5.9.2017 1. kolo ČDD U19 A

sestava: Volek (4), Chudoba (6), Krejčí (6), Lihm (6), Šura (6), Gashi (6), Krejča (6), Skopový (6), Frýbert (7), Šural (8), Vámos (7)

lavička: Tesař (7), Tichý (-), Brejcha V., Santner, Janda, Karpíšek

branky: Vámos, Frýbert

Dnes jsme předehrávali listopadové kolo na kvalitní trávě v Rokycanech. Hodlali jsme potvrdit výkon ze sobotního vítězného utkání proti Přešticím. Chtěli jsme se pokusit proti silnému soupeři bodovat. Trenér Dejmek měl k dispozici kromě zraněného Tomana prakticky stejnou sestavu jako v minulém utkání.

Utkání nabírá již od samotného začátku zběsilé tempo. Hned v úvodní minutě si Šury hlavou posune balón do běhu kolem posledního hráče soupeře, ale poněkud zaspavší gólman je u míče o pár čísel dříve než naše tykadlo. Ve 4. minutě kopeme roh z levé strany. Cigi posílá ideální centr do vápna, kde Saša kouli sklepává pár čísel vedle pravé tyče. Hned v další minutě necháváme jednomu ze soupeřů dostatek místa na pravé straně naší šestnáctky, odkud zkouší obloučkem přehodit našeho gólmana. To se mu i podaří, ale padáček končí na břevně naší svatyně, od kterého se balón odráží k jednomu z dobíhajících soupeřů, jenž jej pohodlně doklepává do sítě. Naštěstí z ofsajdu. V 8. minutě si Saša zpracovává dlouhý balón za domácí obranu, je o krok rychlejší než protihráč, a ještě zpoza vápna pálí. Na jeho umístěnou střelu k pravé tyči domácí gólman nedosahuje – 1:0.  (so) Pěkná individuální akce. Hned vzápětí zkouší jeden ze soupeřů svoje štěstí střelou z nějakých 20ti metrů, ale Vašek se pověsí do vzduchu a nepříjemný pokus vytahuje na roh. V 15. minutě uniká jeden z místních rychlíků po levé lajně a posílá balón před naši branku. Tam nabíhající protihráč v obrovské šanci z první uklízí kouli pár čísel kolem levé tyče do autu. Za další minutu jsou tady domácí hráči s další návštěvou v naší šestnáctce. Naši hráči prakticky pouze sledují střelnici, kterou si místní kopáči zatím otevřeli. Naštěstí všechny střely se nám daří blokovat a tu poslední alespoň tečovat na roh. Neuběhne ani minuta a jsme na řadě pro změnu my. Ben tahá balón po pravé straně, ale je zablokován. Míč se však odráží přímo k Šurymu, který se dostává středem hrací plochy na hranici domácí šestnáctky a pálí. Jeho táhlý pokus bohužel pouze razítkuje břevno místního zařízení. Pekelné tempo hry se přeji jen poněkud zmírňuje. Ve 28. minutě se domácí dostávají k centru od pravého rohového praporku. Bohužel Vašek letící balón vůbec neodhadne a pobíhá jej. Za ním číhající klouček poté pohodlně trká kuličku do naší branky – 1:1. :-@ Tak to je velká škoda, když soupeřův tlak zrovna začínal poněkud polevovat. Běží 38. minuta a jeden ze soupeřů se zkouší uvolnit na hranici naší šestnáctky. Posílá pomalý balón kolem svého strážce směrem na naši branku. Vaška dle svého pozdějšího vyjádření nechává tento pokus ledově klidným, poněvadž jej vyhodnocuje jako záležitost, která jde zkrátka vedle. Ke svému obrovskému zděšení (a nejen jeho) si vzápětí musí pro míč dokráčet ke své levé tyči, kam se mezitím kulička dokutálela – 1:2. :-@ Tak to je studená sprcha pro náš tým. Ale nerezignujeme. Ve 41. minutě jsme aktivní u soupeřovy šestnáctky a Šury prostrkává balón vlevo na nabíhajícího Kennyho. Ten se uvolní přes svého strážce a propasírovává míč přes zasahujícího gólmana až do sítě – 2:2.  (so) Tento stav platí i po skončení první půle. Oba týmy se snaží prezentovat jednoduchou hrou s rychlými přechody. Sice jsme dokázali ustát několik soupeřových výpadů, ale po Vaškově zaváhání je stav utkání vyrovnaný. Kdo se bude radovat na konci je tak ve hvězdách.

