SŠ Plzeň SD - FC MAS Táborsko B 4:5 (1:3)

29.8.2018 1. kolo ČDD U19 A

sestava: Lukasch (9), Vrbata (5), Hlinka (4), Nesveda (4), Chudoba (6), Cirok (5), Krejča (7), Strnad (7), Tauš (5), Janda (7), Vámos (7)

lavička: Polák (7), Ranš (7), Tesař (7), Riska

branky: Janda 2x, Krejča, Strnad

Los si s námi letos skutečně pořádně zahrál. Ve vloženém kole jsme na domácím hřišti přivítali rezervu Táborska. Soupeř nám měl z loňské sezóny co vracet a doplnil svoji sestavu hráči z A-týmu. Někteří naši kopáči sice z různých důvodů nebyli připraveni k utkání, ale kostra tvořícího se týmu byla přítomna. Další pokus urvat premiérové body byl tedy před námi.

Od začátku zápasu bohužel taháme za mimořádně krátký konec provazu. Již ve 2. minutě jeden ze soupeřů sbírá ze vzduchu Jirkův krátký výkop a středem hřiště posílá balón na svého nabíhajícího spoluhráče. Ten se najednou ocitá zcela sám před naším gólmanem, ale balón po jeho následné střele nachází zasahující Jirka pod svým tělem. V 6. minutě hosté posílají dlouhý balón do naší obrany. Naši stopeři se vůbec nedomluví a brání stejného protihráče. Ten ale přesto míč pouze lehce hlavou posune na svého volného kolegu, kterému nečiní vůbec žádný problém poslat kouli k pravé tyči – 0:1. :-@ V 10. minutě hosté kopou roh z pravé strany. Dan svým mizerným odkopem pouze nachází před ním stojícího soupeře, který dárkem nepohrdne a trhá síť naší svatyně – 0:2. :-@ V další minutě se konečně trochu osmělujeme a Franta proniká po pravé straně. Vzápětí se mu podaří nadvakrát poslat balón do vápna přesně na pozapomenutého Jandíse. Tomu ale střela z první vůbec nesedne a kouli pouze sklepává do náruče soupeřova gólmana. Neuběhne ani minuta a na tahu jsou znovu hosté. Jednoduchý balón letí zprava do středu hrací plochy, aby jeden ze soupeřů se s ním dostal na pravou stranu šestnáctky a pálí. Trefuje naštěstí pouze boční síť. Další minuta a tentokráte hrozíme my. Cigi dostává dlouhý balón do běhu, všímá si vybíhajícího gólmana a zkouší jej lobovat. To se mu sice podaří, ale koule padá pouze na břevno. V 17. minutě hosté zahrávají další roh z pravé strany. Centr sice dokážeme odvrátit, ale míč letí po chvíli před naši branku z levé strany na kopačky zcela volného protihráče, který okamžitě zblízka pálí. Jeho první tutovku Jirka famózně vykrývá, ale balón vyráží pouze ke střelci, který si dává repete, a tentokráte je náš ležící gólman již bez šance – 0:3. :-@ Začíná to smrdět debaklem. Ve 20. minutě se nás ale zželelo soupeřovu gólmanovi, který svou rozehrávku adresuje přímo na nohu Jandíse, jenž zevluje v soupeřově šestnáctce. Pohotová střela k levé tyči znamená snížení – 1:3. (so) Hosté nám ale neustále zatápějí a pouze Jirka svými pohotovými zákroky drží nepatrnou naději na zázrak. Nejvíce na sebe zřejmě upozorňuje ve 25. minutě, kdy se hosté po našem rohu hrnou ve více hráčích dopředu. Na konci jejich brejku je zpětná příhra od pravé brankové čáry přímo na nohu z druhého sledu nabíhajícího kopáče. Jirka se našponuje proti umístěné střele a vytahuje ji od své levé tyče na roh. Naši hráči postrádají důraz, rychlost, přesnou příhru – někteří vůbec nedokáží trefit jasné balóny – smutný pohled. Přesto skóre zatím dále neroste. Obrovskou šanci ho navýšit mají hosté ve 35. minutě. To si jeden z nich na levé straně šestnáctky lehce poradí s Vrbyčem, který mu zezadu zcela netakticky přebrousí kopačky – penalta. Jirka ale má fazónu, vystihuje soupeři směr jeho kopu a vyráží balón od své levé tyče - paráda. Hosté jsou ale stále v tlaku a v poslední minutě první půle si vytvářejí další obrovskou příležitost, když po odraženém balónu nedokážeme dostoupit jednoho ze soupeřů, který se ocitá znovu zcela sám před naším gólmanem. Svoji střelu ale nasměruje pouze do našeho zasahujícího brankáře. Poločasové skóre je velmi milosrdné. Naplno se projevila větší herní kvalita většiny hráčů soupeře, která ruku v ruce s našimi nedorazy a nedůsledností hlavně při obranné činnosti byla hlavní příčinou aktuálního stavu. Nebýt našeho gólmana jsme ale mohli dostat nařezáno daleko více. Takto jsme ještě dostali šanci zkusit ve druhé půli ukázat svoji lepší tvář.

