6.6.2017 26. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (7), Kořan (5), Ženíšek (8), Krejčí (6), Toman (7), Fakan (7), Puchoň (7), Krejča (7), Kopáček J. (8), Kutlák (8), Vokáč (8)

lavička: Šural (8), Vámos (6), Gashi (7), Bušek (-), Kopáček L., Chudoba, Volek

branky: Vokáč, Šural, Ženíšek, Krejča

Po třech dnech odpočinku nás dnes čekala důležitá předehrávka posledního kola proti tradičnímu soupeři z Rokycan. Ve hře bylo lepší tabulkové postavení – jistota bedny. Soupeři jsme měli z podzimu co vracet, kdy nám rokycanští uštědřili pěknou lekcičku. Trenér Dejmek měl pohromadě stejný kádr jako o víkendu a na soupeře jsme vyrazili s jedinou změnou v základní sestavě.

První velkou příležitost si vytváří náš tým, když se ve 4. minutě po levé straně vysouvá Pepík. Již v hostující šestnáctce si poradí se svým strážcem, ale v jasné pozici pálí bohužel pár čísel vedle levé tyče. V 10. minutě zahráváme roh z pravé strany. Pepík od rohového praporku posílá ostrý polovysoký balón, do kterého se na přední tyči krásně pokládá Fíla, ale hostující gólman se blýskne výborným zákrokem, když prudkou ránu boxuje ze své šibenice na další roh. Ve 13. minutě zmatkuje Cigi, když ve středu hřiště posílá zpětnou příhru přímo do běhu jednomu ze soupeřů. Ten si udrží našeho bránícího hráče na zádech, vletí do vápna a přízemní střelu posílá z levé strany podél vybíhajícího Karpyho k zadní tyči – 0:1. :-@ Blesk z čistého nebe nás pěkně vykolejuje a v 17. minutě je ještě hůře. Hosté zvládají bezchybně další rychlý přechod do útoku a po krásné kombinaci jeden ze soupeřů nechává naše hráče za svými zády a ze stejného místa jako při úvodní obdržené brance pálí. Bohužel sledujeme v krátké době situaci jako přes kopírák a balón opět končí v naší síti – 0:2. :-@ To je již hodně špatné. Máme hlavy dole, sebevědomí je to tam a chvíli nám trvá, než si dáme pár přesných přihrávek. Ve 25. minutě se Kutli uvolňuje ještě na naší polovině a peláší po levé straně do hostující šestnáctky. Se soupeřem na zádech ale střílí přeci jen o něco dříve, než by bylo záhodno a hostující gólman stíhá rozklekem Kutliho pokus vykopnout. K dorážce se ještě dostává Schürrle, ale jeho slabší pokus gólman pohodlně sbírá. Střídáme, když dnes tápajícího Kořiho nahrazuje Šury. Není nač čekat a začínáme riskovat hru na tři obránce a tři útočné hroty. Ve 28. minutě ale vůbec nereagujeme na soupeřovo rychlé rozehrání standardní situace ve středu hrací plochy a Fíla musí na pravé straně zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě žlutého přerušení soupeřova postupu. Hosté rozehrávají přímák, ale balón získáváme rychle na naše kopačky a okamžitě podnikáme rychlý výpad do soupeřovy rozhozené obrany. Faky posílá nepříliš přesný pas na rozběhnutého Kutliho, ale ten skoro za cenu vlastního zranění dokáže propíchnout balón přes posledního zadáka na sprintujícího nehlídaného Vokyho. Ten tváří v tvář vybíhajícímu gólmanovi zachová chladnou hlavu a bezpečně jej prostřeluje – 1:2. (so) Ve 34. minutě se dějí věci. Nejdříve dostává Šury balón za hostující obranu a píchne si jej kolem vybíhajícího gólmana na pravou stranu, čímž se ale bohužel dostává mimo střelecký úhel. Následnou stále výhodnou situaci se nám vůbec nepodaří vyřešit, hra se okamžitě otáčí a jeden ze soupeřů letí po levé strany do naší šestnáctky. Naštěstí jej dostáváme pod tlak a jeho střelecký pokus končí vedle našeho zařízení. Balón dostáváme ihned od hry. Koule letí na Cigiho, který peláší po pravé straně a vzápětí se mu daří míč prostrčit před odkrytou rokycanskou svatyni, kde sprintující Šury nemůže netrefit – 2:2. (so) Začínáme tedy znovu. Samozřejmě, že na koni je tentokráte náš tým. Jsme aktivnější a ke konci poločasu máme balón více na svých kopačkách. Soupeř se ale v žádném případě položit nehodlá a zavírá svoji šestnáctku. Do přestávky si žádný z týmů zajímavější příležitost již nevytvoří. Zle nedobře to s našimi ambicemi vypadalo po dvou těžkých ranách, ale riskantním rozestavením jsme se dostali zpátky do zápasu a každý ze soupeřů má k výhře stejně daleko. Můžeme se tedy těšit na druhou půli.

