2.6.2018 28. kolo ČDD U19 A

sestava: Volek (7), Kořan (5), Šura (6), Krejčí (7), Šural (8), Gashi (6), Krejča (8), Skopový (7), Chudoba (6), Tesař (6), Vámos (7)

lavička: Barac (7), Milotínský (7), Polák (7), Muknšnábl

branky: Vámos 2x, Krejča, Skopový

Naše starší dorostence postihla v posledních utkáních herní a hlavně i výsledková krize. Zřejmě to je způsobeno tím, že při našem omezeném počtu hráčů leží tíha v utkáních na velmi malém počtu kopáčů, kterým se nyní nemusí dostávat tolik potřebných sil na rozhodující okamžiky zápasů. Dnes jsme se chtěli pokusit protrhnout výsledkovou mizérii v utkání s již sestupující Dobříší. Trenér Dejmek měl při skládání základní sestavy na první pohled velmi jednoduchou úlohu. Na hřiště totiž poslal přesně jedenáct statečných kopáčů, kteří se mu dostavili k zápasu. Střídačku poté doplnil mladými puškami. Slunce pálilo již od časných ranních hodin – nebylo proto nač čekat.

Než se naši hráči rozkoukají, je tady 2. minuta a domácí jsou na návštěvě u naší šestnáctky. Jsme pozdě u hráčů a pouze sledujeme centr letící z levé strany na opačnou stranu vápna, kde si to zcela neobsazený protihráč namíří na naši branku. Naštěstí svoji střelu posílá pouze do bližší tyče. V 5. minutě Domino zkouší dát malou domů svému gólmanovi, ale vůbec nepřitlačí na balón. Vašek je ale rychle venku ze své branky a skluzem v poslední chvíli dostává míč od kopaček rozběhnutého soupeře. Balón sbírá další z domácích kopáčů, ale z nějakých 25ti metrů netrefuje naši opuštěnou svatyni. V 10. minutě si Ben poradí se svým strážcem na pravé straně a posílá balón před domácí branku. Tam bohužel Mimi letící kouli promáchne. V 15. minutě nejsme schopni přerušit postupný útok domácího celku. Míč se dostává až na levou stranu naší šestnáctky, kde osamocený soupeř zakončuje přesně k bližší tyči mimo dosah zasahujícího Vaška – 1:0. :-@ Když jsme začínali být více na balónu, soupeř trestá. Ve 22. minutě Cigi dostává balón do středu hrací plochy a z nějakých 25ti metrů nekompromisně pálí. Břevno domácího zařízení se klepe ještě teď. Ve 27. minutě je u balónu znovu Cigi a centruje z pravé strany na zadní tyč. Tam domácí zapomínají na Sašu, který hlavičkuje směrem na domácí branku. Tu ale o pár čísel míjí. Ve 34. minutě Šury posílá krásný balón kolem levé lajny. Cigi si křikne na Mimiho, který zablokuje svého strážce a získává tak prostor pro sprintujícího Cigiho. Náš záložník letí z levé strany do šestnáctky soupeře a přízemní střelou podél gólmana k zadní tyči vyrovnává – 1:1. (so) Jsme o poznání živější, i když se někteří naši hráči stále potýkají s technikou. Ve 41. minutě Ben využívá zaváhání jednoho z domácích zadáků, obírá jej o balón a letí z pravé strany do šestnáctky. Má sice možnost přihrát na s ním sprintujícího Mimiho, ale bere vše na sebe a zakončuje. Jeho přízemní střelu ale domácí gólman vykopává. Do šaten jdeme po přeci jen zlepšeném výkonu ve druhé části první půle s remízou v zádech.

