TJ Tatran Sedlčany - SŠ Plzeň MD 5:0 (3:0)

14.4.2018 21. kolo ČDD U17

sestava: Václ (9), Milotínský (8), Hlinka (7), Bárta (6), Barac (7), Walter (7), Polák (7), Janda (7), Dado (6), Brejcha J.(7), Hranáč (6)

lavička: Muknšnábl (7)

branky: snad příště

Naše mladíky čekal dnes tým se zřejmě aktuálně nejlepší formou. Sedlčany na jaře zatím nepoznaly, jaké to je dostat branku a suverénně se usadily na prvním místě tabulky. Naši chlapci to měli mít o to těžší, že ze zdravotních důvodů nemohl nastoupit v pohodě hrající Uvízl. A skutečně to byl kolotoč.

Domácí hned od začátku zápasu hrají jednoduše a účelně. Ve 4. minutě po odraženém balónu vyplave před šestnáctkou soupeř a poněvadž naši stopeři nejsou na dohled, letí do vápna z pravé strany. Následný pokus v jasné situaci se vybíhajícímu Álovi daří vyrazit, ale soupeř se dostává k dorážce. Jeho druhá střela končí na levé tyči našeho zařízení a náš gólman je u odraženého balónu dříve a schovává jej ve své náruči. Za další dvě minuty sledujeme prakticky totožnou situaci, kdy si domácí expres přebírá před šestnáctkou dlouhý balón, utíká našim zadákům a tentokráte vyzraje na našeho vybíhajícího gólmana, když míč posílá kolem něj k levé tyči – 0:1. :-@ V 8. minutě se Jakub dostává k odraženému balónu a z dobrých 35ti metrů ho posílá na branku. Domácí gólman má co dělat, aby umístěnou střelu vyrazil na roh. V další minutě nám domácí hráč předchozí situaci vrací, když zkouší z pravé strany dalekonosným pokusem překvapit našeho gólmana. Couvající Ála vytahuje snášející se míč ze své pravé šibenice, ale při svém zákroku nepříjemně naráží do tyče své svatyně. Bolí to, ale chlapák pokračuje. V 11. minutě letí domácí centr z pravé strany na zadní tyč, kde tísněný soupeř hlavičkou posílá balón do bližší tyče. Poté již dostáváme míč do bezpečí. Za další dvě minuty hosté zkoušejí štěstí střelou zpoza šestnáctky. Álovi míč skočí a náš gólman jej nefotbalově vyráží pouze do břevna svého zařízení, ale zorientovává se rychleji než dobíhající protihráč a volnou kouli mu krade před kopačkou. V 16. minutě nedokážeme na pravé straně šestnáctky dostat míč do bezpečí. Ten si přilepuje na kopačku jeden ze soupeřů a sám proti Álovi zakončuje. Náš hrdina ale famózním reflexivním zákrokem vyráží kouli na roh. Hrne se to na nás prakticky každou minutu. Ve 21. minutě musí Ála čelit hned dvěma střelám z hranice šestnáctky po sobě, ale oba nepříjemně umístěné pokusy dokáže zachytit. Za další dvě minuty bohužel jeden z našich zadáků doslova utíká ze souboje na naší pravé straně šestnáctky a soupeř má dost času, aby tentokráte zamířil přesně k zadní tyči – 0:2. :-@ Ve 30. minutě se po dlouhé době dostáváme k rohovému kopu z levé strany. Balón letí na zadní tyč, kde má Hlína trochu času, aby se pokusil hlavou překvapit gólmana. To se mu i podaří, ale za něj zaskakuje jeden ze soupeřů a Hlínovu hlavičku dostává od druhé tyče do bezpečí. Ve 33. minutě domácí zahrávají přímák z pravé strany. Přímou střelu na branku Ála dokáže vyrazit na zadní tyč, kde ale dobíhá trestuhodně nepokrytý soupeř, který má svoji úlohu až moc jednoduchou – 0:3. :-@ Za další dvě minuty si znovu domácí rychlík jednoduše poradí s našimi zadáky a letí do vápna z pravé strany. I když mu vlevo nabíhá lépe postavený spoluhráč, soupeř řeší situaci sám, ale jeho pokus Ála fantasticky vykrývá. Naši hráči nechávají svého gólmana ve štychu, když nepochopitelně nedobíhají vyraženou kouli. Ála si tak musí poradit sám i s neméně nebezpečnou dorážkou! Tak to byl skutečně kolotoč. Propadáme ve všech směrech a domácí hráči nám dávají lekci z jednoduchosti. Nad vodou nás drží pouze famózní Ála. Utkání zatím míří k debaklu.

