28.10.2017 12. kolo ČDD U19

sestava: Karpíšek (7), Šura (7), Lihm (7), Krejčí (7), Toman (7), Gashi (8), Chudoba (8), Skopový (8), Šural (7), Vámos (7), Tesař (7)

lavička: Kořan (7), Ranš (7), Brejcha, Muknšnábl

branky: Šura, Tesař, Gashi

Po nádherném zápase na Doubravce jsme dnes opět zajížděli na venkovní hřiště. Naším dalším soupeřem byl tým SK Rakovník, který se zatím pohybuje ve spodní části aktuální tabulky, ale již dokázal uhrát několik zajímavých výsledků. Naši hráči byli namlsaní skalpem vedoucího celku, ale pokud dnes chtěli uspět, museli slézt z hrušky dolů a k zápasu adekvátně přistoupit. Bohužel jsme se museli obejít bez několika hráčů (Frýbert, Krejča, Volek, Vrbata). Asi největším problémem bylo, zdali dokážeme nahradit ve velké formě hrajícího Krejču ve středu naší záložní řady. Navíc místo absentujícího trenéra Dejmka, který si plnil jiné klubové povinnosti, odpovědnost za dnešní utkání opět padla na kouče Schejbala. Počasí spíše nic než moc – přeháňky s čerstvým větrem a všudypřítomnou zimou nás také moc netěšilo. Zkrátka čekal nás zápas, který bude zřejmě obrovsky o vůli.

Začátek utkání se odehrává v naší režii. Nastupujeme na domácí kopáče a ihned máme možnost zahrávat hned několik rohových kopů po sobě. Neuběhne ani minuta a Dejv je na zadní tyči více než překvapen, jak snadno k němu propadá balón. Z tohoto důvodu jej pouze lehce škrtá kolíky svých kopaček, místo aby ho doklepl do prázdné branky. Náš stoper se v dalších minutách dostává ještě ke dvěma nebezpečným hlavičkám, ale když není souzeno, tak to prostě lítá kamkoliv jinam, jen ne do branky. V 11. minutě ale sledujeme náš přímo drtivý tlak před domácí svatyní, když se hned několikrát dostáváme ke střele. Střelnici otevírá Mimi, aby pokračoval Saša, ale snad čtyři naše pokusy jsou zblokovány neprůchozí hrabou těl. K odraženému míči se nachomýtá Domino, jehož první bomba z velkého vápna dopadá zcela stejně jako naše předchozí pokusy. Koule se k němu ale odráží zpět a náš zadák se do ní nemilosrdně opírá znovu, tentokráte druhou nohou. Parádní rána málem trhá síť v levé šibenici – 1:0. (so) Famózní premiérová trefa našeho výrostka. Neuběhne snad ani minuta, když Mára přebírá ve středu hrací plochy balón a z nějakých 30ti metrů vypustí zvíře. Domácí gólman letící projektil pouze s námahou vyráží před sebe. Tam, jak je jeho zvykem, operuje Mimi, který rychle reaguje na vzniklou situaci a nemůže být při svém zakončení přesnější. Svoji dorážku opírá o levou bližší tyč domácího zařízení z té správné strany – 2:0. (so) Náš aktivní vstup do zápasu přináší svoje ovoce. A může být ještě veseleji. To, když v 15. minutě Ben centruje z pravé strany na hranici malého vápna, kde Mimi ve velké šanci letící kouli pouze lehce tečuje a za ním skluzující Saša posílá balón pouze do autu vedle branky. V další minutě ale Dejv zpracovává míč ve středu hřiště a poněvadž je příliš v záklonu, místo střely posouvá kouli doprava na nabíhajícího Bena. Ten po jednozápasové vynucené absenci navazuje na své předchozí výkony, když hned dva hráče soupeře posílá na párek. Dříve než mu jsou schopni jít do těla, nádherně a hlavně fotbalově mezi nimi proskakuje a příštím okamžiku si to již sype z pravé strany vybíhajícímu gólmanovi v ústrety. Kolem něj poté posílá přesný balón, který se otírá o zadní tyč a končí potřetí v domácí síti – 3:0. (so) Tři rychlé údery naše hráče uklidňují až příliš. Ve 20. minutě po našem dalším rohu si špatně přebíráme soupeře a jeden z místních kopáčů jde najednou zcela sám na Karpyho. Naštěstí se vůbec nesrovná se svým zakončením a jeho slabý pokus bezpečně končí v náruči našeho připraveného gólmana. Ve 28. minutě sledujeme další rychlý výpad domácího celku tentokráte po levé straně. Příhra letí do naší šestnáctky, kde se za naši obranu dostává další ze soupeřů, který v příštím okamžiku pálí. Jeho pokus ale Karpy dokáže lehce tečovat nad svoji svatyni. Naši hráči mají v hlavách tříbrankový náskok a pomalu začínají hrát údržbu. Držíme balón na svých kopačkách, ale směrem dopředu se moc nehrneme. Domácí čekají na naše chyby a občasnými rychlými výpady zkouší pozornost našich zadních řad. Ve 33. minutě dostává jeden ze soupeřů balón do běhu, a poněvadž Karpy poněkud váhá s vyběhnutím, protihráč může zakončovat z pravé strany naší šestnáctky. Jeho střela naštěstí o pár čísel míjí naši pravou šibenici. Do konce první půle sledujeme mnoho soubojů ve středu hrací plochy, ale žádný z týmů si nějakou větší příležitost vytvořit nedokáže. Naši hráči dokázali využít toho, že mají vítr v zádech a zužitkovali náš počáteční tlak. Poté se ale hra vyrovnala a domácí kopáči několikrát zahrozili z rychlých brejků. V žádném případě není nic rozhodnuto a pokud se nechceme strachovat o výsledek, musíme pokračovat v naší aktivní hře a pokusit se ještě skórovat.

