9.6.2018 29. kolo ČDD U19 A

sestava: Karpíšek (5), Šural (6), Šura (7), Krejčí (6), Barac (6), Chudoba (6), Krejča (7), Skopový (6), Gashi (6), Janda (8), Vámos (7)

lavička: Vrbata (3), Ranš (6), Kořan (-), Tesař, Polák, Brejcha J., Volek

branky: Vámos

Premiérová dlouhá divizní sezóna skončila. Na její závěr jsme si dnes pozvali jednoho z nejtěžších soupeřů, se kterým jsme na podzim utrpěli největší debakl – Hořovicko. Chtěli jsme se samozřejmě rozloučit výborným výkonem, který by dal základ k bodovému zisku. Hosté ale také ještě hrají o lepší umístění, takže měli o motivaci postaráno. Náš tým měl v nohách bohužel těžkou středeční předehrávku, ze které si několik kopáčů odneslo zdravotní komplikace. U posledního utkání sezóny ale nechtěl nikdo chybět, zvláště když pro sedm hráčů to byl vůbec poslední zápas v dorosteneckém dresu.

Na začátku utkání si počínají aktivněji hosté a svoji snahu bohužel zúročují hned v 5. minutě. Za naši obranu letí na levou stranu dlouhý balón. Domino neví, že má za sebou hráče, který si míč již v naší šestnáctce zpracovává a kolem pozdě dostupujícího Domina vypustí svoje dělo. Krásně trefený balón letí pod víko – Karpy je absolutně bez šance – 0:1. :-@ Hned v další minutě ale může být srovnáno. Soupeřovi zadáci si neporozumí se svým gólmanem, když náš nákop posouvají ponad svým brankářem na vlastní branku. Jeden z hostujících kopáčů ale stíhá v poslední chvíli vykopnout kutálející se kouli z brankové čáry do bezpečí. Škoda. Těžko se prosazujeme a hosté hrozí z brejků. V 16. minutě sledujeme hořovické Déjà vu. Soupeř při svém rohu z pravé strany zahrává zcela stejný signál jako na podzim, kterým načal naši demolici. Balón na přední tyči propouští protihráč za sebe, kde nehlídaný kopáč z ideální pozice pálí na naši branku. Dnes ale naštěstí trefuje pouze střed našeho zařízení a Karpy přízemní pokus chytá. V 18. minutě kopeme tentokráte roh z pravé strany my. Ráďa posílá ideální míč před branku, ale naši hráči nejsou na svých místech, takže koule prolétne malým vápnem až na zadní tyč, kde Domino hlavičkuje pouze do boční sítě. V těchto chvílích je balón spíše na našich kopačkách a zdá se, že se úroveň naší hry začíná zvedat. Svoji snahu korunujeme ve 24. minutě. Cigi udrží balón ve středu hřiště a svým následným centrem nachází na levé straně před šestnáctkou nabíhajícího Sašu. Ten poté nechá vzpomenout na své podzimní sebevědomí, když si jednoduše obhazuje soupeře a z hranice vápna nekompromisně pálí k levé tyči. Gólman si sice na letící projektil sáhne, ale pouze jej posouvá na svoji pravou tyč, od které se balón odráží do sítě – 1:1. (so) Zřejmě klíčový okamžik celého zápasu přichází ve 27. minutě. Cigi krásně prochází přes tři hráče soupeře po pravé straně do šestnáctky a z těžkého úhlu pálí. Jeho střelu hostující gólman vyráží před sebe. Naši hráči jsou ale málo důrazní při snaze doklepnout balón do branky a kouli si gólman stahuje do rukavic. V následujícím okamžiku ji dlouhým výkopem posílá až na naši polovinu. Balón skočí až do naší šestnáctky, kam proti hostujícímu tykadlu vybíhá Karpy. Ten se na poslední chvíli zřejmě rozmýšlí, kterak balón zasáhnout a jde do souboje viditelně nerozhodně a nedůrazně. Hostující hráč využívá své rychlosti a míč hlavou lehce trká ponad našeho nešťastníka do naší klece. Domino ještě sice zkouší kouli doběhnout, ale nemá šanci na příliš vysoký balón dosáhnout – 1:2. :-@ Nedáš – dostaneš. Naše zkáza je dovršena ve 32. minutě. Jeden ze soupeřů si pohrává s našimi zadáky u levé brankové čáry, ale Fíla mu nakonec hračku sebírá. Bohužel jeho odkop je příliš slabý a končí před šestnáctkou na kopačkách dalšího ze soupeřů. Ten si v rychlosti naráží se svým spoluhráčem, čímž dostává mimo hru naše bránící hráče, a ocitá se sice v ostrém úhlu na levé straně sám před Karpym. Toho bohužel svojí následnou přízemní střelou překonává – 1:3. :-@ Další branka v naší síti nás hodně sráží dolů, ale nezbývá nám nic jiného než stále bojovat. Ve 35. minutě Ráďa tentokráte další roh z pravé strany rozehrává nakrátko a vzápětí již centruje do vápna. Tam se sice dostáváme k balónu, ale nedokážeme jej přes hradbu těl propasírovat několika pokusy do sítě. V další minutě Mára nezachytává náběh soupeře po levé straně. Ten se dostává do šestnáctky a zakončuje. Karpy nepříjemnou střelu vyráží na roh. Ve 40. minutě se to znovu vaří v naší šestnáctce, když hosté mají hned tři pokusy k ohrožení naší svatyně. Dvě střely se našim zadákům podaří zblokovat a ta poslední z jasné pozice soupeři příliš nesedne – Karpy balón v pohodě sbírá. Do šaten jdeme s nelichotivým skóre v zádech po našich zbytečných chybách. Utkání se bude těžko otáčet, ale nic jiného, než pokusit se o malý zázrak nám nezbývá.