Hned ve 47. minutě hoří za Kennym levá lajna, když naše křídlo za sebou nechává hned dva soupeře a časuje ideální příhru do vápna na naběhnutého Sašu. Ten má dostatek času si balón připravit, aby jej poté nepochopitelně poslal nějakých pět metrů vedle pravé tyče. To byl jeden z klíčových momentů dnešního utkání. V 53. minutě odpovídají domácí. Po soupeřově rohu sice balón dokážeme dostat někam k půlící čáře, ale tam se jej zmocní jeden z protihráčů, kterému necháváme spoustu prostoru. Domácí kopáč se tak vydává s míčem na kopačce na cestu až k naší šestnáctce. Zpoza vápna z levé strany poté natáhne a jeho táhlá střela končí po ideální trajektorii u pravé tyče mimo dosah marně zasahujícího Vaška – 2:3. :-@ Tady chybělo více důrazu a zodpovědnosti při bránění soupeře. Stále hůře se naši hráči dostávají k domácí šestnáctce. Naopak v 62. minutě proniká jeden ze soupeřů po pravé straně do našeho vápna, ale Vašek tentokráte vystihuje směr střely domácího kopáče a vykopává balón do bezpečí – ale ne na dlouho. Hned za minutu se situace opakuje. Tentokrát letí soupeř do naší šestnáctky středem hrací plochy, ale Vašek nám dává ještě šanci svým dalším výborným zákrokem, když koncem kopačky posouvá přízemní střelu alespoň na roh. V 67. minutě letí soupeřův balón přes celé hřiště na levou stranu, kde domácí hráč vniká do vápna a pálí. Vašek nepříjemný pokus boxuje do bezpečí. V 72. minutě Bena protáčí Mimi. Šancí na obou stranách nyní ubylo. V 81. minutě posilujeme útok, když Máru nahrazuje Miči, a začínáme riskovat hru na tři obránce. V 86. minutě domácí zahrávají roh z levé strany. Balón se dostává na přední tyč, kde zkouší pálit jeden z domácích hráčů. Vašek balón zachytává, ale důrazný soupeř mu hračku vyklepává z rukavic. Následuje lehký lob na opačnou stranu, kde na zadní tyči nehlídaný protihráč posílá míč právě o pravou tyč do naší sítě – 2:4. :-@ Je zřejmě rozhodnuto. Bohužel minutu před koncem nám po pravé straně uniká další z domácích hráčů, který od pravé autové čáry posílá zpětnou příhru před naši branku, kde další nehlídaný soupeř znovu doklepává balón do naší svatyně – 2:5. :-@ Nakonec tedy poněkud kruté skóre.

Přes vcelku těžkou porážku neodehráli naši hráči špatné utkání. Jejich hra bezesporu navázala na předchozí zápas, ale dnes proti nám stál o poznání připravenější soupeř. Bohužel se utkání nepovedlo našemu gólmanovi, který domácí hráče svým zaváháním v první půli posadil do sedla. Na konci utkání jsme již při hře vabank neměli sílu na vstřelení kýženého vyrovnávacího gólu. Tato prohra samozřejmě bolí, ale nesmí nás zlomit. Je třeba si z tohoto zápasu vzít to pozitivní – utkání dokážeme odjezdit a můžeme skutečně být vyrovnaným soupeřem každému – musí to ale chtít každý jeden hráč. Tento týden nás čeká ještě jeden zápas, ke kterému zajíždíme na půdu daleké Třeboně. A mládenci, vy se snad chcete trmácet tři hodiny tam, projít se bez zájmu po hřišti a vpodvečer se vrátit bez nálady – já tedy ne! Udělejme si radost takovým výkonem jako dnes – když jej totiž zopakujeme, pojedeme do Plzně s veselou. Bude to opět bolet, ale pojďme to podstoupit.