sestava: Volek (7), Vrbata (6), Santner (7), Hlinka (8), Ranš (8), Tesař (6), Janda (7), Chudoba (7), Brejcha J. (7), Uvízl (9), Vámos (8)

lavička: Brejcha V. (7), Štěpánek (6), Novotný (7), Bui (-), Lukasch (8)

branky: Santner, Chudoba, Vámos

V dnešní předehrávce naše mladé pušky hrály o naději posunout se na poslední chvíli tabulkou vzhůru. Rokycany se nám na podzim podařilo porazit a na podobný úspěch jsme si troufali i nyní. Kromě rekonvalescenta Tichého měl trenér Konopík k dispozici celý kádr.

Úvod utkání nám vychází náramně. Kopeme roh z levé strany. Na centrovaný balón si na přední tyči naskakuje Denis a hlavičkou jej obloukem posílá do břevna hostující branky, Míč se odráží zpátky do vápna, kde si jej na pravé straně zpracovává Santi a uklízí jej po zemi přesně ke vzdálenější tyči – 1:0. (so) Máme více ze hry a ve 12. minutě Mára vystihuje přihrávku soupeře již na hostující polovině. Náš záložník má najednou velkou možnost postupovat do otevřené hostující obrany, čehož chvíli plnou měrou využívá. Ještě má spoustu prostoru k dalšímu přiblížení k soupeřově brance, ale všímá si vysunutého gólmana a volí překvapivé řešení. Z nějakých 25ti metrů zkouší poslat balón na branku. Nevíme, jak to dokázal, ale koule z jeho kopačky nějakým záhadným způsobem končí přesně u pravé tyče – 2:0. (so) Gólman se pouze nevěřícně ohlíží. Jsme aktivnější a zdá se, že držíme otěže zápasu pevně v rukou. Soupeře zatím k ničemu nepouštíme, ale stačí chvilka nepozornosti a je tady zápletka. Po vcelku zbytečném faulu mají hosté v 17. minutě možnost zahrávat standardní situaci z levé strany. Vašek si povykročí ke klubku hráčů před ním a jeden ze soupeřů kope. Na nádherný technický míč Vašek nedosahuje a ten zapadá po ladné trajektorii do sítě u zadní tyče – 2:1. :-@ Hezký moment, ale balón vytahujeme bohužel ze svojí branky. S našimi hráči soupeřovo snížení přeci jen poněkud otřese a hra se rázem vyrovnává. Až ve 28. minutě se dostáváme do hostující šestnáctky, kde máme hned několik možností k zakončení, ale buď je naši hráči prováhají nebo nám chybí krůček, abychom balón doklepli do prázdné branky. Ve 35. minutě podceňujeme rychlý výpad soupeře, který se rázem dostává za naši obranu. Jeden z protihráčů letí z pravé strany do naší šestnáctky, a i když je tísněný Santim dostává se do zakončení. Naštěstí mu balón sklouzne po kopačce a končí vedle naší branky. Za další dvě minuty si Vrby podrží jednoho ze soupeřů za dres, aby do něj po chvíli ještě pro jistotu zajel. Žlutá karta je mu odměnou. Velká škoda jedné chybičky, která soupeře dostává do zápasu. Ve druhé půli se může stát všechno. Možná, že nám dnes chybí trochu sebevědomí.

