3.4.2018 16. kolo ČDD U19

sestava: Karpíšek (8), Chudoba (5), Šura (6), Krejčí (7), Ranš (6), Gashi (9), Krejča (9), Skopový (7), Vrbata (5), Vámos (8), Šural (9)

lavička: Uvízl (7), Janda (6), Tesař (-), Brejcha J. (-), Hlinka, Brejcha V., Volek

branky: Šural, Vámos

Po nevydařeném sobotním utkání v Přešticích nás v dnešní úterní dohrávce čekal soupeř o poznání ještě náročnější. Týmu Rokycan jsme sice měli za podzimního bůra co vracet, ale po přeštické blamáži jsme měli před sebou přetěžký úkol. Soupeř se chtěl dostat na dohled samotnému čelu tabulky, zatímco náš soubor hodlal najít tvář ztracenou v posledním utkání. Trenér Dejmek měl k dispozici prakticky totožný kádr jako v minulém zápase. Hráči si naštěstí dokázali vyléčit utržené šrámy. Za krásného slunečného ale větrného počasí jsme šli na věc.

Vyhráli jsme los, tak proč v první půli nezkusit hrát proti větru, a navíc ještě proti slunci??? Začátky zápasů nám ale zatím vycházejí. Nejinak je tomu kupodivu i tentokrát. Hned naše první návštěva na soupeřově polovině v úvodní minutě nese své ovoce. Podnikáme rychlý kontr po levé straně, kdy balón přebírá Saša. Naše tykadlo kouli natahuje do středu hřiště a posílá příhru vpravo na sprintujícího Šuryho. Ten se uvolňuje přes svého strážce rychlou kličkou do středu hrací plochy a již z vápna posílá navštívenku kolem vyběhnuvšího gólmana ke vzdálenější tyči – 1:0. (so) Tak to bychom si nechali líbit. Inkasovaná branka ale hosty moc nerozhází, poněvadž je jich okamžitě plné hřiště. Máme co dělat, abychom dokázali odrazit jejich útočné výpady. Škoda, že nedokážeme dotáhnout do konce několik našich kontrů, když přeci jen občas využíváme okénka v hostujících zadních řadách. Vždy nám chybí ten pověstný poslední krůček. V 18. minutě hosté posílají balón před naši branku, kde jeden ze soupeřů má dostatek prostoru k hlavičkování. Jeho umístěnou hlavičku ale Karpy výborným zákrokem vytahuje od své pravé tyče na roh. Ve 24. minutě po nepříliš povedeném Karpyho výkopu balón sbírá soupeř a dostává kouli až na levou stranu naší šestnáctky, kde má možnost zakončit další z protihráčů. Jeho střelu se našim zadákům naštěstí lehkou tečí podaří posunout kolem vzdálenější tyče alespoň na roh. Hned v další minutě ale Cigi vysouvá po pravé straně Šuryho. Ten si to okamžitě namíří zprava do šestnáctky, ale tentokráte se vytáhne hostující gólman, který si pohlídá svoji bližší tyč, kam Šury adresně zkouší poslat balón. Reflexivním zákrokem vykopává kouli na roh. Ve 30. minutě hostující brankář posílá dlouhý výkop navíc ještě podpořený větrem na naši polovinu. Tam mezi sebou špatně komunikují Karpy s Dominem, který letící míč hlavou lehce posouvá směrem ke svému gólmanovi. Karpy má v rukavicích najednou horký brambor, který mu proklouzává pod tělem a dobíhající soupeř má poté značně jednoduchý úkol – doklepnout volný balón do zívající branky – 1:1. :-@ Nebyla to zrovna nejšťastnější situace. Mára má již delší dobu po jednom ze soubojů problém s kotníkem a ve 35. minutě musí ze hřiště. Nahrazuje ho Denis a Šury se zatahuje na Márovo místo. Bohužel soupeřův tlak začíná vrcholit. Ve 43. minutě hosté zahrávají roh z pravé strany na hranici malého vápna. Tam se ke hlavičce dostává soupeř, ale Karpy reflexivně balón vyráží pár metrů před sebe do šestnáctky. Bohužel opět pouze k volnému soupeři, který z první posílá kouli ze zajímavé pozice pár čísel kolem naší pravé šibenice. Neuběhne ani minuta, když další ze soupeřů prochází jako nůž máslem snad přes tři naše solné sloupy po pravé straně. Od pravé brankové čáry poté posílá svoji nabídku na přední tyč, kde jiný z protihráčů v tísni sklepává míč těsně vedle naší branky. Za dalších pár desítek sekund Domino míjí na pozici stopera balón při snaze jej odkopnout a hosté jsou opět v naší šestnáctce. Z pravé strany poté letí příhra před naši branku, kde se naštěstí někomu z našich kopáčů podaří kouli lehce tečovat pár čísel kolem vzdálenější tyče. Jsme pod obrovským tlakem. V poslední minutě si dva hráči soupeře krásně, a hlavně ideálně narážejí míč kolem našich obou stoperů a opět se dostávají do palebné pozice. Zakončujícímu hráči ale střela vůbec nesedne a naši hráči si společně s hvizdem sudího, kterým končí první půli, mohou pořádně oddychnout. Kromě několika našich rychlých výpadů jsou zatím častěji na balónu hosté, pro které musí být vyrovnání skóre po dosavadním průběhu málo. Naši hráči bojují, ale na nerovném terénu se nedokáží vyvarovat spousty zbytečných chyb. Vydržíme odolávat rostoucímu tlaku soupeře i ve druhé půli nebo dokonce zlepšíme svoji hru – uvidíme.

