana soupeře obloučkem ke vzdálenější tyči – 1:1. (so) Najednou začínáme držet míč na svých kopačkách o poznání déle. Ve 28. minutě Cigi podrží balón na levé straně a za pomocí narážečky s Matesem se dostává až k levé brankové čáře. Odtud si navádí balón zpět do šestnáctky a z ostrého úhlu zkouší své štěstí. Překvapivou střelou razítkuje bližší tyč soupeřovy branky. Za dalších pár minut opět Cigi na levé straně tentokráte využívá své rychlosti a již ze šestnáctky pálí. Jeho pokus ale končí vedle vzdálenější tyče. Po několika nadějných minutách se hra v poli opět vyrovnává. Šok přichází ve 38. minutě. Hosté kopou přímák z pravé strany skoro od poloviny hřiště. Soupeř posílá svůj nákop přímo na naši branku. Fíla vyhodnocuje situaci a dělá si několik kroků vpřed. Bohužel snad i vlivem poryvu větru míč letí do jiných míst, než náš gólman očekával. Ten sice rychle zařazuje zpátečku, ale víc, než posunout konečky svých prstů letící kouli za svá záda do sítě, již nedokáže – 1:2. :-@ Za další dvě minuty vidí žlutou kartu jeden ze soupeřů za přerušení rozběhnutého Cigiho ve středu hrací plochy. Jsme opět dole a zřejmě nejvíce náš gólman. To dokazuje situace ve 44. minutě, kdy poněkud rozhozený Fíla chytá balón půl metru vpravo od naší šestnáctky do rukavic. Soupeř tak má výhodu nebezpečné standardky a náš gólman je žlutý v obličeji. Přímý kop sice přečkáme, ale poločasový výsledek nás vůbec netěší. Naši hráči možná chtějí až moc a míč nás neposlouchá. Ještě je ale před námi celá druhá půle.

Tu sice začínáme aktivně, ale v 50. minutě nás sráží do kolen situace na naší pravé straně. Hlína vyprodukuje zbytečný aut a nestíhá nabrat hráče při soupeřově rychlém vhazování. Hosté zatáhnou balón až k levé brankové čáře a následnou zpětnou příhrou hledají svého dalšího nabíhajícího kopáče. Toho se nám nepodaří pokrýt a přízemní střela z levé strany naší šestnáctky bohužel končí opět u vzdálenější tyče – 1:3. :-@ Za další čtyři minuty se nám ale přeci jen dýchá o něco volněji. To Cigi zahrává roh z levé strany. Svůj prudký centr posílá na zadní tyč, kam se dokáže přesunout Saša, který letící kouli z první napálí nekompromisně do soupeřovy sítě – 2:3. (so) Pěkná branka nás dostává na dostřel. V 58. minutě nalezeme na soupeře, získáme kouli a dostáváme ji na levou stranu, kde operuje Cigi. Ten vletí do šestnáctky a svoji příhru adresuje na zadní tyč. Tu mu ale vystihuje jeden z vrátivších se hostujících zadáků, který míč odvrací znovu k Cigimu. Našemu snajprovi to bohužel opět nelepí, když nabídku soupeře z první posílá pouze nad hostující zařízení. V 62. minutě Vrbyho s Hlínou střídá Mára s Klocpym. Začínáme riskovat hru na tři obránce se třemi útočníky. Ovoce nám to přináší hned v 65. minutě po našem rohu z pravé strany. Na přetažený centr si na zadní tyči naskakuje Jandís, jehož hlavičku ke vzdálenější tyči vyráží hostující gólman pouze před sebe. Tam dobíhá Brejchy a svým kladivem nekompromisně doklepává volnou kouli do sítě – 3:3. (so) Utkání se láme. Jsme v laufu a do soupeřovy šestnáctky posíláme balón za balónem. Musíme se mít ale na pozoru před nebezpečnými rychlými výpady hostujícího celku. Rozhodující branka visí na vlásku na obou stranách. Oběma týmům chybí ale více přesnosti ve finální fázi. Chvilku se radujeme po nádherném dlouhém centru Klocpyho z pravé strany, kterým nachází hlavu sprintujícího Cigiho. Ten totiž ideálně přehazuje vysunutého gólmana. Bohužel naši radost kazí zdvižený praporek asistenta sudího, který signalizuje ofsajd. Škoda. V 82. minutě musíme na poslední chvíli změnit zamýšlené střídání, když ze hřiště po jenom ze zákroků odkulhává Klocpy. Místo něj vbíhá na hřiště Martin. Hned v další minutě může rozhodnout Jandís, který se s balónem u nohy dostává do soupeřovy šestnáctky, odkud ale trefuje pouze gólmana ve středu branky. V 87. minutě právě Jandíse protáčí Mimi. V závěrečných minutách zápasu jsou to hosté, kteří nás mohou zadupat do země. Našim hráčům zřejmě dochází šťáva a odoláváme pouze silou vůle. Soupeř má možnost v nastaveném čase zahrávat dva rohové kopy, jejichž provedení bylo dnes vždy velmi nepříjemné. Po tom druhém se balón dostává na kopačky jednoho ze soupeřů, který z hranice malého vápna překonává našeho gólmana střelou k levé tyči. Tam ale pozorný Bary z brankové čáry kouli odkopává do bezpečí. Poté ještě vidí žlutou kartu jeden ze soupeřů za komentář k předchozí situaci a o minutu později Saša za zakopnutí balónu po odpískání. Utkání tak dospělo až k penaltovému rozstřelu. Zatímco náš tým je posledním souborem v soutěži, který tuto záležitost letos absolvuje, pro zkušené hostující penaltové harcovníky to bude již šestý zářez.

