Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Starší dorost » Soutěžní zápasy

TJ Jiskra Třeboň - SŠ Plzeň SD 2:3 (1:1)

publikováno 17.11.2018

17.11.2018 15. kolo ČDD U19 A

sestava: Volek (10), Chudoba (7), Hlinka (8), Strnad (8), Nesveda (8), Tesař (7), Janda (7), Brejcha (8), Polák (6), Krejča (10), Vámos (6)

lavička: Jerečič (8), Chytrý (8), Barac (-), Cirok (-), Lukasch, Schejbal (13), Jonák (13)

branky: Krejča 2x, Vámos

     V dnešní slavnostní den jsme shodou okolností posledním podzimním zápasem uzavírali první polovinu soutěžního ročníku. Na závěr jsme si schovali nejdelší výjezd na jih Čech až do Břilic u Třeboně, kde hraje svá domácí utkání místní dorost. Největší změna, kterou pozorný divák mohl zaregistrovat, bylo obsazení trenérského postu u našeho týmu. Kvůli pracovní zaneprázdněnosti hlavního kouče Dejmka spadl přetěžký úkol pokusit se přivézt nějaký ten bod na bedra starého roudeňáckého lišáka Schejbala. O něm je známo, že si nenechá příliš mluvit do skládání sestavy a událo se tak i tentokrát. Jak se již stalo zvykem, opět jsme nebyli kompletní. Oproti minulému utkání chyběl hlavně Ranš, do branky se postavil Volek a na hrot se vysunul Krejča. Nádherná tráva byla sice ráno pokryta jinovatkou, ale sotva vysvitlo slunce, pažit byl na to, že je listopad, připravený ideálně. Kouč Schejbal si nemohl odpustit zapálit si svoji tradiční cigaretku, za což byl později pokárán asistentem sudího, a mohli jsme jít na věc.

     Začátek utkání zastihuje připravenější domácí borce, kteří se okamžitě tlačí před naši šestnáctku. Nedaří se nám podržet balón a naše příhra není z nejpřesnějších. Jednoduchými nákopy proto začínáme hledat naše tykadla. V 8. minutě rychlostně vybavený Cigi uniká soupeři kolem pravé autové čáry až do šestnáctky, ale z ostrého úhlu pálí možná s přispěním jednoho z domácích zadáků až ke vzdálenějšímu rohovému praporku. O minutu později Cigi udrží balón na pravé straně a posílá jej na opačnou stranu, kde má najednou hodně prostoru pozapomenutý nabíhající Saša. Ten zatáhne míč do šestnáctky, zasekávačkou se zbaví jednoho z dobíhajících soupeřů, několika rychlými kroky do středu vápna nechává za sebou i druhého nešťastníka a tváří v tvář vybíhajícímu gólmanovi pálí přesně k levé tyči – 0:1. (so) Konečně se Saša po dlouhé době rozvzpomíná na svoje skoro zapomenuté triky a posílá nás do vedení. Domácí hráče ale obdržená branka ještě více nabudí. Ve 12. minutě kopou přímák z pravé strany. V naší šestnáctce si na centr naskakuje nepokrytý soupeř a hlavičkuje pouze pár čísel vedle pravé tyče našeho zařízení. Počet domácích standardek roste a naše obrana je v permanenci. V 17. minutě jeden ze soupeřů dojíždí Frantu na pravé straně naší šestnáctky a sudí registruje pouze úsměvnou reakci našeho stopera, za kterou mu uděluje žlutý napínák. Ve 21. minutě domácí posílají balón za naši obranu, kde místní tykadlo jde do souboje s naším zadákem. Balón se trochu se štěstím odráží do protipohybu reagujícího Vaška přímo do dráhy soupeřova běhu a prázdnou branku poté prostě nejde minout – 1:1. :-@ Ve 25. minutě Mimi udrží balón u pravé lajny a svoji následnou zpětnou příhru adresuje Sašovi. Ten okamžitě kolmicí vysouvá Cigiho. Náš kapitán vletí z pravé strany do vápna se stínem na zádech a v příštím okamžiku již pálí. I vlivem soupeřova obtěžování míjí o pár čísel pravou tyč domácí branky. Ve 29. minutě domácí hází dlouhý aut z pravé strany. Balón propadá až před naši branku odkud je jednou dvojičkou sražen na pravou tyč naší svatyně. Koule se odráží do prostoru přímo k volnému protihráči, který ji v jasné pozici nepochopitelně míjí a poté míč konečně odkopáváme do bezpečí. Ve 32. minutě Saša nejde na polovině hřiště do balónu hlavou, ale zcela nesmyslně zkouší naslepo zasáhnout míč vysoko patičkou. Trefuje ale pouze jednoho ze soupeřů do obličeje – a žlutí se. Ve 36. minutě domácí rychle vhazují aut na levé straně a najednou si to po příhře na levou stranu naší šestnáctky jeden ze soupeřů šine proti vybíhajícímu Vaškovi. Náš gólman reflexivně vyráží jeho následný pokus bohužel přímo k nohám stejného hráče. Ten ale z těžkého úhlu naštěstí nastřeluje pouze bližší tyč naší branky. Ve 40. minutě domácí nabíjí snajprovi před naši šestnáctku. Ten se do balónu opírá z nějakých 20ti metrů a Vašek má co dělat, aby pumelici alespoň vyrazil před sebe. Naše obrana reaguje včas a vyražený míč odkopává do bezpečí. Do kabin tak jdeme za remízového stavu. Přežili jsme několik soupeřových příležitostí, ale i náš tým se mohl vícekrát radovat. První bojovná půle byla ale pouze lehkou předzvěstí věcí dalších.

