SŠ Plzeň SD - FK Tatran Prachatice 8:0 (2:0)

14.10.2017 10. kolo ČDD U19 A

sestava: Karpíšek (7), Šura (6), Lihm (8), Krejčí (7), Toman (7), Gashi (9), Krejča (7), Skopový (9), Chudoba (6), Vámos (7), Šural (5)

lavička: Frýbert (6), Vrbata (6), Brejcha V. (6), Ranš, Tesař, Muknšnábl

branky: Gashi 3x, Lihm 2x, Vámos, Krejčí, Skopový

Po slibném výkonu, který jsme podali proti vedoucímu celku tabulky, nás dnes naopak čekal soupeř, který okupuje samotný závěr celé soutěže. Prachatice mají ve svém úzkém kádru pouze několik starších dorostenců věkově a většina hráčů tak každé kolo absolvuje oba zápasy staršího i mladšího dorostu. Náš tým byl tedy tentokráte pasován do role velkého favorita, což někdy bývá velice ošidné. Kádr měl trenér Dejmek pohromadě, počasí bylo skoro na opalování – tak ještě předvést pořádný výkon a budeme spokojeni. Soupeř přijel později a celý tým vyskákal oblečený do dresů z autobusu přímo na hrací plochu. Utkání začalo s několikaminutovým zpožděním.

Zápas má očekávaný ráz hry od samotného začátku. Hraje se po většinu času na soupeřově polovině a zkoušíme si vytvářet možnosti k zakončení. Ve 3. minutě Saša zatáhne balón po levé straně až k brankové čáře, odkud jej posílá před branku. Tam si nabíhá pozapomenutý Šury, který se nedokáže rozhodnout, kterak s míčem naložit, a pouze jej hrudí sklepává hostujícímu gólmanovi do náruče – pěkný obranný zákrok. V 7. minutě sbíráme balón po nepovedeném výkopu gólmana a Mára jej posílá zpátky za domácí obranu. Saša využívá dalšího zaváhání jednoho ze soupeřových zadáků, předkopává si míč do běhu a z hranice šestnáctky pálí přesně k pravé tyči – 1:0. (so) To by nás mohlo uklidnit. Jsme sice stále aktivnější, ale šetříme pohybem a finální fáze útoku je žalostná. V 15. minutě Saša nabíjí pár metrů před šestnáctkou Cigimu, jehož táhlá střela z první prolétá pár čísel vedle pravé tyče. Ve 20. minutě Cigi zahrává přímák ze středu hrací plochy. Míč letí do vápna, kde Saša hlavou prodlužuje na Dejva, který zblízka hlavičkuje do břevna hostujícího zařízení. Slabou dorážku poté posíláme mimo tři tyče. V další minutě Ráďa kope roh z pravé strany. Balón letí na zadní tyč, kde se vyskytují pouze naši kopáči. Saša před lépe postaveným Dejvem ze dvou metrů hlavičkuje jenom těsně vedle vzdálenější tyče. To zamrzí. Neuběhne ani minuta a opět jsme nastěhováni před hostující brankou. Domino na pravé straně hned dvakrát obírá protihráče o balón a centruje od pravé lajny na zadní tyč. Tam sice Saša skluzuje ale letící kouli míjí před prázdnou brankou snad o milimetry. Ve 27. minutě hosté ztrácejí balón na naší polovině a Ráďa dlouhým nákopem okamžitě zakládá rychlý brejk. V situaci tři na jednoho tahá balón Cigi, který si jej na konci své akce předkopává až příliš a místo nabízející se zasekávačky, když kolem něj ve skluzu projíždí hostující kapitán, zkouší přihrávat před branku. Samozřejmě pouze trefuje soupeře. Ve 34. minutě Ráďa svůj další roh z pravé strany posazuje přímo na Fílovu hlavu, který ale z metru hlavičkuje pouze nad hostující branku. Za další dvě minuty Cigi udrží ve středu hřiště balón a vymýšlí ulici na pravou stranu na nabíhajícího Šuryho. Ten vletí do šestnáctky, ale místo příhry na lépe postavené spoluhráče nepřesně pálí z úhlu vedle bližší tyče. Ve 39. minutě Ráďa opět kope roh z pravé strany. Jeho centr sice soupeř odvrací, ale Cigi před vápnem získává míč na své kopačky a svojí příhrou opět nachází Ráďu na pravé straně. Ten jednoduše centruje před hostující branku. Na přední tyči Ben sklepává letící míč na gólmana, který kouli vyráží pouze před sebe. Ben se orientuje nejrychleji a doráží volný balón do sítě – 2:0. (so) Ve 42. minutě Ben centruje z pravé strany na zadní tyč, kde Saša v pádu trefuje z boku levou tyč hostující svatyně. Proti slabému soupeři jsme si sice dokázali vytvořit spoustu příležitostí, ale svojí nekoncentrovaností jsme prozatím odmítli výraznější náskok. I když odcházíme do šaten s dvougólovým náskokem, naše hra je jedním slovem příšerná. Hostí jsou odevzdaní, ale naši hráči se jim až příliš přizpůsobují. Však jsou z naší šatny o přestávce vcelku zřetelně slyšet dobře míněná slova nespokojeného trenéra. Pověstný „Fergusonův fén“ by dokázal probrat i mrtvého – tak uvidíme, zdali zanechá následky i na našich hráčích.

