FK Motorlet Praha B - SŠ Plzeň SD 2:0 (2:0)

6.6.2018 30. kolo ČDD U19 A

sestava: Volek (6), Kořan (2), Šura (6), Krejčí (7), Šural (6), Chudoba (5), Krejča (6), Skopový (6), Vrbata (3), Tesař (4), Vámos (5)

lavička: Barac (6), Milotínský (6), Ranš (6), Polák (-), Brejcha V. (-), Karpíšek

branky:

Tak pánové, níže uvedenou reportáž již měnit nebudu, ani její závěr, ale měli byste vědět následující. Motorlet proti nám ve středu nasadil prakticky kompletní tým České ligy dorostu U17 A, který se v současné době nachází na druhém místě ligové tabulky!!! 8o| Utkání si tedy přehodnoťte v jiném světle sami. Jestli vás dnes na tréninku kouč pucoval, nemějte mu to za zlé – myslel to určitě dobře a o výše uvedené skutečnosti neměl ani zdání. ;-) Doufám, že se v sobotu zdravě naštvete a utkání si společně pořádně užijeme!!! (Y)

Po vydřeném vítězství v Dobříši jsme ve středeční předehrávce posledního kola letošního soutěžního ročníku zajížděli na Bílou Horu do Prahy, kde má azyl náš soupeř z Motorletu. K obědu byla sekaná s bramborovou kaší, následovaná úmornou jízdou autobusem – navíc bez Gashiho, kterého na výlet nepustili studijní povinnosti – zkrátka vyhlídky prachbídné. Teoreticky jsme mohli ještě zabojovat o pátý flek, takže bylo o co hrát. Slunce pálilo, hřiště hrbolaté, ještěže občas fouknul větříček.

Horší začátek utkání jsme si nemohli přát. Po našem rozehrání ze středového kruhu přicházíme o balón, propadáme na naší levé straně a následně se špatně posouváme při bránění domácích kopáčů. Jeden ze soupeřů od pravé brankové čáry posílá míč přes Domina někam na penaltu. Koule míjí Fílu, který brání dalšího místního maníka, a dostává se ke zcela volnému protihráči, jenž se může Vaška zeptat, kam to jako chce – 1:0. :-@ Koři se bohužel věnoval dalšímu hráči na zadní tyči. Takovouto studenou sprchu na úvod, tu jsme rozhodně neplánovali. V 10. minutě ale Cigi získává míč ve středu hřiště, v rychlosti krásně přechází přes tři protihráče až do šestnáctky z levé strany, ale balón poté posílá kolem vybíhajícího gólmana vedle vzdálenější tyče pouze do autu. Místní rychlá tykadla nám dělají obrovské problémy. Ve 14. minutě se tak jedno z nich po dlouhém nákopu dostává na hranici naší šestnáctky, kde se kličkou zbavuje Domina a pálí. Vašek ale efektním zákrokem střelu vyráží. U balónu jsou sice dříve naši zadáci, kteří jej ale pouze slabě posouvají k dalšímu ze soupeřů, jenž naštěstí pálí zbrkle nad naši svatyni. Za další dvě minuty domácí centrují z pravé strany před naši branku a Vašek letí do tunelu. Volný soupeř za ním má naštěstí míč na dlouhou nohu a lehce jej posunuje k levé tyči. Následuje klasický Dominův zákrok, když v poslední chvíli skluzem vyráží míč mířící do naší sítě alespoň na roh. Běží 22. minuta a domácí expres s lehkostí uniká Kořimu po levé straně. Již z naší šestnáctky poté posouvá balón kolem vybíhajícího Vaška k zadní tyči. Dobíhající soupeř naštěstí přichází o zlomek sekundy později, takže koule o pověstných pár čísel míjí naši branku. Ve 27. minutě se do zakončení dostává po pravé straně Šury. Jeho střelu domácí gólman vyráží pouze před sebe přímo k dobíhajícímu Vrbyčovi. Ten ale skákající míč ve velké šanci netrefuje přesně, a tak místo do prázdné branky koule přelétá ochrannou síť za ní. Ve 32. minutě domácí čapák robinzonádou zasahuje proti nebezpečnému Ráďovo přímáku z pravé strany. V další minutě je rušno opět před naší brankou. Po centru se před naším vápnem jeden ze soupeřů opírá do balónu a trefuje pravou tyč našeho zařízení. Poté je dorážejícímu soupeři naštěstí odmáván ofsajd. Neuběhne ani minuta a jeden z domácích snajprů postupuje najednou sám do naší šestnáctky. Naštěstí se zboku přiřítí v poslední chvíli Domino a společně s vybíhajícím Vaškem blokují jasnou gólovku soupeře. Jsme svědky historického okamžiku. Fíla se poprvé v sezóně rozčiluje na své spoluhráče a dává jim pořádně za uši. To už ta naše hra opravdu musí stát za to. Ve 37. minutě se Cigi uvolňuje u pravé brankové čáry, ale místo příhry pod sebe zkouší sám zakončit. Gólman je ale příliš blízko a střelu vykrývá. Ve 43. minutě domácí kopou přímák z pravé strany. Balón letí do naší šestnáctky, kde Šury nechává svého hráče jeho osudu, a ten nekompromisně trká letící kouli k pravé tyči. Vašek si sice na míč sáhne, ale to nestačí – 2:0. :-@ Škoda, že jsme si nechali vstřelit branku do šatny, i když po pravdě řečeno jsme těch balónů mohli z naší sítě vytahovat daleko více. Domácí rychlonozí útočníci pořádně větrali naši přetíženou obranu. Uvidíme, zdali budeme mít ve druhé půli možnosti ke zdramatizování utkání.