Začíná soupeř. Fíla doleva, balón je na opačné straně – 0:1. :-@ Tomáš si poté hostujícího gólmana posílá doleva – 1:1. (so) Soupeř mění stranu, ale to Fíla také – 1:2. :-@ Martin krásnou umístěnou střelou k pravé tyči nedává natahujícímu se gólmanovi šanci – 2:2. (so) Soupeř doprava, Fíla znovu volí opačnou stranu – 2:3. :-@ Fery prakticky okopíruje Martina – další prudká umístněná pentle – 3:3. (so) Fíla si vyčekává svoji příležitost a nepříliš umístněnou soupeřovu střelu vystihuje – 3:3. (h5) Sašovo naznačení, gólman skáče a náš snajpr uklízí balón na opačnou stranu – 4:3. (so) Soupeř jistou střelou do středu branky vyvíjí tlak na našeho posledního kopáče – 4:4. :-@ Náš kapitán ale tentokráte udrží nervy na uzdě a posílá si gólmana na opačnou stranu – 5:4. (so) Bonusový bod zůstává doma.

Utkání se pro nás po našich individuálních chybách nevyvíjelo vůbec pozitivně. O to je cennější, že se naši mládenci nevzdali a dokázali se vrátit do zápasu. Tři body mohl brát po řádné hrací době kterýkoliv ze soupeřů. Stačilo více přesnosti nebo i štěstí. Bonusový bod je pro naše hráče odměnou za úsilí, s jakým se popasovali s nepříznivým vývojem utkání. V koutku duše jsme určitě mysleli na plný bodový zisk, ale musíme brát i dnešní konečný výsledek. Máme za sebou další odpracované utkání, za které naše kopáče prostě opět musíme pochválit. Samozřejmě, že k dosažení dokonalosti se musíme vyvarovat hloupých individuálních chyb a také zvýšit naši produktivitu při zakončování našich příležitostí. To nás dnes zřejmě stálo lepší výsledek. Jedeme dál. Příští týden to budeme mít opět hodně těžké, ale utkání v Sedlčanech také začne od nuly – a my, když už tam budeme, tak to prostě znovu zkusíme a … uvidíme.