     V šatně zůstává Mimi, kterému se ozývá koleno a místo něj si jde svůj premiérový start v dresu staršího dorostu připsat Simír. Ve 48. minutě nepokrýváme v naší šestnáctce po soupeřově rohu z pravé strany jednoho z protihráčů, který svoje kladivo posílá pár čísel nad naši branku. V další minutě si na kolmici na pravou stranu našeho vápna nabíhá soupeř, proti kterému včas startuje Vašek a jeho následnou střelu bravurně vyráží na roh. V 54. minutě letí míč na soupeřovu polovinu a Saša jej dokáže propíchnout na nabíhajícího Cigiho. Ten soutěží s vybíhajícím gólmanem, kdo bude první u balónu. Náš kapitán využívá své rychlosti a přetlačuje brankáře. Balón propadá za bojující dvojici, ale Cigi se po souboji ocitá na zemi. Naštěstí nežadoní o penaltu, rychle se orientuje, vstává a z posledních sil doklepává kouli do opuštěné branky – 1:2. (so) Paráda. Hned po soupeřově rozehrání ze středového kruhu Jandís vypichuje na půlce domácím kopáčům balón a okamžitě jej posílá za vysunutou obranu na nabíhajícího Cigiho. Ten se několika rychlými kroky zbaví v domácí šestnáctce soupeře, natáhne balón na střed a obstřeluje gólmana k pravé tyči – 1:3. (so) Tak to je rachot. Domácí hráči naše dva direkty těžko vydýchávají, ale ještě oba týmy čeká ukrutně moc času, než utkání skončí. Na hřišti se začíná jiskřit a vrcholem je 60. minuta, kdy se Saša zapojuje do hromadné strkačky po soupeřově faulu a svým chováním dává sudímu pokyn, aby ten opět sáhl do kapsáře. Dvěma účastníkům uděluje žluté karty – problém ale je, že pro našeho kohouta je to již druhá v zápase. Čeká nás tedy několik předlouhých desítek minut hry v deseti. O minutu později MáruP. střídá Petr. A okamžitě se to na nás začíná valit. V 64. minutě ale jeden z domácích zadáků na místě posledního svoji nešikovnou hlavičkou prakticky vysunuje za ním číhajícího Cigiho. Náš kapitán má po samostatném úniku možná na svých kopačkách rozhodnutí celého utkání. Bohužel do jeho krátké kličky mu skáče domácí gólman a výborným zákrokem mu úmysl vystihuje. Cigi si sice ještě balón na pravé straně šestnáctky dobíhá, ale následný kontakt s vracejícím se soupeřem zůstává bez odezvy. Naši hráči se místo protestů musí rychle znovu soustředit na obrannou činnost. V 67. minutě Vašek famózně vykrývá nebezpečnou střelu jednoho ze soupeřů, ale daleko větším problémem je, že protihráč se v příštím okamžiku po našem gólmanovi prostě projde. Zatímco zkoumáme, zdali to nebude skutečně vážné, Jirka se raději začíná rozcvičovat. Náš gólman ale ví, že dnes je to jeho den a nehodlá dát soupeři nic zadarmo. Sudí zřejmě procházku místního kopáče po našem démonovi vůbec neviděl, poněvadž po chvíli vytahuje pouze žlutou kartu. Hraje se stále více na naší polovině. V 75. minutě Vašek opět výborně vykrývá další soupeřův pokus zpoza šestnáctky a okamžitě hledá rozbíhajícího se Cigiho u levé lajny. Ten znovu startuje své motory a se soupeřem na zádech letí z levé strany do domácího vápna. Odtud zkouší pálit na zadní tyč, ale soupeřů gólman se také nenechává zahanbit a nebezpečný míč posouvá na roh. V 78. minutě se Jandís pohybuje před postaveným balónem, na což soupeř okamžitě reaguje a zblízka našeho záložníka nakouří. Sudí reaguje udělením další žlutého napínáku. V následující minutě se po jednom ze soubojů na hrací plochu skácí nakopnutý Brejchy. Pohmožděné lýtko mu nedovolí pokračovat v utkání. Sice máme již delší dobu připravené střídání, ale sudí nás nepochopitelně vystřídat nenechává. Poněvadž je potom balón stále ve hře, hrajeme slušnou chvíli dokonce o devíti. Až Vašek, když získá balón, jej musí sám zakopnout do místního rybníka, abychom konečně vystřídali. Na plac jde Bary. Zuby nehty se držíme i s přispěním trochu hektických domácích kopáčů, kteří několikrát nesmyslně posílají balón z dálky daleko vedle našeho zařízení. Sudí signalizuje, že se bude nastavovat pět minut. Vše, co má nohy se neustále tlačí do naší šestnáctky. Domácím se ve druhé minutě nastavení podaří prostrkávačka na pravou stranu vápna, kam si zabíhá místní tykadlo a svojí přízemní střelou na vzdálenější tyč nedává vybíhajícímu Vaškovi tentokráte žádnou šanci – 2:3. :-@ Minuty se vlečou strašně pomalu. Domácí hráči ale opět nejsou ve svém snažení přesní a trpěliví, když balóny končí buď v autu nebo u Vaška. V 94. minutě Jandíse prostřídává Adrian. Když si myslíme, že běží poslední minuta nastavení a všechno je v naší šestnáctce, balón dostává pod svoji kontrolu Vašek. I když na něj celá naše lavička řve, ať balón vykopne přes všechny hráče na absolutně nebráněného vybíhajícího Cigiho, který má před sebou pouze domácí zařízení a v něm klepajícího se místního čapáka, náš gólman se pouze usměje pod vousy, podrží míč a se slovy „Vždyť vedeme“, nechá soupeřovy kopáče z posledních sil dojít k našemu jedinému tykadlu. Tak hodně je si jist naším blížícím se vítězstvím. Sudí nás nechá ještě přes dvě minuty trápit a když Mára nedokáže dotáhnout svoji akci do otevřené obrany do slastného konce, konečně utkání ukončuje.