Po přestávce se sotva nadechneme, abychom ve 48. minutě řetězcem zbytečných chyb posadili soupeře znovu na koně. Koři ztrácí zbytečně ještě na vlastní polovině balón a jeden ze soupeřů před naší šestnáctkou v klidu natáhne a pálí. Vašek míč pouze vyrazí před sebe, kam ale trestuhodně dobíhá pouze jeden z domácích kopáčů, kterému stačí trefit odkrytou část naší branky – 2:1. :-@ V 50. minutě ale odpovídáme. Cigi rozehrává ve středu hrací plochy přímák nakrátko na Ráďu. Ten udrží přes několik ataků soupeře kouli na svých kopačkách. Dostává se před šestnáctku a zakončuje. Skákavá střela končí u pravé tyče mimo dosah zasahujícího gólmana – 2:2. (so) V 53. minutě po soupeřově rohu podnikáme rychlý výpad. Cigi vymýšlí krásnou ulici na pravou stranu domácí šestnáctky na nabíhajícího Bena. Ten postupuje na gólmana, kterého se mu sice podaří obstřelit, ale míč nasměruje pouze do vzdálenější tyče. Saša má poté před sebou prázdnou branku, ale svojí dorážkou pouze trefuje vracejícího gólmana. Pomezní sudí ještě pro jistotu odmává ofsajd. V 58. minutě Cigi kope přímák od levého rohového praporku. Přímou střelou hodlá překvapit gólmana, ale ten tvrdý balón mířící pod břevno boxuje nad branku. V další minutě si připisuje svůj premiérový start v dresu staršího dorostu Bary, který střídá Kořiho. V 63. minutě Saša čaruje u levé brankové čáry. Tentokráte proti dvěma soupeřovým zadákům udrží míč na svých kopačkách, a ještě jej z ostrého úhlu posílá na branku. Domácí gólman si tentokráte vybírá slabší chvilku, když si přízemní pokus rukama sráží do vlastní sítě – 2:3. (so) Po šťastném gólu doufáme, že konečně naplno převezmeme otěže utkání, ale domácí se nevzdávají. Nejdříve v 65. minutě jeden ze soupeřů natáhne z nějakých 25ti metrů, ale míč snášející se k pravé tyči Vašek vyráží do autu. V další minutě ale Mimi ztrácí balón před naší šestnáctkou, a poněvadž jsme v následujících soubojích bez důrazu, jeden z místních kopáčů se prostě otočí s balónem a pošle jej na naši branku. Vašek nedokáže skákavou střelu zlikvidovat – 3:3. :-@ V 69. minutě Vašek posílá dlouhý balón na soupeřovu polovinu, kde si jej sbírá Cigi a letí z levé strany do šestnáctky. Tentokráte ale domácího gólmana z podobné pozice jako v první půli prostřelit nedokáže. V 71. minutě po Ráďově příhře projde do šestnáctky z pravé strany opět Cigi a od pravé brankové čáry posílá zpětnou příhru před domácí zařízení. Tam Saša svoji patičku, poněvadž má balón již trochu za tělem, nasměruje pouze do překvapeného gólmana. V 73. minutě Mimiho střídá Zbyňďa, pro kterého je to dnes také jeho „poprvé“ ve starším dorostu. Po několika hluchých minutách Šury kombinuje v 83. minutě před lavičkami se Zbyňďou, aby vzápětí vymyslel krásnou ulici na hranici šestnáctky na nabízejícího se Sašu. Ten se kličkou ideálně zbavuje svého strážce a proti vybíhajícímu gólmanovi vytahuje svoji pověstnou šajtličku, kterou posílá míč po zemi k levé tyči – 3:4. (so) Trenér Dejmek, už už chtěl něco hlásit, ale padá mu brada. Domácí samozřejmě vrhají opět všechny síly do útoku, ale tentokráte držíme. Sudí zřejmě ještě odpouští domácím penaltový zákrok na pronikajícího Cigiho. V 87. minutě tady máme ještě naše poslední střídání – Mára za Máru. Hubený náskok zodpovědnou hrou dozadu udržíme až do konce.

Tak konečně jsme dokázali přivézt z venku všechny tři body. Oproti předchozím remízám s tabulkově slabšími soupeři, byla tentokráte na našich hráčích znát větší chuť do hry a hlad po výsledku. Určitě nebylo vše ideální. V naší hře byla spousta nepřesností a individuálních chyb. Náš výkon určovalo několik klíčových hráčů, ale tentokráte jsme si přeci jen dokázali vytvořit docela dost brankových příležitostí – jen ta produktivita. Další pozitivum je, že i střídající mlaďasové dokázali do naší hry vnést určitou kvalitu – to se zcela jistě bude hodit. Čekají nás již jen dva poslední zápasy krátce po sobě. Bude to hodně těžké, bude to zřejmě i bolet, ale pojďme se je prostě pokusit odjezdit. Už není nač se šetřit a uvidíme, na co to v konečném hodnocení bude stačit. POME SPORTOVKA POME.