TJ Jiskra Třeboň - SŠ Plzeň MD 1:5 (0:1)

17.11.2018 15. kolo ČDD U17 A

sestava: Riska (9), Pressl (8), Urbánek (8), Bárta (8), Janák (9), Barac (10), Walter (8), Jerečič (8), Klocperk (10), Dado (8), Bartovský (8)

lavička: Marek (8), Lacyk (8), Kuksa (8)

branky: Pressl, Bartovský, Marek, Walter, Barac

Naše mladé pušky se dnes hodlaly s podzimní částí sezóny rozloučit poctivým výkonem, kterým by navázaly na minulé utkání. Šlo vlastně o vzájemný souboj prozatím tabulkově nejhůře postavených týmů. Trenér Konopík se dnes musel obejít bez Kapice se Švejdou, ale naopak mohl do pole vrátit hvězdu minulého utkání Urbánka, poněvadž již byl k dispozici gólman Riska, který se dnes nechtěl nechat zahanbit a hodlal navázat na výkon právě Urbánka na jeho postu. Podzimní slunce nám připravilo na dnešní dobu příjemné podmínky, a tak jsme si mohli jít kopnout.

Jako první se osmělují domácí. V 8. minutě se jeden ze soupeřů dostává na pravou stranu naší šestnáctky a posílá na naši branku svoji jedovku. Petr ale pumelici mířící pod břevno vykrývá a následnou dorážku další ze soupeřů posílá nad naše zařízení. Je to na dlouhou dobu jediná zajímavější příležitost. Utkání je bojovné ale zatím bez šancí. Ve 37. minutě si Simír pouští pusu na špacír a za svůj komentář vidí v rukou sudího žlutou kartu. V další minutě musí Petr zasahovat proti skákavé střele z 25ti metrů. Záludný pokus vytahuje na roh. Ve 41. minutě domácí po brejku kolem pravé lajny centrují na zadní tyč, kterou letící balón lehce olízne. Neuběhne ani minuta a jeden z místních kopáčů zkouší svoje štěstí dalekonosnou střelou z nějakých 35ti metrů. Jeho oblouček přeletí vysunutého Petra a končí na břevnu našeho zařízení, od kterého se balón odráží někam na brankovou čáru. Asistent sudího branku nesignalizuje, takže si Petr pro skákající balón v poklidu dokráčí. Ve 43. minutě komentuje dění na hřišti Preslík, který je také v příštím okamžiku oceněn žlutým napínákem. V poslední minutě první půle prochází středem hřiště Simír, který se uvolňuje a nebezpečně pálí zpoza šestnáctky. Domácí gólman balón pouze vyráží před sebe, kam dobíhá nejrychleji se orientující Preslík, který bezpečně doklepává volnou kouli mimo dosah zasahujícího gólmana do sítě – 0:1. (so) Tak po zvýšené aktivitě domácího celku je to naopak náš tým, který se po jediné povedené akci ujímá gólem do šatny vedení.

