27.10.2018 12. kolo ČDD U19 A

sestava: Volek (7), Chudoba (6), Hlinka (6), Strnad (7), Ranš (6), Vrbata (7), Krejča (7), Brejcha (7), Polák (6), Janda (7), Tesař (6)

lavička: Uvízl (6), Nesveda (-), Cirok (-), Tauš (-), Lukasch

branky: Vrbata 2x

Oproti minulému utkání se trenéru Dejmkovi uzdravilo několik kopáčů, takže tentokráte měl více možností, jak naložit se základní sestavou. Proti tradičnímu soupeři z Klatov jsme měli další pokus, jak získat nějaký ten bod. V ryze podzimním počasí jsme šli na věc.

Utkání již od začátku nabírá vcelku slušné tempo. Bohužel v 7. minutě hosté vhazují na levé straně a Cigi již v naší šestnáctce netrefuje balón při pokusu jej odkopnout. Kouli si sbírá soupeř a posílá ji podél naší branky na zadní tyč. Tam Mates nepokrývá nabíhajícího soupeře, který jej předskakuje a pohodlně doklepává míč do odkryté branky – 0:1. :-@ Již poněkolikáté je na nás, abychom se pokusili smazat ztrátu. Ve 12. minutě Cigi kope přímák z nějakých 20ti metrů. Ostrý balón posílá „pouze“ do břevna soupeřova zařízení. Ve 14. minutě hosté získají balón před vlastní šestnáctkou a okamžitě jej nakopávají dopředu. Sprinterský souboj dvou spolužáků od půlící čáry bohužel vyznívá pro toho v soupeřově dresu. Matyáš se vřítí do vápna a nekompromisním kuchlem nedává Vaškovi žádnou šanci, když balón posílá do levé šibenice – 0:2. :-@ Podepisuje si tak svůj ortel v blíže nespecifikovaném předmětu. Diskutujeme o možném ofsajdovém postavení hostující snajpra, ale ten podle rozhodnutí sudího zřejmě vybíhal ještě z vlastní poloviny. Každopádně musíme skousnout krutou realitu. Zbraně ale neskládáme. V 18. minutě Cigi dostává před šestnáctkou balón proti noze a s pohlednou táhlou střelou má hostující gólman plné ruce práce, aby ji alespoň vyrazil před sebe. V příštím okamžiku Pepa vletí do souboje se zasahujícím gólmanem a jedním ze zadáků. Po jeho ataku gólman míč neudrží a ten se najednou ocitá před dobíhajícím Vrbyčem, který jej pohotově doklepává do sítě – 1:2. (so) Sudí situaci pouští a ukazuje ke středovému kruhu. A zápletka je na světě. Jsme najednou o poznání aktivnější. Ve 27. minutě Brejchyho kolmá příhra středem hřiště trochu se štěstím prochází přes soupeřovy kopáče až do šestnáctky, kde vyplave překvapený Cigi, kterému při jeho zakončení chybí přeci jen více klidu. V dalším okamžiku totiž ve velké šanci pouze nastřeluje vybíhajícího gólmana. Ve 37. minutě má Franta potíže při zpracování balónu u pravé brankové čáry a ve snaze míč nedostat na roh jej posílá pouze na kopačky soupeře. Ten se svým důrazem najednou ocitá na pravé straně naší šestnáctky takřka v ideální střelecké pozici, ale jeho následný pokus v poslední chvíli blokujeme alespoň na roh. Hosté se ale po jeho rozehrání dostávají před naší brankou znovu do palebné pozice, ale naštěstí trefují blokujícího Brejchyho. Běží 42. minuta a v ní sledujeme životní akci Vrbyče. Ten vletí na pravé straně do souboje, aby s pořádnou porcí štěstí dostal kouli na své kopačky. Podaří se mu míč zatáhnout do šestnáctky, kde jeho první střelecký pokus zblokuje jeden ze soupeřů. Balón se ale znovu vrací na nohu našeho záložníka, který při dalším pokusu ohrozit soupeřovu branku míč netrefuje a pouze si jej špičkou kopačky lehce posune vpřed. Poněvadž si při svém snažení koleno nevyhodil, zkouší svoje štěstí do třetice. Jeho lehce tečovaná střela (co střela – pohlazení) jedním ze soupeřů se od pravé bližší tyče odráží za brankovou čáru. Gólman je příliš krátký – 2:2. (so) Po dlouhé době se na nás usmálo trochu štěstíčka a máme tady po zlepšeném výkonu zasloužené vyrovnání. Dvě minuty před pauzou chybí málo a do šaten jdeme ještě veselejší. To Hlína posílá balón na pravou stranu za hostující obranu, kam si zabíhá Cigi. Ten správně vyhodnocuje situaci, když zkouší lobovat pozdě vybíhajícího gólmana. Bohužel při svém pokusu se mu nepodaří trefit zařízení. První poločas nás zastihuje v laufu a jak se později ukáže, přestávka nám dnes vůbec nepomůže.