Do druhé půle nastupuje Kenny místo Šuryho. Hned v úvodní minutě druhého poločasu Cigiho centr z pravé strany propadne až ke Kennymu, který zkouší svoji pověstnou rychlou kličku a pálí přes obránce. Tečovanou střelu hostující gólman výborným zákrokem vytahuje na roh. Ve 48. minutě si Cigi na levé straně šestnáctky naráží se Sašou, ale jeho následnou slabou přízemní střelu gólman bez větších potíží likviduje. V 51. minutě hrozíme opět dalším rohem z pravé strany. Ráďa přetahuje centr na zadní tyč, kde se Dejv přes jednoho ze soupeřů hlavou trefuje přesně – 3:0. (so) Hned po rozehrání ze středového kruhu získáváme balón a Cigi vymýšlí ulici na Sašu, který z levé strany hostující šestnáctky střílí pouze do gólmana. K odraženému míči se dostává Kenny, jehož dorážka ze zajímavé pozice končí nad brankou. Našich hráčů je plné hřiště a stále se tlačíme do zakončení. V 54. minutě Saša posílá balón z pravé strany na hranici malého vápna a jeden z hostujících zadáků v tísni pálí na vlastní branku. Gólman se ale položí do vzduchu a výborným zákrokem vytahuje míč na roh. V 57. minutě kopeme roh tentokráte z levé strany. Cigi centruje na malé vápno, kde operuje Fíla. Balón po několika odrazech zůstává pár čísel před brankovou čarou. Odkud jej Fíla, který se orientuje nejrychleji, nemilosrdně doklepává do sítě – 4:0. (so) Naše zlepšená hra přináší svoje ovoce. Máru poté nahrazuje Vrby. V 60. minutě si Ben zpracovává přetažený Cigiho centr z levé strany, přechází přes protihráče a posílá míč na zadní tyč. Tam letící koule dezorientovaného soupeře trefuje tak nešťastně, že končí přesně u levé tyče vlastní branky. Poněvadž ji na brankové čáře zřejmě ještě neznatelně tečuje Dejv, je branka přiznána právě jemu – 5:0. (so) V 66. minutě Saša vysouvá po levé straně Cigiho, který z hranice šestnáctky pálí. Bohužel chybí snad centimetr, aby se balón od levé tyče odrazil do sítě. V další minutě Domina prostřídává Venca a zkusíme hrát na tři obránce se třemi útočníky. Za další dvě minuty chybí právě Vencovi pár čísel k tomu, aby brankou oslavil svoje dnešní narozeniny. Naskakuje si totiž na přední tyči na Cigiho roh z levé strany a hlavou balón posouvá kousek od vzdálenější tyče. V 72. minutě si na další Ráďův roh z pravé strany opět naskakuje Dejv, ale jeho hlavičku zastavuje na brankové čáře gólmanův semafor. V 80. minutě sbíráme výkop hostujícího gólmana a Timmyho hlavičku Cigi prodlužuje až na za ním nabíhajícího Sašu. Ten si kouli posune na pravou stranu a kolem obránce ji poté přihrává před branku na zcela volného Bena. Náš záložník shlédne situaci a míč posouvá kolem vybíhajícího gólmana k pravé tyči – 6:0. (so) V 83. minutě Saša vystihuje mizernou malou domů soupeře na levé straně a kolem gólmana opět nachází nabíhajícího Bena, který míč pohodlně uklízí do zívající svatyně – 7:0. (so) A další letošní hattrick je na světě! V 88. minutě rozehráváme roh z pravé strany tentokráte nakrátko. Ben vrací balón Ráďovi, který si jej navádí před šestnáctku a svoji nádhernou střelu z pravé strany opírá o vzdálenější levou tyč hostujícího zařízení, od které se míč odráží do sítě – 8:0. (so) Náš kapitán tak krásnou brankou korunuje svůj dnešní soustředěný výkon. Minutu před koncem si na odražený balón po našem rohu z levé strany nabíhá Timmy a z první jej dopravuje do sítě. Bohužel hlavní sudí po konzultaci s pomezním mu radost z premiérové trefy kazí, když jej zřejmě pro ofsajdové postavení našich hráčů v dráze letícího balónu neuznává.

Dnes jsme si dokráčeli pro povinné tři body. Utkání s posledním celkem tabulky jsme se pravda poněkud obávali, abychom zápas ustáli hlavně psychicky. Naše nesoustředěnost se naplno projevila hlavně v prvním poločase, kdy jsme se přizpůsobili hře soupeře a byli jsme laxní při zakončování. Hosté ale prakticky nezlobili. Po přestávce jsme přeci jen přepnuli na vyšší obrátky a utkání jsme pohodlně dotáhli do očekávaného vítězství. Takovýchto zápasů ale v letošním ročníku mnoho nebude. Hned za týden to bude jiná káva, když na doubravecké umělce budeme chtít přibrzdit rozjetého soupeře. Znovu se tak v hlavách musíme nastavit na přetěžké utkání, ve kterém budeme chtít ukázat naši lepší tvář. V Příbrami jsme sehráli krásný mač se smutným koncem – co takhle to proti druhému lídru tabulky tentokráte zvládnout i výsledkově? Budeme se tedy těšit na další představení našich kopáčů – v plzeňském derby.