Simír má dnes již odehráno a jeho místo zaujímá ve druhé půli Jakub. Hned v úvodní minutě druhého poločasu frustrovaný Bary po odmávaném a odpískaném ofsajdu kope do balónu a znovu se žlutí. V kabině ale byla zřejmě trochu bouřka, poněvadž od úvodních minut druhé půle začínáme hýřit aktivitou, která zanedlouho nese svoje ovoce. Ve 48. minutě Bártís kope přímák z pravé strany. Balón letí do středu šestnáctky, kde domácí hráči zcela zapomínají na Bartéze, který z penaltového puntíku z první ošetří kouli k pravé tyči – 0:2. (so) V 53. minutě Kloci prochází po levé straně přes dva hráče soupeře. Od levé brankové čáry poté posílá zpětnou příhru do vápna na Bartéze. Ten pálí hned dokonce dvakrát do zasahujícího gólmana, aby se balón poté odrazil na zadní tyč, kde číhá Jakub, který kouli doklepává do odkryté branky – 0:3. (so) Začínáme mít utkání pevně pod kontrolou. V další minutě Preslíka střídá Filip. V 58. minutě kopeme roh z pravé strany. Balón se odráží na hranici šestnáctky, odkud jej z první napálí Jakub. Jeho skákavou střelu ale domácí gólman vyráží na další roh. Balón od rohového praporku letí poté na zadní tyč, kde gólman zasahuje proti překvapivé patičce jednoho z našich kopáčů. Míč se odráží až k Michimu, který pálí přes bránícího hráče a domácímu gólmanovi zahraje sólíčko na housle – 0:4. (so) V 66. minutě si za domácí obranu zabíhá rychlostně disponovaný Bartéz, který ale z šestnáctky pouze trefuje vybíhajícího gólmana. V dalším okamžiku sudí odměňuje žlutou kartou jednoho z domácích kopáčů za sousloví „čů..k vymr…ej“. V 71. minutě jeden ze soupeřů prochází středem hrací plochy přes dva naše nedůrazně bránící hráče, až se ocitá tváří v tvář v naší šestnáctce proti vybíhajícímu Petrovi, kterému nedává žádnou šanci – 1:4. :-@ Ještě v téže minutě ale sudí uděluje Klocimu a jednomu z domácích hráčů žluté karty za vzájemné kočkování. Pro soupeře je to ale již druhá žlutá, takže proti oslabenému domácímu týmu bychom měli zápas v poklidu dovést do vítězného konce. V 76. minutě berou Filip s Matějem pronikajícího soupeře do kleští a divící se Matěj se tak další obdrženou žlutou kartou na chvíli osamostatňuje na čele žebříčku našich nejtrestanějších hráčů. Za další dvě minuty Bartéz obere posledního hráče soupeře o balón. I když ještě může s míčem na noze postupovat směrem k domácí brance, zkouší pálit již zpoza šestnáctky k pravé tyči. Domácí gólman se ale vytáhne a nepříjemnou střelu vyráží na roh. Po rohu vybojujeme míč na levé straně a Michi nachází ve vápně Urbyho. Ten se uvolní, ale z hranice malého vápna pouze nakouří stojícího gólmana. V 80. minutě pálí zpoza šestnáctky Bartéz a nebezpečný balón vypadává gólmanovi z koše do prostoru přímo k připravenému Barymu. Ten zřejmě zcela úplnou náhodou produkuje ladný oblouk, který přes snahu jednoho z domácích zadáků, jenž se ve snaze dosáhnout na padající list přerazí před brankovou čarou, končí v domácí síti – 1:5. (so) Bartéze poté střídá absentér Max. V 83. minutě se do role zlého muže pasuje Urby, který žlutým zákrokem přerušuje postup jednoho ze soupeřů na polovině hřiště. Dohání tak počtem obdržených žlutých karet Matěje. Do statistik utkání se v 87. minutě ještě zapíše další ze soupeřů žlutým zájezdem do rozběhnutého Baryho.

Naši mladíci se po nevýrazném výkonu v první půli naplno rozehráli až po přestávce. Jejich výkon ve druhém poločase byl přeci jen o něčem jiném než před pauzou. Bylo to možná i z toho důvodu, že soupeř přeci jen nebyl tak aktivní a začal šetřit pohybem. V utkání plném osobních soubojů jsme obdrželi možná až příliš někdy poněkud zbytečných napomenutí. Každopádně nám vyšly poslední dvě utkání, od kterých se určit můžeme směle odrazit do druhé části sezóny. Pokud je k dispozici dostatek hráčů a trenér si může dovolit přeci jen více pracovat se sestavou, hráči si pomalu začínají nacházet své ideální posty. Při této rostoucí kvalitě naší hry můžeme na jaře určitě potrápit daleko více našich soupeřů. Dnes jsme si dokonce i slušně zastříleli, takže na herní zimní pauzu se nám bude nastupovat určitě s dobrou náladou. Po několikatýdenním tréninkovém klidu ale začne tvrdá zimní příprava a potom hurá do jarní části sezóny.