Úvod » 2018/2019 » Starší dorost

SŠ Plzeň SD - SK Petřín Plzeň B 0:3 (0:1)

publikováno 02.03.2019 (aktualizováno 25.07.2019)

2.3.2019 22. kolo ČDD U19 A

sestava: Volek (7), Polák (7), Strnad (8), Nesveda (8), Barac (8), Ranš (7), Tesař (7), Brejcha (8), Míčka (7), Otto (6), Krejča (7)

lavička: Chytrý (6), Hlinka (-), Urbánek (-), Klocperk, Riska (-)

branky:

V úvodním utkání jarní části sezóny proti velkému favoritovi z Petřína jsme mohli jen překvapit. Naši hráči byli na zápas patřičně natěšeni a chtěli podat takový výkon, který by náš tým přiblížil k bodovému zisku. Nechybělo mnoho, aby se nám to překvapivě podařilo. Celé utkání se hrálo ve vysokém tempu. Bohužel jeho průběh ovlivňuje situace v 5. minutě, kdy se před šestnáctkou dostává k odraženému balónu jeden z hostujících kopáčů a jeho následný střelecký pokus překvapivě končí v naší síti. Naše hráče ale obdržená branka paradoxně nabudí k ještě větší aktivitě a do poločasu si vytváříme hned několik zajímavých příležitostí, které se nám ale bohužel i s trochou smůly nepodaří přetavit ve vstřelenou branku. I soupeř se dostane do několika možností, ale naše obrana spolu s Vaškem drží. I po přestávce jsme velmi aktivní a opět chybí několikrát opravdu málo, abychom se konečně zaradovali. Další klíčový okamžik sledujeme v 70. minutě. Po nedorozumění v obraných řadách soupeře se v domácí šestnáctce dostává k balónu Mates a zkouší jej protlačit přes vybíhajícího gólmana. Dochází k velmi tvrdému kontaktu, ale zvuk sudího píšťalky zaznívá, až když se náš záložník dlouho nezvedá. S naraženými žebry dokáže ještě pár minut hrát, ale nakonec jej v 75. minutě střídá Hlína. Bohužel hned v další minutě soupeř proměňuje snad svoji první šanci ve druhé půli, když Vašek vyráží střelu z levé strany šestnáctky přímo na kopačky dalšího dobíhajícího soupeře. V 79. minutě Petr zbytečně atakuje jednoho ze soupeřů v našem vápně a soupeř se z nařízené penalty nemýlí. V 82. minutě si navíc vypíjíme kalich hořkosti až do dna, když jeden ze soupeřů při snaze dopravit balón znovu do naší sítě, prošlápne Vaškovi koleno. Do branky tak musí Petr. Body žádné a gólman opět mimo hru – takový je výsledek našeho úvodního utkání.

Sledovali jsme dnes opravdu divácky velmi kvalitní zápas, který sice nedopadl podle našich představ, ale za svůj výkon se stydět určitě nemusíme. Mládence musíme za bojovnost, nasazení a vůbec přístup k dnešnímu utkání pochválit. Jediné, co jim musíme vytknout je opět naše mizerná střelecká produktivita. Konečné skóre je možná až příliš kruté k našim kopáčům. Každopádně jsme si znovu dokázali, že se můžeme poměřit se silným soupeřem. Flintu do žita v žádném případě nehážeme. Tu marnost v našem zakončování prostě musíme protrhnout. S nadějí proto budeme vyhlížet naše další utkání, ať to bude proti jakémukoliv soupeři.