Ve 48. minutě se jeden ze soupeřů uvolňuje na levé straně a natahuje si balón do středu hrací plochy. Pálí poté zpoza šestnáctky a Karpy musí opět prokázat své umění, když konečky prstů vytahuje táhlý pokus na roh. V 52. minutě posílá Fíla balón z první za obranu, kam si nabíhá Saša, který se překvapivě jednoduše dostává před hostující zadáky. Bohužel jeho následné zakončení je až příliš ležérní a hostující gólman kouli pohodlně sbírá. Ještě v téže minutě vyfoukaného Vrbyho protáčí Pepa. V 58. minutě přechází Ben přes dva hráče soupeře a před vápnem si naráží s Cigim. V hostující šestnáctce zkouší poté Cigiho příhru na dlouhou nohu propíchnout kolem gólmana, ale ten balón odvrací na roh. Naše několikaminutová aktivní hra nese svoje ovoce v 63. minutě. Šury vhazuje aut z pravé strany a nachází Sašu. Ten se obtočí kolem svého strážce, vletí z pravé strany do šestnáctky a poněvadž má dostatek času na zakončení, cizelérsky posílá balón kolem padajícího gólmana k pravé bližší tyči – 2:1. (so) Inkasovaná branka hostující hráče opět vybičovává k ještě větší aktivitě. V 68. minutě soupeř kope roh z levé strany. V našem vápně se nejvýše vyšplhá další ze soupeřů, který ale hlavičkuje pouze kolem levé tyče naší svatyně. Hned v další minutě nezachytáváme hostující průnik po levé straně. Po zpětné příhře od levé brankové čáry se do balónu opírá na hranici malého vápna protihráč, který ale posílá kouli trestuhodně nad naše zařízení. V 72. minutě si naši hráči dávají přednost při bránění soupeře po naší ztrátě balónu. Střelu ze šestnáctky se našim zadákům daří zablokovat a následná soupeřova dorážka z hranice velkého vápna opět končí nad břevnem naší branky. Viditelně se soustřeďujeme na držení toho nejmenšího náskoku. Síly rychle docházejí. V 82. minutě má soupeř možnost zahrávat standardní situaci z nějakých 20ti metrů z pravé strany. Exekutor zakroutí balón kolem zdi, ale Karpy se pověsí do vzduchu a efektním zákrokem vyráží míč od své vzdálenější tyče. Ještě v téže minutě dalšího vyběhaného kopáče Matěje střídá uzdravený Mimi. V další minutě hosté dostávají balón na levou stranu šestnáctky a pálí. Karpy nadvakrát zachraňuje a míč odvrací alespoň na roh. V 84. minutě musí z hrací plochy i Saša, který již pár minut rozběhává křeč. Nahrazuje jej Honza. Daří se nám kouskovat hru a hlavně v zadních řadách již nic nevymýšlíme. Hosté již delší dobu vrhají všechny síly do útoku, i když také k několika soupeřům přicházejí křeče. Všichni zkrátka jedou na doraz. V poslední minutě řádné hrací doby se Cigi dostává s balónem za obranu soupeře, ale také jemu v posledním okamžiku míč poskočí, takže je z toho nemastná neslaná střela, kterou ale gólman pouze vyráží. Dostáváme se postupně snad ke třem dorážkám, z nichž až ta Cigiho poslední není zblokovaná. Z hranice šestnáctky pálí tvrdě pod břevno, ale hostující gólman vytahuje pumelici nad svoji branku. Zápas nakonec dohráváme na soupeřově polovině a hosté již nemají sílu k průniku před naši branku.

Zatímco minule se od nás štěstí poněkud odvrátilo, dnes nám nechalo poznat svoji vlídnější tvář. Rozhodně jsme nebyli celkově lepším týmem, ale tentokráte jsme opravdu dali do hry srdíčko a dokázali jsme odolat soupeřově nátlakové hře – někdy s pořádnou porcí štěstíčka. I když jsme na nerovném povrchu dokázali vyrobit až neskutečné množství chyb a minel, branku jsme si paradoxně dokázali vstřelit prakticky sami. Ne každému utkání vyšlo ideálně, ale každý se na hřišti dokázal vyždímat, za což naši mládenci zaslouží obrovskou pochvalu. Jaký to byl diametrální rozdíl oproti zpackanému minulému utkání. Zatím všechny naše utkání dopadají zcela opačně než na podzim. Měli bychom tuto divnou skutečnost prolomit hned tuto sobotu proti Třeboni. Pokud k utkání přistoupíme jako dnes, bude dobře - pokud jako v Přešticích, budeme mít po zbytek víkendu po náladě. Co si vyberete mládenci?