Tu začínáme prozatím ve stejné sestavě a stejném rozestavení. Hned v úvodní minutě se ženeme vpřed, když Kutli získá kouli a za půlkou si ji vyměňuje s opodál sprintujícím Šurym. Náš štírek se dostává na levou stranu hostující šestnáctky a z ideální pozice bohužel pálí pár čísel vedle levé tyče. Ve 49. minutě hosté rozehrávají rohový kop z pravé strany nakrátko a jeden z protihráčů prochází podél brankové čáry, aby vzápětí poslal balón pod sebe na hranici malého vápna. Odtud posílá další ze soupeřů přízemní střelu do naší zívající branky, ale na brankové čáře za Karpyho zaskakuje Kuba, který ani neví, jak dokázal kuličce zabránit v její cestě do sítě. Kubou vyražený balón poté již dostáváme do bezpečí. Za dvě minuty si jeden z protihráčů poradí s Fílou u levé brankové čáry a přihrává před branku. Tam se k balónu dostává další ze soupeřů, který v jasné pozici trefuje pouze levou tyč naší svatyně – opotili jsme se více než je zdrávo. Hosté nám zle zatápí a vracíme se tedy do obvyklého rozestavení, když se Šury zatahuje na pravého beka. Dění na hrací ploše je vyrovnané a šance dlouho nepřicházejí. Až v 66. minutě podnikáme rychlý výpad, na jehož konci Voky drží balón v situaci dva na jednoho. Kutli se vystavuje do ofsajdu a Voky musí vzít zakončení na sebe. Jeho pokus blokuje vracející se zadák a hra se ihned otáčí. Hrozící nebezpečí hasí Žéňa žlutým přerušením jednoho ze soupeřů ve středu hrací plochy. V 69. minutě Fakyho prostřídává Ben. O minutu později vypustíme hlavičkový souboj ve středu hrací plochy po výkopu hostujícího gólmana a soupeř trestá. Po rychlém brejku se jeden ze soupeřů dostává až k pravé brankové čáře, odkud se chystá přihrát na své volné spoluhráče před brankou. Ještě, než tak učiní, padá po Žéňově vložení se do hry. Ten se sice po utkání dušuje, že hráče, který prý umí pěkně padat, nezasáhl ani omylem, ale sudí má jasno – penalta. Karpy sice střelci směr jeho exekuce vystihuje, ale razance a mokrý trávník udělá své. Balón prolétá pod tělem našeho gólmana a končí u levé tyče – 2:3. :-@ Zase jsme tedy o krok pozadu. V 74. minutě po našem rohu dostáváme balón rychle zpátky na svoje kopačky a Pepík tahá kouli po levé straně. Náš záložník vzápětí posílá střílený centr někam na hranici malého vápna, kde míč propadá přes klubko hráčů s gólmanem v čele až k našemu kapitánovi, který stíhá do dráhy balónu vložit své koleno a koule se v příštím okamžiku třepotá v hostující síti – 3:3. (so) Další zápletka je tedy na světě. V 77. minutě místo Vokyho vbíhá na hřiště Saša. Za další dvě minuty to přichází. Ben udrží na pravé straně balón a od autové čáry míč centruje před šestnáctku soupeře. Tam operuje Cigi, který si zády k brance se soupeřem visícím mu na zádech zcela náhodně ale nádherně prvním kontaktem s balónem snad patičkou vzduchem přehazuje svého strážce, a zatímco on se marně snaží zorientovat v prostoru, Cigi je již za ním a tváří v tvář gólmanovi pálí. Střela není z nejpřesnějších a letí prakticky do prostoru brankáře. Vlhký balón ale udělá své a strážci rokycanské svatyně proklouzává pod křídlem za jeho záda – 4:3. (so) Náš záložník tak nádherným způsobem odčiňuje dnešní úvodní obdrženou branku. Do konce utkání ale ještě hezkých pár minut zbývá a naši hráči nesmí ztratit koncentraci ani na chvilku. Samozřejmě, že nám nyní vyhovuje kouskování hry a situace se snažíme řešit jednoduše. Občas to sice nevyjde, ale soupeř není schopen naše zaváhání využít. Navíc v 87. minutě vidí jeden z protihráčů žlutou kartu za zajetí do Kuby na levé straně a po následných komentářích jej sudí flekuje. Hosté jdou do deseti. V poslední minutě Kutliho ještě střídá Ejdy. Toho ale sudí pouze nechá doběhnout na jeho post a divácky zajímavé utkání končí.

Máme za sebou jeden z nejzajímavějších zápasů letošního ročníku – navíc s dobrým koncem pro náš tým. Nezačali jsme špatně, ale po neproměněných příležitostech nás soupeř ztrestal za naše chyby. Naši hráči ale dnes ukázali srdíčko, když hned dvakrát dokázali vyrovnat skóre a navíc ještě rozesmutnit soupeře vítěznou brankou. Sice při nás párkrát stálo štěstíčko, ale opět platí, že štěstí přeje připraveným. Bojovné utkání z obou stran dnes asi rozhodla větší vůle po vítězství, kterou jsme letos při několika zápasech u našich kopáčů postrádali. Tímto vítězstvím jsme si zajistili pomyslné stupně vítězů, což byl po nepovedeném podzimu náš cíl. Pojďme se tedy v posledním utkání sezóny důstojně rozloučit s letošním ročníkem a pokusit se ještě zabojovat o lepší tabulkové postavení. Tradice na Sportovce velí – poslední zápas sezóny se neprohrává – tento letošní výběr má určitě na to, aby v Klatovech tradici neporušil!!!