2.9.2017 4. kolo ČDD U19A

sestava: Volek (6), Šura (8), Krejčí (8), Lihm (7), Toman (6), Tesař (8), Krejča (6), Skopový (7), Frýbert (10), Šural (8), Vámos (6)

lavička: Chudoba (7), Gashi (-), Vrbata (-), Santner, Janda, Muknšnábl

branky: Frýbert 4x

Dnes nás čekalo utkání pravdy. Proti tradičnímu soupeři z Přeštic jsme si chtěli dokázat, že se umíme kousnout a hodit za hlavu špatný vstup do sezóny. To se sice lehko řekne, ale náramně těžko provede. Trenér Dejmek měl k dispozici prakticky totožný kádr jako v minulém kole, přesto se na lavici ještě posadili dva mlaďasové. Vedra z průběhu týdne byla pryč a trávník byl nasáklý po celodenním dešti. Přesto byla ale hrací plocha na velice slušné úrovni. Obrovsky obtížné utkání to bylo hlavně pro naši novou posilu Frýberta, který k nám na poslední chvíli zamířil právě ze souboru našeho dnešního soupeře. Bohužel pro hosty ale v Kennym dnes bouchly saze a jeho onemanshow zápas rozhodla. Ale popořádku.

Začátek utkání se nese ve znamení naší aktivní hry. Ve 4. minutě zahráváme roh z pravé strany. Ráďa svým centrem nachází v hostující šestnáctce Dejvovu hlavu, od které se balón bohužel odráží pověstných pár čísel vedle levé tyče. Hraje se převážně na hostující polovině hřiště, ale nedaří se nám najít recept na pozornou soupeřovu obranu. Až ve 28. minutě podnikáme rychlou akci po levé straně, kde Kenny uniká až k brankové čáře a svoji zpětnou příhru adresuje do vápna nabíhajícímu Sašovi. Ten svojí přízemní střelou pouze trefuje zasahujícího gólmana. Najednou již náš pohyb není takový jako v úvodu utkání a hosté se začínají osmělovat. Praktikují náročnou hru plnou fyzických soubojů, z nichž některé jsou již dost na hraně. Ve 35. minutě letí balón do naší šestnáctky. Vašek si sice křikne, ale centr podbíhá. Jeden ze soupeřů vzápětí posílá míč na naši branku, ale z brankové čáry vyhlavičkovává kouli Domino. Míč se ale znovu dostává k dalšímu ze soupeřů, který je v obrovské šanci více než přesný, když balónem z hranice malého vápna napálí břevno naší svatyně. Po přežití klinické smrti dostáváme míč do bezpečí. Ve 42. minutě hosté zahrávají přímák z pravé strany. Naštěstí je tentokráte Vašek na místě a centr boxuje do pryč. V poslední minutě první půle Timmy nedokáže dostatečně reagovat na průnik soupeře po pravé straně. Protihráč zatáhne balón k naší šestnáctce a přihrává do vápna svému kolegovi. Ten naštěstí svojí příležitostí pohrdá, když z jasné pozice pálí pouze vedle levé tyče. Zatímco v první půlhodině jsme tvořili hru my, poté jako když utne. Po několika zmatcích v našich řadách můžeme být rádi za bezbrankový stav. Je potřeba v kabině pořádně zregenerovat a soustředit se na naši hru.

