SK SENCO Doubravka - SŠ Plzeň SD 2:4 (2:2)

22.10.2017 11. kolo ČDD U19 A

sestava: Karpíšek (8), Šura (7), Lihm (7), Krejčí (7), Toman (9), Chudoba (8), Krejča (8), Skopový (8), Frýbert (8), Vámos (7), Šural (7)

lavička: Ranš (7), Tesař (7), Janda (-), Muknšnábl

branky: Šural, Karpíšek, Krejča, Skopový

Neděle – Doubravka – umělka – to je několika sezónami vyzkoušená klasická vražedná kombinace, která na naše kopáče dnes čekala. Letošní derby bylo ale vyšperkováno okolností, kdy jsme se chtěli pokusit zaskočit aktuálního lídra celé soutěže, který by v případě dnešního úspěchu mohl na čele tabulky nasadit k trháku. Domácím se letos zřejmě podařilo dát dohromady šlapající soubor, který si jde poctivě za svým. Ale i některá naše nedávná utkání měla z naší strany svou kvalitu, kterou jsme dnes chtěli ukázat. Trenér Dejmek se musel bohužel obejít bez několika marodů, z nichž nejcitelnější byla ztráta v poslední době ve velké formě hrajícího Gashiho. Oba soubory se musely vyrovnat s klasickým podzimním počasím s přeháňkami, které bylo na umělku jako dělané. Samotné utkání začalo s 20ti minutovým zpožděním, poněvadž přesný sudí shledal několik nedostatků v pořadatelské službě, nechal převléci domácího gólmana do dresu jiné barvy než byly dresy našich hráčů (mimochodem ve třech našich předchozích letošních utkáních, kde se tento problém již vyskytl, nikdo nic neřešil) a na závěr udělil pokyn hlavnímu pořadateli k zašití obou brankových sítí. Raději připomeneme správci Roudná – Arény travnímu mistru Schejbalovi, aby řádně překontroloval stav našich zařízení – viz minulý problém s rohovým praporkem. Tak se pojďme podívat, kterak si naši mládenci vedli v zápase samotném.

