2.6.2018 28. kolo ČDD U17 A

sestava: Muknšnábl (7), Milotínský (7), Hlinka (7), Bárta (7), Barac (8), Chytrý (7), Polák (9), Brejcha J. (7), Dado (9), Walter (7), Hranáč (9)

lavička: Václ (7)

branky: Dado 3x, Polák 3x, Hranáč 3x, Hlinka, Brejcha J., Chytrý, Václ

Už před utkáním našich mladých pušek bylo jasné, že pokud se nestane nějaká neočekávaná událost, půjde pouze o výši skóre. Domácí hráči totiž měli k dispozici pouze osm kopáčů, z nichž někteří již dokonce měli v nohách předchozí utkání staršího dorostu. Trenér Konopík měl sice k dispozici pouze o čtyři hráče více, ale to dává dohromady alespoň kompletní jedenáctku. Po dvou porážkách si tak naši mladíci dnes mohli spravit chuť, i když fotbalově jim tento zápas nic nedal. I když gólových situací jsme mohli vidět daleko více, soustředíme se pouze na popis těch, které jsme dotáhli až do konce.

(so) 14. minuta – Brejchy prochází středem hrací plochy a posílá balón za obranu na pravou stranu na nabíhajícího Míru. Ten udrží soupeře na zádech a balón posílá kolem gólmana k zadní tyči – 0:1

(so) 15. minuta – Mára dostává balón před šestnáctkou a po dvou krocích pálí. Gólmanovi koule skočí před rukavicemi a skončí v síti – 0:2

(so) 33. minuta – Volťas centruje z pravé strany do vápna. Tam jde proti balónu nehlídaný Dan, který místo zpracování míče hlavou trká kouli směrem k pravé tyči. Gólman si na míč sice sáhne ale je to málo – 0:3

(so) 35. minuta – Bary kope roh z pravé strany na zadní tyč. Tam neobsazený Hlína sklepává míč k levé tyči – premiérová trefa – 0:4

(so) 37. minuta – Bary vystihuje soupeřovu příhru na levé straně. S balónem na noze jde k levé brankové čáře, kde se zbaví svého strážce a posílá příhru pod sebe. Před brankou operují hned dva naši kopáči, z nichž Dan dopravuje kouli do prázdné brány – 0:5

Do druhé půle vbíhá na hrací plochu místo zdravotně indisponovaného Hlíny Ála.

(so) 42. minuta – podaří se nám prostrčit balón za domácí obranu na levou stranu šestnáctky. Míra je u míče dříve než vybíhající gólman a kouli propíchne kolem něj do branky – 0:6

(so) 49. minuta – hrneme se ve větším počtu dopředu. Sledujeme rychlou výměnu balónu mezi třemi našimi hráči, aby Ála svoji slabou střelu poslal nejdříve do gólmana a Dan vzápětí doklepává do branky a kompletuje tak svůj hattrick – 0:7

(so) 53. minuta – sudí nařizuje vcelku přísný nepřímý kop ve vápně soupeře za chycenou malou domů domácím gólmanem. Koule stojí pár čísel před penaltovým puntíkem a naši kopáči předvádějí signál jako hrom. Mládenci se staví za sebe, rozbíhají se, aby první dva poté míč přeskočili, třetí jej lekce posunul za sebe a Brejchy kouli po zemi uklízí k levé tyči – 0:8

(so) 54. minuta – Mára sbírá ve středu hrací plochy slabý výkop domácího gólmana ze vzduchu, a poněvadž je brankář stále venku ze své svatyně, pohodlně jej z 25ti metrů uklízí do sítě k pravé tyči – 0:9

(so) 56. minuta – balón posíláme kolem levé autové čáry a Míra nahazuje motory. Využívá své rychlosti, uniká svým strážcům, letí do šestnáctky a prostřeluje vybíhajícího gólmana k bližší tyči – další hattrick – 0:10

(so) 61. minuta – domácí gólman mizerným výkopem napříč vlastní šestnáctkou trefuje Petra, který opět balón pohodlně uklízí do opuštěné domácí svatyně – 0:11

(so) 63. minuta – domácí se hrnou před naši šestnáctku ve třech lidech, poněvadž jsme již poněkud línější na krok. Jeden ze soupeřů střelou z hranice šestnáctky trefuje břevno naší branky. Okamžitě podnikáme brejk do neexistující domácí obrany ve čtyřech lidech. V situaci čtyři na gólmana Petr přihrává Márovi, který také kompletuje svůj dnešní hattrick – 0:12

68. minuta – kopeme roh z pravé strany. Na balón, který je na přední tyči lehce přizvednut si naskakuje smolař Ála, jenž svoje kladivo posílá pouze do břevna

(so) 75. minuta – Brejchy si ťuká balón po pravé straně až k brankové čáře a postupuje sám kolem ní směrem ke gólmanovi. Tam nezištně nachází na zadní tyči Álu, který konečně po několika svých spálených tutovkách bezpečně doklepává balón do sítě – 0:13

Dokázali jsme si v průběhu hry vytvořit několik dalších příležitostí, které jsme trestuhodně zahazovali. Domácí hráči se prakticky soustřeďovali pouze na bránění své šestnáctky, pouze ve druhé půli se několikrát osmělili a v několika hráčích se vydali dopředu. Dosáhli jsme tak zatím nejvyšší výhry v utkání, které nám ale fotbalově vůbec nic nedalo. V týdnu zajíždíme na horkou půdu Motorletu, který nám na podzim na našem hřišti uštědřil pěkný výprask, a stále bojuje o titul. Pokud nechceme dopadnout stejně, budeme ze sebe muset vydat to nejlepší, co v nás dříme. Proto to ale hrajeme, abychom poznali své možnosti. Tak ve středu v Praze mládenci – a chtělo by to znovu nějakou tu branku vstřelit.