Hned v první minutě po přestávce posíláme balón do soupeřovy obrany a Saša podstupuje souboj s posledním protihráčem v poli. Tomu se nedaří kouli dostat do bezpečí a Saša si všímá vysunutého gólmana hostujícího celku. Náš snajpr nechce bojovat zbytečně o balón a pouze využívá okamžiku, kdy soupeř kouli poněkud odkrývá. Z nějakých 25ti metrů prostě kopne do míče takovým způsobem, že ten proletí kolem překvapeného gólmana a zapadne k levé tyči – 3:1. (so) Saša si poté při svojí oslavě vstřelené branky neodpustí demonstrativní svlečení dresu – za žlutou kartu a příspěvek do pokladničky to možná stálo. Tak je to zase veselejší. Za další dvě minuty se v rukou sudího opět objevuje žlutý napínák – tentokráte pro jednoho ze soupeřů za zbytečný zákrok na Honzu. Ve 45. minutě protáčí Mimiho, kterého tahá lýtko, Venca. Po dalších dvou minutách letí centr z levé strany do hostujícího vápna. Tam si skákající koule nachází volného Sašu, kterému ale při jeho zakončení míč sklouzává po kopačce. Gólman má proto dostatek času, aby do slabého pokusu stihl vložit svoji ruku a vyrazit míč na roh. V další minutě je znovu v akci Saša, který uniká po levé straně a posílá balón pod sebe. Míč projde až na hranici šestnáctky, kde jej dostává přímo proti noze připravený Denis. Jeho následná utěšená střela bohužel pouze líže břevno hostující svatyně z horní strany. V 50. minutě zahřmí v naší šestnáctce. Hosté kopou přímák ze své poloviny hřiště. Balón letí do středu našeho vápna, kam nabíhají hned tři hráči soupeře trestuhodně neobsazeni. Jeden z nich má spoustu času si míč zpracovat a propálit bezmocného Vaška v naší brance – 3:2. :-@ Naše obrovská chyba při bránění standardní situace znovu dostává soupeře do zápasu. V 52. minutě Sašu střídá Cheby. Na kopačky obou týmů se vkrádá nervozita, z čehož pramení spousta nepřesných přihrávek. V 60. minutě po neurovnané hře dostáváme balón pod svoji kontrolu na pravé straně a posíláme jej před hostující šestnáctku. Tam operuje Denis, který posílá na rokycanskou svatyni lehký oblouček. Vysunutý soupeřův gólman má co dělat, aby konečky prstů vytáhl padající list nad břevno. Za další dvě minuty protáčíme gólmany, takže místo Vaška spěchá do branky Jirka a navíc ještě místo Vrbyho si jde kopnout Pažout. V 68. minutě to Santimu uklouzne při jednom z obranných zákroků a vezme s sebou i soupeře. A opět se žlutí. Hosté nařízený přímák rozehrají prachmizerně a Pažout má možnost jít do rychlého brejku. Jeden z protihráčů ale tahá za záchrannou žlutou brzdu ještě na naší polovině. V 73. minutě hosté zahrávají roh z pravé strany. V naší šestnáctce je najednou nepřehledná situace, při které se soupeři podaří postupně čtyřikrát vystřelit na naši branku. Dvě střely zblokují naši zadáci, ale proti dalším dvěma se musí vytáhnout Jirka, který na brankové čáře musí dokázat, jak se umí rychle přesouvat a měnit svoji pozici. Přečkali jsme obrovský závar v našem vápně, ale konec ještě zdaleka není. V 76. minutě Honzu střídá Tomáš. V nervózním závěru, kdy nedokážeme podržet balón a jsme pod tlakem, zuby nehty držíme jednogólový náskok. V poslední minutě mají hosté možnost rozehrání standardní situace z velmi zajímavé pozice. Rokycanský kopáč ale míjí o pár čísel pravou tyč.

Připsali jsme si tedy další vítězství, které se ale nerodilo vůbec lehce. Hosté se po našich chybách vždy dokázali vrátit na dostřel, a poněvadž jsme neproměnili jiné naše příležitosti, museli jsme se o výsledek strachovat až do konce utkání. Tři body ale nakonec zůstaly doma, což znamená, že jsme se utrhli od našeho dnešního soupeře a další malý posun tabulkou vzhůru máme přeci jen ve vlastních rukou. Chce to jediné – porazit v posledním utkání sezóny Klatovy ale o více než dvě branky. A proč by to vlastně jako nešlo?