Bohužel soupeřova akce ve 47. minutě zcela odhaluje, proč jsme v dnešním utkání zatím tam kde jsme. Jeden náš kopáč netrefuje balón, druhý náš kopáč netrefuje balón, mezitím si soupeř lacině získanou kouli navádí k pravé brankové čáře a posílá ji před naši branku. Tam třetí náš nešťastník od svého hráče snad dokonce utíká, no a onen hostující bezprizorní kopáč v klidu skóruje – 1:4. :-@ Okresní přebor hadr. V 51. minutě tady máme první střídání, když Dana nahrazuje MáraTwo, který jako jeden z mála začíná mluvit a povzbuzovat. V 56. minutě potom Vrbyče protáčí Mates. Hosté začínají přeci jenom hrát trochu na údržbu, a naopak naši hráči se najednou prezentují zlepšeným pohybem a hlavně přidávají na důrazu v soubojích. Další velkou motivací je pro naše kopáče Cigiho akce v 61. minutě. Ten dostává na levé straně balón, který propíchne přes jednoho soupeře, aby si hned vzápětí poradil s dalším protihráčem. Míč poté zatáhne zleva do šestnáctky a zkušeně jej po zemi posílá do protipohybu gólmana k levé tyči – 2:4. (so) Pěkná individuální akce. V 63. minutě Adriana střídá specialista Mimi. Když se zdá, že nalézáme pevnou půdu pod nohama, přichází Matesova smolná chvíle. Ten při odkopu nešťastně nastřeluje jednoho ze soupeřů, od kterého se balón odráží do šestnáctky ke zcela volnému protihráči, jenž se ocitá tváří v tvář našemu gólmanovi. Když smůla tak pořádná. Soupeři střela totiž vůbec nesedne, ale balón z jeho kopačky lehce trefuje nohu našeho roztaženého gólmana a mezi jeho končetinami potupně a líně doputovává až za brankovou čáru – 2:5. :-@ Naši hráči ale tentokráte nic nebalí, předchozí smolný okamžik háží za hlavu a pokračují ve zlepšeném výkonu. V 73. minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za oplácení při souboji s Tomášem. Za další dvě minuty Mimi ideálně zpracovává těžký centr na soupeřově polovině, udrží balón na kopačce a posílá jej vpravo na rozběhnutého Jandíse. Ten ze zajímavé pozice z hranice šestnáctky pálí ale pouze nad hostující svatyni. Po chvíli letí další centr do soupeřovy šestnáctky přímo na pozapomenutého Sašu. Tomu ale nikdo nedá vědět, že má dost času, a jeho hlavička tak končí vysoko nad. V 78. minutě podnikáme rychlý brejk po pravé straně. Vzápětí posíláme centr na zadní tyč, kam si zabíhá Franta. Bohužel ve skluzu nedokáže doklepnout letící kouli do zívající branky. V 84. minutě podnikáme akci středem hřiště, když si Franta vyměňuje balón s Cigim a letí dopředu. Dostává nabídku od našeho kapitána, jde důrazně do souboje a přes bránícího hráče posílá kolem vybíhajícího gólmana míč až do sítě – 3:5. (so) V 89. minutě se hosté dostávají do obrovské příležitosti, když nepokrýváme naši pravou stranu. Jirka ale skáče osamocenému soupeři pod nohy a dalším famózním zákrokem zabraňuje pohromě. Okamžitě posíláme balón na soupeřovu polovinu, kam sprintuje Jandís. Hostující gólman nesmyslně vybíhá ze své branky, čehož si naše tykadlo všímá a posílá míč kolem něj až k zadní tyči – 4:5. (so) Nedáš dostaneš, ale na zázrak bychom potřebovali více času. Divácky zajímavé utkání sudí po chvíli ukončuje.

Sledovali jsme zápas dvou rozdílných poločasů. Hosté naplno ukázali svoje kvality před přestávkou, kdy mohlo být dávno po zápase. Nakonec jsme k bodům měli ale až překvapivě blízko, když jsme po pauze začali bojovat, a hlavně fyzicky jsme se soupeři dokázali přinejmenším vyrovnat. Ten pod vlivem pohodlného vedení polevil a vypadl z rytmu, i když i ve druhé půli si několik nebezpečných příležitostí dokázal vytvořit. Naše mládence najednou začal fotbal viditelně bavit a skutečně nechybělo mnoho, abychom vstali z mrtvých úplně. Takto si z dnešního utkání můžeme odnést pouze tu skutečnost, že to prostě jde. Začíná být zřejmé, že soupeře asi těžko budeme zdolávat technickými finesami bez toho, aby nás to nebolelo, ale pokud do hry nepřidáme bojovnost, zápal a nadšení, vždy dopadneme stejně jako dnes před pauzou. Nula na našem bodovém kontě samozřejmě nepříjemně svítí, ale soutěž je dlouhá a zápasů spoustu. Jdeme prostě dál a zkusme stavět na zlepšeném bojovném výkonu z dnešní druhé půle a dobrém pocitu z ní. Příští soupeř na Motorletu bude strašně těžký, ale je to výzva a my tu výzvu prostě podstoupíme, abychom se pokusili posunout dále.