SŠ Plzeň SD - SK Spartak Příbram 2:1 (1:1)

5.5.2018 24. kolo ČDD U19 A

sestava: Karpíšek (7), Chudoba (6), Šura (8), Krejčí (8), Ranš (7), Šural (7), Krejča (8), Skopový (9), Gashi (9), Vrbata (6), Vámos (6)

lavička: Tesař (8), Kořan (-), Brejcha V. (-), Brejcha J., Janda, Václ

branky: Gashi, Šural

Dnes jsme dostali možnost napravit klatovský výbuch proti aktuálnímu lídru celé soutěže (zápas k dobru) – týmu Příbrami. Soupeři jsme měli z podzimu co vracet. V tomto vzájemném utkání jsme podali jeden z našich nejlepších výkonů v sezóně, ale přesto jsme odešli poraženi. Trenér Dejmek dal důvěru stejné sestavě, která minulý týden zanechala všechny body v Klatovech, pouze prohodil posty Šurala s Vrbatou. Hosté dorazili do Roudná arény s velkým zpožděním, poněvadž jim cestu zkomplikovaly probíhající Slavnosti svobody. Ve slunečném ale opět větrném sobotním dopoledni nás čekalo bojovné utkání.

V první půli nám fouká do zad, což je samozřejmě příjemné a přeci jen držíme balón na svých kopačkách častěji. Vytváříme si ale pouze náznaky příležitostí, když Cigiho krásné nabídky v 11. a 14. minutě Saša není schopen dotáhnout až do konce a naše střely ze šestnáctky po rohu v minutě 12. jsou zblokovány bránícími protihráči. Ráďa zkouší štěstí v 17. minutě střelou z nějakých 25ti metrů, ale míří pouze do rukavic pozorného gólmana. Za další dvě minuty však zahřmí na opačné straně. Hosté mají možnost zahrávat přímák také z nějakých 25ti metrů. Karpy si postaví tříčlennou zeď a soupeř se opírá do balónu. Náš gólman zřejmě přes postavenou zeď nevidí na míč a dělá nepatrný úkrok ke své bližší tyči. Nestačí proto včas reagovat na kouli, která se najednou objevuje nade zdí a míří do pravé šibenice – 0:1. :-@ Šok po první soupeřově střele na naši branku. Naše mládence to na několik minut přeci jen vykolejuje a těžko se prosazujeme. Až ve 28. minutě zahrává Ben roh z levé strany. Svůj centr zakroutí do středu hostujícího zařízení, takže gólman balón raději vytahuje nad břevno na další roh. Ben tak má druhý pokus, který tentokráte posílá přímo na přední tyč. Tam dochází zřejmě ke špatné komunikaci mezi jedním z hostujících maníků, který má na starosti právě onu část své branky a soupeřovým gólmanem. Protihráč balón nepochopitelně propouští za sebe a brankář jde sice proti letící kouli, ale pouze naprázdno tleská svými rukavicemi. K překvapení všech se míč vzápětí třepotá v soupeřově síti – 1:1. (so) Po laciné brance jsme tedy zpátky ve hře. Hraje se ale spíše ve středu hrací plochy, když každý centr je ovlivněn ostrým větrem. Dříve se probouzejí hosté, k čemuž jim ale vydatně pomáháme. Ve 35. minutě Mára ve středu hřiště málo přitlačí na balón a přihrává jej prakticky do běhu jednomu ze soupeřů. Ten letí na pravou stranu šestnáctky a chystá se přechytračit vybíhajícího Karpyho. Mára ale svojí předchozí chybu napravuje, když soupeře ze všech sil dobíhá a skluzem poslední záchrany posouvá připravenou kouli z pod jeho kopaček těsně kolem bližší tyče naší svatyně. Leží Mára, soupeř, Karpy a dokonce i Domino, který se vsítil při svojí tradiční snaze zaskočit za svého gólmana. Tak to má být. Komplikacím ale není konec. Na následný přetažený roh z pravé strany si na zadní tyči naskakuje jeden ze soupeřů a svoji hlavičku posílá do koho jiného než do všudypřítomného Domina – a další roh. Po dalším přetaženém centru se míč smolně odrazí k jednomu ze soupeřů, který se v naší šestnáctce uvolňuje, ale svůj slabý pokus posílá pouze Karpymu do rukavic. Do kabin jdeme tedy za remízového stavu, kdy oba týmy chtějí hrát fotbal, ale skutečných příležitostí je minimum. Po přestávce bude hrát proti větru tentokráte náš soubor. Nečeká nás vůbec nic lehkého.