Trenér Dejmek riskuje a stahuje hru na tři beky. V 51. minutě Cigi prochází středem hrací plochy, balón si natahuje na pravou stranu a pálí. Jeho střela o pár čísel míjí vzdálenější tyč. Hosté se soustřeďují na pozorné bránění výsledku, což se jim bohužel daří. Balón je více na našich kopačkách, ale šance nepřicházejí. V 63. minutě musí ze hřiště Saša, které zřejmě tahá sval. Na hrací plochu vbíhá Vrbyč. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. V 73. minutě dlouhý balón zpracovává Ben pro Pepu, který nebezpečně pálí z hranice šestnáctky. Do střely hostující gólman vloží konečky svých rukavic a posouvá ji nad břevno. Alespoň na pár minut pošetříme Baryho, kterého střídá Matěj. V 76. minutě Ráďa obírá u pravé brankové čáry soupeře o balón a přihrává pod sebe do ideální střelecké pozice na Šuryho. Ten bohužel odmítá dramatizaci utkání, když míjí bližší tyč hostujícího zařízení. V 80. minutě dohrál Šury, kterého celé utkání limitovalo zranění. Na hřiště se tak dostává Koři. Při závěrečném platonickém tlaku si již žádnou vážnější příležitost vytvořit nedokážeme.

Poslední utkání sezóny nám výsledkově nevyšlo. Viníkem byly individuální chyby a špatná střelecká produktivita. Hosté nás dokázali potrestat a poté si utkání zkušeně pohlídali. Jedním z důvodů, proč síly rychle ubývaly, byla bohužel středeční předehrávka s Motorletem. Při našem omezeném kádru, který táhne celé jaro, se s tím bohužel dalo počítat. Naše hráče musíme pochválit za to, že dnes bojovali až do konce a prali se o lepší výsledek až do samotného závěru.

Pokud máme zhodnotit naši divizní premiéru – tak klobouk dolů pánové. Před začátkem sezóny se vůbec nečekalo, že bychom se měli pohybovat v bezpečných vodách horní poloviny tabulky. Na podzim se nám podařilo najít společnou řeč a famózní jízda, kdy jsme spoustu zápasů urvali více silou vůle než fotbalovými dovednostmi, nás vynesla až nečekaně vysoko. Bylo vidět, jak Vás fotbal baví a těšíte se na další víkend. Jarní polovinu velmi ovlivnila dlouhodobá zranění dvou našich klíčových hráčů. Mimochodem nějaké ztracené body nejsou nic proti tomu, čím si prochází a bude ještě procházet Timmy – přejeme hlavně pevnou vůli při překonávání Tvých zdravotních komplikací – tu Ty ale máš, takže se vše určitě v dobré obrátí. Na jaře jsme museli sestavu mnohokrát lepit, a i když jsme sehráli několik utkání v podobné fazóně jako na podzim, velmi mrzí obrovsky zbytečné bodové ztráty s tabulkově slabšími soupeři. Těmito zápasy jsme si přeci jen poněkud zkazili dojem z jinak nádherného soutěžního ročníku. Pravděpodobně v konečném účtování obsadíme sedmý flek, což je velký úspěch, ale přiznejme si, že to mohlo být při optimálním složení dokonce na bednu. To je ale to klasické, co kdyby… Takže pánové – velká gratulace a poděkování za předváděné výkony v dresu Sportovky. Přejme si, aby se nám v příštím ročníku podařilo navázat na ten letošní, což bude možná až nadlidský úkol.