Jak už to v podobných případech bývá, soupeři pauza pomáhá zkonsolidovat svoji hru a naši mládenci naopak vypadávají z tempa. V 53. minutě se hosté dostávají k nebezpečné střele zpoza šestnáctky a Vašek má plné ruce práce, aby ji vyrazil před sebe. Naši zadáci jsou ale na místě a volný balón dostávají do bezpečí. V 55. minutě Cigi neudrží nervy na uzdě, když po soupeřově zákroku na svoji osobu protihráče odměňuje rázným postrčením. V rukou sudího se objevuje žlutý napínák. V 63. minutě nás soupeř vykombinovává na pravé straně. Naši hráči špatně dostupují hostující kopáče a jsou v každém souboji pozdě. Na konci akce se ve vápně jeden ze soupeřů obtáčí kolem Hlíny a ocitá se na pravé straně šestnáctky najednou tváří v tvář vystupujícímu Vaškovi. Kolem něho bohužel posílá balón na zadní tyč – 2:3. :-@ V 67. minutě zkoušíme posílit útok, když hrdinu první půle Vrbyče střídá Denis. V 74. minutě kopeme přímák z levé strany. Franta posílá kouli na zadní tyč, kde Hlína odmítá všechnu slávu, když v jasné pozici míč hlavou pouze lehce lízne do autu. Za další dvě minuty MáruTwo nahrazuje Tomáš. V 80. minutě jsou hosté opět důraznější na pravé straně, když drží balón a jednoduše se s ním dostávají až k pravé brankové čáře. Odtud letí zpětná příhra před naši branku, kde Mimi nestíhá svého hráče, který se ocitá před ním a z bezprostřední blízkosti doklepává kouli kolem Vaška do sítě – 2:4. :-@ To je prakticky konec našich nadějí na možný bodový zisk. Navíc ze hřiště musí Cigi, kterému se ozývají třísla. Místo něj vbíhá na hrací plochu Adrian. V 84. minutě jde z trávníku nakopnutý Mimi, kterého nahrazuje Dan. Hosté zkušeně kontrolují utkání, zatímco náš tým se smiřuje s další porážkou bez vyvinutí nějakého závěrečného tlaku.

Máme za sebou další opět hratelné utkání, kde jsme bohužel ustoupili od aktivní hry, praktikované před přestávkou. Znovu a znovu nás srážejí jednak neproměněné příležitosti, které si dokážeme vytvořit, a jednak marginální chyby v obranném postavení. Dnes to bylo hlavně špatné a nedůsledné bránění jednotlivců, po čemž padly prakticky všechny branky do naší sítě. Dotahování soupeřova náskoku nás zřejmě stálo až příliš sil, kterých se nám poté ve druhé půli nedostávalo. Je vidět, že mládenci chtějí – možná až trochu moc. Samozřejmě, že na nás leží obrovská deka vlivem výsledkově nepodařených zápasů. Vyjma utkání proti Přešticím a Strakonicím (když nepočítáme úvodní hrůzu na Aritmě) nejde klukům vyčítat, že by zápas neodjezdili, ale soupeř nás prostě vždy přetlačil. Zdá se, že příště proti silným Rokycanům můžeme jen překvapit. Tak se o to prostě zase pokusíme – třeba ta pověstná rokycanská miniumělka bude tentokráte na naší straně.