Hned v úvodní minutě druhé půle se uvolňuje na levé straně šestnáctky Pepík a posílá svoji následnou příhru pod sebe. Před brankou se do balónu opírá Honza, ale koule končí někde v potoce. Ve 46. minutě letí centr do našich zadních řad. Soupeř jej přebírá v přinejmenším hraničním ofsajdovém postavení a uhání sám na branku. Ála to domácím opět nenechá lacino a následnou střelu vyráží. Bohužel znovu jsou u odraženého míče dříve domácí kopáči a uklízí jej do naší sítě – 0:4. :-@ V 55. minutě Dana nahrazuje Filip. Hned v další minutě Honza přichází na pravé straně lacině o míč a soupeř si jej navádí před šestnáctku a pálí k levé tyči. Ála je u své tyče sice včas, ale jedinkrát v utkání si přeci jen vybírá slabší chvilku, když mu míč před rukavicemi skočí a mezi nimi mu proklouzává do sítě – 0:5. :-@ Po přestávce jsme trochu změnili rozestavení našich zadních řad, místní rychlíci již nemají tolik síly a domácí tlak přeci jen nedosahuje takové intenzity jako před přestávkou. V 64. minutě se jeden ze soupeřů uvolňuje na levé straně a postupuje sám proti našemu gólmanovi. Ten jej opět vyčeká a následný pokus mezi nohy vyráží nad sebe a poté balón dostává na roh. Přichází naše nepochopitelně odevzdaná tříminutovka. V 67. minutě soupeř jednoduše prostrkává míč do naší šestnáctky a poněvadž jsou naši stopeři daleko od sebe, má spoustu času na následnou technickou střelu z penaltového puntíku. Ála je ale opět připraven a míč vyráží. Za pár desítek sekund sledujeme prakticky totožnou situaci, když další ze soupeřů ze stejného místa trefuje pravou tyč, od které balón líně putuje kolem druhé tyče do autu. Tentokráte celou akci domácího týmu pouze „zkušeně“ kontrolujeme. Za další dvě minuty jsme opět nedůrazní v naší šestnáctce. Jeden ze soupeřů se obtočí kolem našich statistů a potřetí za sebou pálí z ideálního místa kolem penalty. Ála ale svoji svatyni již prostě zavřel, a i tuto střelu pacifikuje, když ji tentokráte dokáže vykopnout do bezpečí. Domácí jsou již zřejmě nasyceni a dalším jejich výpadům naši hráči dokáží odolat.

Samozřejmě, že předchozí utkání nás stály spoustu sil a určitě to mělo vliv na náš dnešní výkon, ale některé věci dnes prostě fungovat měly.  Nebýt Ály, odjeli bychom dnes s dvouciferným přídělem. Takto je nepopulární „bůr“ ještě milosrdný. Obrovské problémy dělala našim zadákům rychlá domácí tykadla. A když se k tomu připočte nedohrávání situací, muselo nám to tam prostě napadat. Hlavně v první půli jsme se vůbec nedokázali s domácí aktivitou vůbec vyrovnat. Směrem dopředu jsme byli až na pár náznaků neškodní. Sedlčany byly zatím nejlépe připraveným týmem, se kterým jsme se na jaře utkali. Je to každopádně další zkušenost, ze které se můžeme poučit. Tak nyní řádně zregenerovat – máme na to konečně celý týden. A příště v Roudná aréně na viděnou – určitě to bude lepší.