Obraz hry po přestávce plynule navazuje na dění na hřišti před pauzou. V 55. minutě si Timmy na levé straně naráží se Sašou, který mu balón dává přeci jen o pár zlomků vteřiny déle. Náš zadák tak zakončuje již v poloze ležícího střelce a jeho pokus domácí gólman vyráží od své pravé tyče do rohu. V 59. minutě domácí nakopávají míč dopředu a poněvadž dochází ke špatné komunikaci mezi našimi hráči, balón jim krade domácí rychlík a letí z levé strany do šestnáctky. Tam svoji přízemní střelu posílá bohužel kolem vybíhajícího Karpyho i pod skluzujícím Fílou do sítě – 3:1. :-@ Tak to je ta komplikace, kterou jsme určitě nechtěli. Domácí hráči povzbuzeni vstřelenou brankou začínají tlačit na pilu, zatímco na naše kopáče padá nervozita. V 62. minutě Mimiho nahrazuje Koři. Veškeré domácí pokusy se nám daří úspěšně odvracet až do 78. minuty. Soupeř zahrává roh z pravé strany a za vyraženým balónem se žene Karpy, který ve velkém vápně podstupuje souboj s jedním z protihráčů. Míč sice boxuje do bezpečí, ale po kontaktu s ním se domácí hráč ocitá na zemi. Sudí nařizuje penaltu, kterou její exekutor nekompromisně proměňuje – 3:2. :-@ Tak to je již velká mrzutost. Navíc v 82. minutě Timmy na levé straně skluzem uklízí míč do autu, ale přes něj se kácí soupeř. Sudí zřejmě na popud svého asistenta píská faul a žlutou kartou ukončuje našemu zadákovi jeho dnešní představení. Nyní je to již opravdu o vůli. V 84. minutě má odpracováno Ben a na hřiště vbíhají nové Matějovy plíce. Směrem dopředu jsme již neškodní a zaměřujeme se výhradně na udržení výsledku. Naštěstí soupeř je jak při několika standardkách, tak při řešení dalších nadějných situací nepřesný. Silou vůle odoláváme závěrečnému domácímu tlaku a nakonec hubený náskok dokážeme udržet.

Dnešní utkání prakticky kopírovalo to v Třeboni. Po vynikajícím úvodu se naši hráči nechali ukolébat aktuálním skóre, a když domácí kopáči začali zvyšovat obrátky, nedokázali se dostat znovu do zápasu. Po přestávce jsme si mysleli, že to opět půjde tak nějak samo, pošetříme síly, domácí nebudou prudit a my s klidem pojedeme do Plzně. Domácí hráči to ale nezabalili a správně vycítili, že mohou potrestat náš profesorský fotbal. Stačilo několik našich nedorazů, několik podceněných situací a drama bylo na světě. Pokud bychom neustoupili od své hry ze začátku utkání, zřejmě by skóre narůstalo. Zápas měl ale svůj vývoj, a i když jsme se strachovali o výsledek, situaci jsme silou vůle ustáli, což je další velká zkušenost do dalších bojů. Tři body z venkovního placu v dnešní zimě zahřejí, ale stojí za nimi velký vykřičník. V dalším utkání přivítáme podobně postaveného soupeře a doufejme, že se naši hráči poučí z průběhu dnešního utkání a předvedou výkon, kterým nás budou bavit po celý zápas. Budeme se těšit.