Obraz hry se po pauze příliš nemění. Žádný ze souborů si zatím není schopen vypracovat zajímavější příležitost. V 60. minutě sahá trenér Dejmek k prvnímu střídání, když místo Vrbyče posílá na hrací plochu žolíka Mimiho. Za další dvě minuty má Ben opět možnost kopat roh z levé strany. Posílá balón na přední tyč, kde jej Mára propouští za sebe a po odrazu se ke kouli dostává Fíla, který v tísni zkouší zblízka zakončit. Jeho slabý pokus ale hradba hostujících těl vykopává do šestnáctky přímo k číhajícímu Ráďovi. Ten okamžitě pálí, ale jeho pokus letí vedle vzdálenější tyče. Tam operuje zcela pozapomenutý Saša, který svoji příležitost trestuhodně zahazuje, když místo doklepávačky do odkryté branky, míč svojí placírkou pouze lehce sklepává na brankové čáře se přesouvajícímu gólmanovi do rukavic. To nás může hodně mrzet. Sledujeme velkou přetlačovanou. Hosté si vytvářejí velkou šanci v 75. minutě, když zahrávají přímý kop od pravé brankové čáry. Přetažený balón letí na zadní tyč, kde jeden ze soupeřů využívá Fílovo zablokování, nabíhá si na centr a zkouší hlavou poslat svého koníčka na naši branku. Naštěstí jeho pokus se od země odráží nad naši svatyni. V 78. minutě hosté po svém autovém vhazování na pravé straně využívají našich nedorazů a podklouznutí. Příhra putuje před naši šestnáctku, kde se jeden ze soupeřů beztrestně otáčí s balónem u nohy a nebezpečně pálí. Jeho pokus prolétá pár čísel nad břevnem našeho zařízení. Utkání se začíná lámat. Soupeř má v posledních minutách přeci jen více ze hry a je nebezpečnější. Naši hráči nepodrží míč a začíná se to na nás valit. Běží ale 82. minuta a Ben si jde opět postavit balón na své oblíbené místo - k levému rohovému praporku. Míč míří opět na přední tyč, kde jej Mára patičkou posouvá za sebe. Tam Fíla kouli obdobným způsobem zkouší sklepnout tentokráte již na branku soupeře. Balón se od protihráčů odráží přímo k odstoupivšímu Márovi, jenž bez přípravy pálí. Bohužel trefuje u bližší tyče pouze Šuryho, ale ten se rychle orientuje a volný míč zkouší přes jednoho ze soupeřů poslat do branky. Je z toho tečovaná ani ne střela, která se líně kutálí k levé tyči. Zákroky hostujícího gólmana a jednoho ze soupeřů přicházejí pozdě. Sudí po konzultaci se svým asistentem ukazuje do středového kruhu a branku uznává – míč přešel celým svým objemem brankovou čáru – 2:1. (so) Čeká nás několik perných závěrečných minut. Do žil našich kopáčů nalévá šťastná vedoucí branka nové síly a naši hráči se překonávají v bojovnosti. Hosté se sice snaží vrhnout všechny svoje síly do útoku, ale hrajeme stále aktivně a nedovolujeme soupeři dostat se do zakončení. Navíc v 88. minutě rozmělňujeme soupeřovu snahu střídáním. Sašu protáčí Koři. Hned po našem rozehrání jeden z hostujících chasníků bere Mimiho u pravé brankové čáry přes párky a trenér Dejmek jej vzápětí stahuje pro jistotu ze hry. Místo něj posílá dohrát utkání Vencu. Ten se po naší standardce dostává na levé straně vápna k balónu, uvolňuje se, ale tváří v tvář vybíhajícímu gólmanovi jej pouze nastřeluje. V nastaveném čase máme hned několik možností již do šestnáctky, ale podobně jako hosté při svém posledním výpadu selháváme. To nám může být jedno, poněvadž jsme opět svoji tvrz uhájili.

Máme za sebou velmi náročné utkání se šťastným koncem pro náš tým. Oproti minulému týdnu jsme na trávníku viděli mužstvo se zcela odlišným přístupem. Zřejmě to bylo způsobeno větší motivací vytáhnout se proti celku z čela tabulky. Dnes jsme zkrátka nějaký vypuštěný souboj od našich hráčů neviděli. I když ne vše bylo optimální a naše vstřelené branky jsou z kategorie těch šťastnějších, mládenci musí být se svým přístupem spokojeni. Nyní by to ale chtělo konečně potvrdit dnešní body i venku. V žádném případě se nesmíme ukolébat tabulkovým postavením našeho příštího soupeře. Po posledních výsledcích celků z konce tabulky se musí mít na pozoru každý soupeř. A všichni víte pánové, co by vás čekalo, kdybyste i další venkovní zápas odflákli jako minulý týden. Tak si vychutnejte další prodloužený víkend se sladkým vítězstvím v zádech a potom pokorně znovu do tréninkového procesu – ať se poctivým výkonem v Prachaticích optimálně naladíme na utkání jara proti SENCU – Svíťa se určitě těší. (H)