Od samotného začátku utkání nabírá vražedné tempo. Hra se přelévá ze strany na stranu. První chybu vyrábí v 11. minutě naši hráči. Domácí možná poněkud v tísni nakopávají balón před naši šestnáctku. Tam ale všichni naši hráči pouze sledují, jak se k balónu dostává jeden ze soupeřů, ke kterému mají hrozivě daleko. Karpy nejdříve udělá několik kroků vpřed, ale vzápětí zacouvá do své svatyně, aby čelil následnému střeleckému pokusu protihráče z hranice našeho vápna. Střela sice není umístěna přímo ideálně, ale díky její razanci si přes rukavici našeho zasahujícího gólmana nachází cestu za jeho záda – 0:1. :-@ Vcelku laciná branka zanechává na našich hráčích po několik minut určité stopy. Po chvíli ale hru v poli opět vyrovnáváme a několikrát zkoušíme svoje štěstí střelami ze střední vzdálenosti. Nejzajímavějším pokusem je zřejmě ten Ráďovo, který natáhne z nějakých 25ti metrů, a domácí gólman nefotbalově nachází kouli u své kopačky. Ve 20. minutě vymýšlíme ideální příhru na pravou stranu na rozběhnutého Máru. Ten volí zasekávačku, kterou bránícího soupeře posílá na párek, a v dalším okamžiku již posílá balón do šestnáctky. Tam jej Saša propouští za sebe, kde číhá pozapomenutý Šury. Náš snajpr si přistrčí kouli do ideální pozice, ale pálí pouze do gólmana, stojícího ve středu branky. Míč se však odráží zpět k našemu hráči, který nemůže neslyšet nelichotivý komentář svého trenéra. I svoji první dorážku směřuje do již ležícího gólmana, jemuž mezitím přibíhá na pomoc jeden ze zadáků. Odražený balón si ale opět nachází cestu k našemu hráči, jenž tak dostává ještě jednu možnost zakončit. Šury svoji druhou dorážku konečně přizvedává a ponad oběma ležícími soupeři posílá kouli konečně do sítě – 1:1. (so) Výraz ve tváři trenéra Dejmka se okamžitě mění a kritika je rázem ta tam. Hned v další minutě podnikáme rychlý brejk, když Cigi vysouvá po levé straně za domácí obranu Kennyho, který sice posílá kouli kolem vybíhajícího gólmana do branky, ale jeden z dobíhajících domácích kopáčů nemá problém slabě posunutý míč uklidit do bezpečí. Následný ideální Cigiho roh bohužel žádný z našich hráčů není schopen doklepnout do zívající branky. Balón tak pouze bez povšimnutí proletí malým vápnem. Ve 24. minutě jsme svědky něčeho neuvěřitelného. Karpy posílá dlouhý balón na soupeřovu polovinu, který všichni hráči nechávají dopadnout na trávu. Míč se odráží a pokračuje ve své cestě do domácí šestnáctky. Naši útočníci vytvářejí alibistický tlak na posledního domácího zadáka. Gólman si zařve a vybíhá si pro balón. Stoper ale chce mít jistotu a odražený míč hodlá zády ke své brance hlavou svému brankáři posunout do rukavic. Svůj úmysl ale provádí tak nešťastně, že hlavou přehazuje svého gólmana a kouli nezadržitelně posílá do vlastní branky – 2:1. (so) Soupeřova smůla – naše radost. Domácí hráči se ale okamžitě oklepávají a hned v následující minutě se s balónem na kopačce na hranici naší šestnáctky zjevuje jeden zcela volný soupeř, který si ale kouli posouvá poněkud dále, než zřejmě původně zamýšlel. Karpy tak má několik okamžiků navíc, aby protihráči zmenšil střelecký úhel a vpadl mu do následné střely. Po jeho zásahu se míč odráží na levou stranu našeho vápna, kde další nehlídaný soupeř hlavičkuje do naší prázdné branky. Kde se bere tu se bere Domino, který zaskakuje za svého gólmana a z brankové čáry vyhlavičkovává kouli směrem do vápna, odkud balón konečně uklízíme do bezpečí. Běží 28. minuta, tlačíme se do soupeřovy šestnáctky a míč propadá na levou tyč, kde si jej zpracovává Kenny, jehož následná střela z velkého úhlu míjí o pár čísel vzdálenější tyč. V bojovném utkání držíme velmi nadějný výsledek až do 33. minuty, kdy si na pravé straně nestíháme přebrat hráče soupeře. Jeden z nich dostává balón do běhu a po několikametrovém sprintu posílá zprava prudký přízemní míč před naši branku. Tam další ze soupeřů v náběhu předskakuje svého strážce a z první nekompromisně trestá, když Karpymu nedává žádnou šanci zasáhnout – 2:2.  :-@ Ve 39. minutě Mára posílá takový padáček do soupeřova vápna z pravé strany. Balón dopadá na Šuryho hlavu, od které se dalším podobným obloukem odráží nad domácí branku. Hned v další minutě necháváme v naší šestnáctce trochu prostoru jednomu ze soupeřů, který dostává balón z levé strany. Naštěstí si míč trochu předkopává a jeho následná střela je zblokována jedním z našich zadáků ve spolupráci s Karpym. Kvalitní poločas je u konce a dosavadní remízový stav zřejmě odpovídá dění na hrací ploše. Na našich hráčích je vidět velké odhodlání uspět právě na místní umělce, ale ještě nás čeká předlouhých 45 minut, ve kterých mohou síly rychle ubývat. Tak uvidíme.