V šatně zůstává Koři a nakopnutý Mimi. Na hrací plochu vbíhají Bary a Zbyňďa. Domácí vystřídali hned pět hráčů včetně svých hroťáků. Že by nám chtěli dát šanci? Hra se skutečně opticky vyrovnává a šancí na obou stranách viditelně ubylo. V 62. minutě podnikají domácí rychlý výpad do naší obrany. Balón letí zleva doprava, kam si nabíhají hned dva hráči soupeře a jeden z nich zakončuje. Balón mířící k tyči Vašek v těžké pozici vyráží na roh. V další minutě musí kvůli svalovému zranění střídat Šury. Nahrazuje ho Matěj. V 67. minutě právě Matěj se uvolňuje a centruje z levé strany do vápna. Tam Cigi možná mohl hlavičkovat, ale volí zakončení na dlouhou nohu nad branku. V 79. minutě kopou domácí přímák z levé strany, ale Vašek nepříjemný míč vyráží od své pravé tyče. V 83. minutě chceme alespoň trochu pošetřit Baryho, kterého prostřídává Mára2. V 86. minutě zahrává přímák z levé strany Cigi. Na jeho centr si naskakuje Fíla, který letící balón hlavou lehce posunuje bohužel kolem vzdálenější tyče. Za další dvě minuty ještě Vrbyče střídá Venca. Naše snaha vstřelit kontaktní branku vyznívá do ztracena.

Bitva na Bílé Hoře skončila. Bohužel znovu bylo na hřišti na naší straně hrozně málo bojovníků. Ani ne polovina našich kopáčů si to skutečně přijela rozdat na férovku se soupeřem. Zbytek se zápasu pouze zúčastnil. V posledních utkáních je to stále o tom samém. Někteří naši mládenci se nedokáží kousnout a nechat na hrací ploše více než soupeř. Je škoda, že na konci sezóny svými výkony poněkud mrzačíme ten kus práce, který jsme v letošním soutěžním ročníku odvedli. A že jsme mnohokrát zahráli nad očekávání – o tom není vůbec sporu. Sezónu jako celek určitě budeme hodnotit pozitivně – za to vám chlapci patří pořádné poděkování. Pojďme se ale s tou premiérovou účastí v divizi rozloučit tak, jak se sluší a patří – naplno odježděným posledním zápasem proti Hořovicku. I kdyby se utkání výsledkově nevydařilo, každý v Roudná-Aréně musí nechat úplně všechno. A vůbec – poslední utkání navíc v domácím prostředí se prostě neprohrává. HOWGH!