     Tak to poslední podzimní utkání jsme si tedy pořádně užili. Trenér Schejbal stejně jako v loňském roce dostál svému slibu a svým svěřencům opět předal svoji vítěznou víru. Před jistým Vaškem se tentokráte naše obrana vyvarovala zbytečných chyb a když se probudili naši střelci, bylo na body zaděláno. Utkání se sice mohlo klidně převážit na domácí stranu, ale naše bojovnost a zarputilost tentokráte konečně vedla ke slastnému konci. Škoda, že se Cigimu nepovedlo proměnit další velké možnosti – mohlo být více klidu. Velký zápas nebýt své bohužel tradiční nedisciplinovanosti mohl sehrát i Saša. Kéž by dnešním výkonem a hlavně bodovým ziskem naši hráči zaveleli k obratu v zatím mizerné sezóně. Na hodnocení bude určitě času dost. Nyní si po dlouhé době vychutnejme z naší strany povedené utkání a doufejme, že na něj navážeme i po sice těžké ale tolik potřebné zimní přípravě. Dneska dobře vy mládenci – doufám, že konečně bude trochu času a natočíme něco do archívu.

Obrázky k článku

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

TJ Jiskra Třeboň - SŠ Plzeň SD 2:3 (1:1)
17.11.2018 15. kolo ČDD U19 A

Kalendář akcí

« 12 / 2018 »
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Astratex.cz - Svůdné spodní prádlo nejen pro vášnivé večery