Do druhé půle nastupuje Mára, jenž střídá v posledních minutách dost často propadajícího Timmyho, který má zdravotní problémy. Hned v úvodní minutě druhého poločasu se ve středu hřiště uvolňuje Cigi a posílá svoji přízemní střelu zpoza šestnáctky pár čísel kolem levé tyče. Ve 48. minutě dostáváme balón do hostující šestnáctky, ale Saša prováhá ideální moment ke střele, kterou se tak domácím zadákům daří zblokovat. Míč se ale dostává na levou tyč přímo ke Kennymu, který zřejmě má své bývalé spoluhráče dostatečně přečtené. Svého strážce posílá na párek rychlou kličkou doleva a okamžitě pálí pod víko ponad marně zasahujícím gólmanem – 1:0. (so) Obrovsky důležitá trefa. Uběhnou další dvě minuty, když Kenny nastoupí v hostující šestnáctce na jednoho z hostujících zadáků, obírá jej o hračku a z pravé strany vápna nezadržitelně pálí ke vzdálenější tyči – 2:0.  (so) Kenny se zkrátka rozjel. Hned v další minutě můžeme opařeného soupeře dorazit, když Šury vyplave před domácím gólmanem, ale zblízka pálí pouze do něj. V 60. minutě podnikáme rychlý brejk po pravé straně. Po narážečce si balón bere znovu Šury, ale místo následné příhry pod sebe volí střelu, která míjí vzdálenější tyč. Za další dvě minuty si bere ve středu hřiště balón Ráďa a zpoza šestnáctky zkouší svoje štěstí. Jeho střela je domácími hráči zblokována na levou stranu vápna, kam si pro kouli zabíhá Kenny. Ten poté uplatní prakticky totožnou fintu jako při své první brance tentokráte ale na opačnou stranu. Opět vymýšlí rychlou kličku hostujícímu hráči ke středu šestnáctky a znovu se trefuje ideálně – 3:0. (so) A kšiltovky na znamení famózního 15timinutového hattricku přilétají na hrací plochu. Zápas máme najednou optimálně rozehraný, ale do konce utkání je ještě spousta času. Hned za další dvě minuty soupeř centruje před naši branku z pravé strany. Vašek si zakřičí a jde si pro letící balón. Bohužel nedokáže se vyrovnat s dotírajícím protihráčem, který mu jde do těla a prakticky si sráží kouli do vlastní branky – 3:1. :-@ Tak to snížení přichází až příliš brzy po našem třetím gólu. Teď se z toho nesmíme rozklepat. Bohužel hosté se chytají stébla, když nemají již co ztratit, a naopak naši hráči najednou vyklízejí pozice. V 67. minutě jeden ze soupeřů letí do naší šestnáctky z levé strany a dostává se ke střele. Vašek jeho jedovku naštěstí dokáže vyboxovat do hřiště. V 75. minutě je naše lavička na nohou, poněvadž nedokáže pochopit rozhodnutí sudího, který situaci v naší šestnáctce posoudí jako penaltovou. Fíla místo rychlého posunutí balónu na volného spoluhráče si míč hodlá pokrýt a nechat dokutálet za brankovou čáru. Má na zádech jednoho z hostujících kopáčů, který zakopává o nohu našeho stopera, jenž si pokrývá balón. Nic s tím ale již nenaděláme a exekutor po chvíli nedává Vaškovi střelou do středu branky žádnou šanci – 3:2. :-@ A z jasného zápasu je tedy zaděláno na pořádné drama. V další minutě se po našem přímáku dostává k balónu na hranici hostující šestnáctky Cigi, který z otočky pálí. Hostující gólman jde ale rychle na zem a nepříjemný přízemní pokus našeho záložníka vytahuje od své tyče na roh. V 78. minutě Ben nahrazuje pokopaného Sašu. Pár vteřin poté se Mimi utrhne po levé straně a letí do vápna. Bohužel si kouli předkopává až příliš a je po šanci, poněvadž gólman je u balónu dříve. V 84. minutě jeden ze soupeřů zakopává balón po odpískání, poněvadž nesouhlasí s odmávaným ofsajdem a za svoje počínání vidí žlutou kartu, což pro něj znamená konec utkání. Tak to by nás mohlo poněkud uklidnit. V další minutě Cigi pěkně prostrkává balón na levou stranu na Kennyho, který chce vzápětí obhazovat gólmana, ale ten tentokráte přečte úmysl svého bývalého spoluhráče a výborným zákrokem posouvá míč alespoň na roh. V 87. minutě hosté zahrávají přímák z levé strany a Vašek nepříjemný balón musí vytáhnout nad břevno svého zařízení. Minutu před koncem řádné hrací doby Mimiho střídá Vrby. V poslední minutě zahráváme přímák až z naší poloviny. Dejv posílá dlouhý balón do hostující šestnáctky. Kenny využívá chvilkového nedorozumění hostujícího gólmana s jedním jeho spoluhráčem. Vletí mezi ně, píchne si balón zleva k pravé tyči a přes obrovskou snahu dobíhajícího gólmana propasírovává kouli dnes počtvrté do sítě – 4:0. (so) V úctě ke svým bývalým souputníkům pořádně slaví až tento svůj poslední dnešní zářez. V okamžení je poté zavalený těly svých současných spoluhráčů. Je dobojováno.

Sledovali jsme dramatické utkání, ve kterém nade všemi hráči vyčníval dnes střelecky disponovaný Kenny. Zápas připomínal houpačku. Půlhodinku v úvodním poločase jsme měli více ze hry my, do přestávky poté soupeř, když jsme přežili jeho velké šance. Úvod druhé půle znovu vyšel lépe našemu týmu a když se již zdálo, že máme utkání pevně ve svých rukou, zbytečnými chybami jsme soupeře dostali do sedla. Nakonec i s přispěním soupeřovy nedisciplinovanosti jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Dnešní výhra je ale pouze první vlaštovkou, která by mohla signalizovat blýskání na lepší časy. Po většinu času jsme sice byli lepším týmem, ale nesmíme si dovolit ztratit soustředění, byť jen na několik okamžiků – to se nám dnes mohlo ukrutně vymstít. Tak žádné velké oslavování – čeká nás totiž anglický týden, který bude strašně náročný. Co takhle potvrdit dnešní výkon hned v příštím derby v Rokycanech. Chuť by určitě byla, ale dokážeme to? Pojďme si začít věřit a všechno bude jednodušší.

P.S. Rozhovory se pokusíme realizovat v pondělí ve škole, ale další VÁPNO dříve než po Rokycanech nevyjde – ŠPECIÁL by ale klapnout ještě do Rokycan mohl. Tak uvidíme.