SK Motorlet Praha B - SŠ Plzeň MD 2:0 (1:0)

1.9.2018 4. kolo ČDD U17 A

sestava: Riska (7), Urbánek (8), Klocperk (9), Bárta (8), Janák (8), Marek (7), Walter (9), Bartovský (7), Kapic (7), Pressl (7), Václ (7)

lavička: Kuksa

branky:

Po minulé premiérové výhře naše mladé pušky zavítaly na bělohorský drnčák, aby se utkaly s místním Motorletem, který je zde v azylu. Domácí zatím všechny svoje zápasy dotáhli do penaltového rozstřelu. Trenéru Konopíkovi se bohužel pár kopáčů na poslední chvíli omluvilo ze zdravotních důvodů, a tak naše sestava byla jasně daná. Na náladě našim mládencům zřejmě nepřidal ani fakt, že utkání museli odehrát v promočených použitých dresech starších dorostenců, poněvadž se podařila nevídaná věc – dresy zkrátka zůstaly v šatně na Roudné – hustý, že?

Od začátku utkání mají sice balón více na kopačkách domácí hráči, ale dlouho je do zajímavější příležitosti nepouštíme. Bohužel hned tu první ve 25. minutě proměňují. To dostává jeden ze soupeřů více prostoru na hranici naší šestnáctky a jeho střelu Petr pouze vykopává před sebe. Na následnou dorážku je již krátký – 1:0. :-@ Ve 34. minutě kopou domácí přímák z pravé strany. Petr ale výborným zákrokem balón směřující k tyči vyráží a poradí si i s následnou nebezpečnou dorážkou. Naši hráči podávají bojovný výkon, ale směrem dopředu se nedokážeme prosadit. Do šaten tak jdeme s jednobrankovou ztrátou.

V 53. minutě kopou domácí roh z pravé strany. Balón letí na malé vápno, kde snad vinou špatné komunikace našich tří hráčů se k míči dostává soupeř, který jej pohodlně uklízí do branky – 2:0. :-@ V 61. minutě vidí jeden z protihráčů žlutou kartu za zajetí do Máry. V 66. minutě sbírá jeden ze soupeřů kratší Petrův výkop a balón okamžitě posílá do ulice. Následnou přízemní střelu z pravé strany šestnáctky ale Petr vykopává do bezpečí. V 74. minutě vidí žlutou kartu Ála za dohrání jednoho ze soupeřů. Obraz hry se prakticky po celé utkání nemění. Naši hráči sice vydrží se soupeřem běhat po celý zápas, ale na nějaké útočné výpady nemáme sílu. Za zmínku ještě stojí dvě neuznané domácí branky vždy za až přílišný důraz při atakování našeho gólmana, když Petr nedokázal dostat balón dostatečně pod svoji kontrolu.

Sledovali jsme zasloužené vítězství kvalitního domácího celku, ale našim hráčům tentokráte těžko něco vytýkat. V okleštěné sestavě zkoušeli bojovat až do samotného závěru, ale soupeř byl prostě nad jejich síly. Naši mládenci ale utkání odjezdili a nezabalili, což jim musíme přičíst k dobru. Přes porážku musíme kluky pochválit za přístup k utkání a odvedenou práci. Doufejme, že se nám uzdraví marodi a příští týden se v plné síle budeme moci postavit dalšímu soupeři na domácím hřišti.