8.9.2018 5. kolo ČDD U19 A

sestava: Lukasch (7), Chudoba (5), Hlinka (2), Nesveda (4), Barac (3), Polák (4), Brejcha (5), Strnad (7), Cirok (5), Janda (5), Vámos (6)

lavička: Krejča (6), Fikerle (5), Otto (5), Walter, Dado, Riska

branky:

Dnes jsme si to strčili na domácím pažitu proti nováčkovi z jihočeského Roudného. Soupeř je farmou Budějovic, a i podle jeho dosavadních výsledků nás nečekalo vůbec nic lehkého. Po heroickém výkonu z minulého týdne bychom čekali, že to naše hráče pořádně nakopne, ale opak byl bohužel pravdou. Trenér Dejmek se při skládání základní sestavy musel vypořádat s několika citelnými absencemi včetně na poslední chvíli vyléčených marodů. Na tu parádu nám zasvítilo sluníčko, což, jak se ale ukazuje, hraje spíše proti našemu týmu. Tak si pojďme tu dnešní hitparádu shrnout.

Hosté jsou od začátku utkání aktivnější a hraje se spíše na naší polovině. A začínají přicházet i šance. V 5. minutě se jeden ze soupeřů dostává k pravé brankové čáře a posílá přízemní balón na malé vápno. Koule na mokrém trávníku proklouzne pod zasahujícím Jirkou na zadní tyč. Tam jeden z našich zadáků míč odkopává bohužel pouze k dalšímu ze soupeřů. Jirka ale napravuje své předchozí zaváhání, když protihráčovu následnou střelu výborným zákrokem vyráží na roh. V 7. minutě balón po Tomášově promáchnutí míří k pravé brankové čáře. Hlína chce udržet dotírajícího soupeře na zádech, ale ten jej úplně jednoduše obíhá a nechává našeho nešťastníka za sebou. Po několika krocích kolem brankové čáry s balónem na kopačkách poté hostující hráč kouli posílá na zadní tyč. Tam Márovi při jeho snaze jednoduše odkopnout balón, míč trestuhodně proklouzává pod kopačkou přímo k soupeři, který se z levé strany šestnáctky nemýlí a zakončuje jednoduše na zadní tyč – 0:1. :-@ Udělat v krátkém sledu takovéto tři individuální chyby na sebevědomí našim mládencům moc nepřidává. Hru v poli se nám po chvíli daří celkem vyrovnat, ale hrajeme pouze po šestnáctku. Ve 23. minutě nás ale po několika našich nedorazech hosté tlačí do našeho vápna a dostávají se hned ke třem střelám. Všechny se nám daří zblokovat – tu poslední na roh. Bohužel po následném rohu z pravé strany vůbec nepokrýváme jednoho z kopáčů, který se dostává k centrovanému balónu a lehce jej sklepává k pravé tyči. Tam je dobře postavený Little Mára, ale při snaze odkopnout jednoduchý balón, tento pouze lehce tečuje přímo k před ním zevlujícímu soupeři. Ten nestačí ani poděkovat a jednoduchou doklepávačkou nás znovu posílá do kolen – 0:2. :-@ Další zbytečná individuální chyba. Ve 26. minutě konečně posíláme balón z pravé strany do vápna. Bohužel jej naši nabíhající kopáči míjejí a míč okamžitě letí zpět na naši polovinu. Tomáš vystupuje proti padajícímu balónu, ale vůbec jej neodhaduje. Okamžitě je tady situace dva na Hlínu. Toho jeden ze soupeřů, který obdržel příhru od svého spoluhráče, zasekávačkou posílá na párek. Počká, až mu skluzující Hlína zmizí z očí, připraví si balón a vybíhajícímu Jirkovi nedává pražádnou šanci – 0:3. :-@ Má být ale ještě hůře. Ve 30. minutě Hlína podstupuje svoje místo zdravotně ne zcela připravenému Cigimu a Franta se zatahuje na stopera. Ve 35. minutě zaklepne další hřebíček do naší rakve Bary. Ten, i když má dostatek času na další akci, dává malou domů svému gólmanovi, ale vůbec nemá ani tušení o soupeři za jeho zády. Protihráč před vybíhajícím Jirkou v pohodě převezme kouli a vymýšlí, kterak na našeho gólmana. Ten mu ukázkově padá do jeho prvního střeleckého pokusu, ale míč bohužel vyráží pouze ke stejnému kopáči. Druhá střela již končí v naší síti přes snahu našich dobíhajících zadáků – 0:4. :-@ To jsou věci. Ve 40. minutě hosté kopou roh z pravé strany. Na centr si ze středu šestnáctky nabíhá absolutně bez zájmu našich hráčů jedna z hostujících věží a hlavou jen tak mimochodem trká další míč do naší sítě – 0:5. :-@ Poločas plný našich hrůzostrašných individuálních chyb je za námi. Hosté jsou určitě aktivnější, ale obdržené branky jdou na vrub předváděným šílenostem některých našich kopáčů. Nyní nezbývá než se pokusit ve druhé půli najít svoje lepší já.

Ve hře nepokračuje Adrian s Barym, které nahrazují David s Martinem. V 50. minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za přerušení Cigiho, který se snaží vcelku úspěšně tvořit naši hru. Tu se nám daří ve druhé půli vyrovnat, ale šance nepřicházejí. Soupeřovu branku stíháme ohrozit několika střelami ze střední vzdálenosti, ale buď je pochytává pozorný gólman nebo o pár čísel míjejí hostující zařízení. Hosté hrozí z brejků, ale také jim zvlhl střelecký prach, když hlavně pozičně dobře hrající Franta jim většinou vystavuje stopku při jejich počínání. Ani jeden z týmů si tak po přestávce nedokáže vytvořit významnější brankovou příležitost, takže skóre se již do konce utkání nezmění.

Fotbal je o chybách, ale to, co se dnes některým našim kopáčům podařilo, by zadupalo do země i jiné týmy. Pokud se nevyvarujeme takovýchto šíleností, těžko budeme moci pomýšlet na bodový zisk. Jediné pozitivum lze najít na přeci jen zlepšeném výkonu ve druhé půli, který ale také nevedl ke vstřelení byť jediné branky do soupeřovy sítě. Vedle zmíněných individuálních chyb je náš velký problém (ne)komunikace na hřišti. Nepovzbudíme se, nemluvíme – to se musíme pokusit okamžitě změnit. Ke dnešnímu zápasu jsme dnes nebyli vůbec připraveni hlavně mentálně. Někteří naši hráči zřejmě při hře mysleli na různé věci, ale určitě ne na aktuální dění na hřišti. To divák mohl rozpoznat nejen při obdržených brankách, ale i při jiných herních situacích. V neposlední řadě zamrzí přístup dvou střídajících hráčů, kteří se prostě po půli seberou a zmizí. Sakra chlapi, jakmile se nenaučíme společně prohrávat, nemůžeme se naučit společně vyhrávat. Vždycky je to o týmu. Minulý týden jsme si dokázali, že to může jít. Chyba se prostě stane, i když dnes toho opravdu bylo příliš. Opět je to stejné – poučit se ze svých chyb, neklesat na mysli, pořádně potrénovat a věřit, že příště to bude náš den. Jedeme dál, pardálové – zápasů, po kterých se můžeme radovat je před námi ještě tři pr….(yn)(yn)(yn)