Začátek druhé půle je z obou stran o poznání opatrnější a tempo hry přeci jen nedosahuje takové úrovně, kterou jsme sledovali před přestávkou. Domácí hráči pomalu získávají optickou převahu a několikrát se bráníme za cenu rohových kopů. V 60. minutě si centr na pravou stranu zpracovává jeden ze soupeřů, který vzápětí letí do vápna tísněný naším zadákem. Jeho následná střela naštěstí míjí bližší tyč našeho zařízení. V další minutě se naopak míč odráží na pravou stranu za domácí obranu, kam sprintuje Mára. Se svým střeleckým pokusem z úhlu ale nakládá podobně jako jeho kolega z předchozí minuty, když také míjí domácí svatyni. Šancí ubylo, ale domácí hráči jsou stále více na balónu. Naše obranné řady s Karpym v čele zatím drží. Přichází 71. minuta a po soupeřově přistrčení máme možnost zahrávat přímák z nějakých 25ti metrů nepatrně z levé strany. Cigi posílá balón kolem prodloužené zdi k pravé tyči, a poněvadž domácí gólman reaguje pozdě, přes veškerou snahu nedokáže míči v cestě do svojí sítě zabránit – 3:2. (so) Náš špílmachr svým v letošní sezóně premiérovým zářezem v pravý okamžik korunuje svůj dnešní vyzrálý výkon. Nyní je na domácích hráčích, aby se pokusili utkání strhnout na svoji stranu. Někteří naši hráči toho mají viditelně dost, ale na hrací ploše nechávají poslední zbytky sil. V 75. minutě má odpracováno Mára, který si dnes hrábl na samotné dno svého silového rezervoáru, když podal svůj doposud nejlepší výkon. Nahrazuje jej Matěj, který jde na hrot místo zasouvajícího se Šuryho. V 78. minutě máme další možnost zahrávat přímák z prakticky totožného místa jako při naší rozdílové brance. Opět jsou u balónu oba naši střední záložníci, ale tentokrát to bere na sebe Ráďa. Ten si všímá, že gólman si svoji zeď nepostavil zrovna ideálně, a zkouší ji obstřelit z levé strany. Jeho úmysl mu vychází dokonale. Balón letí k levé tyči a nešťastný brankář je u své tyče přes veškerou snahu příliš pozdě – 4:2. (so) Tak to je velká paráda. Ve druhé půli hrozíme prakticky pouze ze standardek, ale to nám absolutně stačí. Domácím hráčům se k nějakému obratu nedostává spíše psychických sil než těch fyzických. Hrajeme jednoduše, kouskujeme hru a držíme své obranné postavení. V 85. minutě končí Sašova práce, který dnes také naběhal spoustu kilometrů. Na hřiště se podívá Mimi. V další minutě domácí zahrávají přímák z poloviny hrací plochy. Balón letí na levou stranu za naši obranu, kam si zabíhá jeden ze soupeřů, na kterého naši hráči zapomínají. Ten ale ve velké příležitosti selhává, když letící kouli vůbec netrefuje. V 86. minutě si s našimi nervovými soustavami zle zahrává Karpy, který dělá kličku jednomu z dotírajících soupeřů, ale o druhém nemá vůbec ponětí. Přichází o hračku, ale domácí kopáči v tísni bohorovnost našeho gólmana naštěstí využít nedokáží. Minutu před koncem ještě saháme k taktickému střídání, když jednoho z hrdinů dnešního zápasu Timmyho, který dokázal vymazat svého bývalého spolužáka Jirku Svítka, protáčí Pepa. Nádherné utkání s ještě krásnějším koncem pro náš soubor je minulostí.

Z dnešního derby jsme dokázali vydolovat neskutečné tři body. Zatímco v prvním poločase jsme sledovali vyrovnaný souboj, ve kterém každý tým chvilku tahal pilku, po přestávce měli více ze hry domácí hráči, ale jejich převaha byla pouze optická. Zápas tak na naši stranu převážily dvě ideálně kopnuté standardní situace, po kterých soupeř již neměl sílu k dalšímu obratu. Mládenci si dnešní zápas mohou směle zařadit k těm, na které se jen tak nezapomene. Prostě odjezděné utkání od začátku až do konce. I když jsme se chyb nevyvarovali, poněvadž kvalitní soupeř nás k nim prostě donutil, pracovali jsme jako tým, a to nám přineslo úspěch. V žádném případě ale nyní nesmíme usnout na vavřínech, poněvadž příští týden hrajeme opět venku – na hřišti v Rakovníku. Určitě to nebude lehké utkání, poněvadž náš příští soupeř dokázal potrápit a obrat překvapivě o body několik týmů. Pokud do utkání dáme to, co dnes, nemusíme se bát – ale pokud nastoupíme jako mistři světa, kteří žijí posledním úspěchem, zle nedobře se nám povede. Tak dneska velká paráda, ale rychle zpátky na zem a pokorně za dalším možným úspěchem.