3.6.2017 24. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (5), Kořan (4), Ženíšek (5), Bušek (4), Toman (4), Fakan (4), Puchoň (3), Krejča (4), Kopáček J. (6), Kutlák (4), Vokáč (5)

lavička: Šural (4), Krejčí (4), Vámos (4), Kopáček L. (4), Gashi (5), Chudoba (-), Volek

branky: Kopáček J., Šural, Vámos

Dnes přišel čas na to, alespoň trochu napravit podzimní tachovský propadák, kterým začaly naše lapálie v první polovině sezóny. Naši kopáči si proti nepříjemnému soupeři hodlali napravit svoji reputaci. Trenér Dejmek měl tentokráte po dlouhé době k dispozici prakticky celý kádr. Přes minulý mdlý výkon proti Vejprnicím poslal do zápasu stejnou základní sestavu. Při rostoucích teplotách jsme tedy mohli na vysušeném pažitu jít na věc.

Ve 3. minutě kopeme roh z levé strany. Pepík přetahuje svůj centr na zadní tyč, kde se k hlavičce dostává Žéňa, který ladným obloukem posílá kouli do břevna. Balón se odráží k Ejdymu, jenž z malého vápna chce míč uklidit do sítě. Jeden z hostujících zadáků ale balón stíhá vykopnout s největší pravděpodobností již z vnitřku své svatyně. Praporek asistenta sudího zůstává dole a hlavní sudí si netroufá branku uznat. Podobně jako v našem podzimním vzájemném zápase nám není uznána regulérní branka – co naděláme, musíme hrát dále. Bohužel předchozí situace je nadlouho jedinou naší gólovou příležitostí, jakou si dokážeme vytvořit. Náš herní projev je ospalý, plný nevynucených chyb. Místo kombinace často volíme nepřesné zakončení ze střední vzdálenosti. Lacině soupeři odevzdáváme balón a zbytečně naběháme spoustu (kilo)metrů tam a zpět. Hosté se uchylují ke zdržovací taktice, kterou kouskují naše marné pokusy o nátlakovou hru. Ve 26. minutě si před soupeřovou šestnáctkou bere balón Pepík, který zkouší svoje štěstí. Táhlá střela končí bohužel opět na horní tyči hostující branky, odkud se míč odráží pár centimetrů před brankovou čáru. Za další dvě minuty se Voky uvolňuje před vápnem soupeře a pálí. Tečovanou nepříjemnou střelu tachovský gólman konečky prstů vytahuje na roh. Po jeho rozehrání se v hostující šestnáctce dostává k míči Žéňa, který okamžitě střílí. Hosty ale opět podrží gólman, který přízemní pokus reflexivním zákrokem vykopává do pryč. Po tomto našem chvilkovém probuzení naše hra ale opět upadá do podprůměru. Absolutně se přizpůsobujeme soupeři a vůbec nejevíme zájem o jakékoliv zrychlení hry. Nějak se nám ve velkém horku nechce běhat. Utápíme se v nesmyslných kličkách, na které se hostující hráči vysloveně těší. Nepřesnost – to je naše druhé já. Na hrací ploše dnes zatím není nikdo, kdo by svým výkonem strhnul ostatní hráče. Soupeř také několikrát zahrozí, ale naše obrana s Karpym v čele se zatím dokáže vyvarovat nějaké fatální chyby. Poločasová bezbranková remíza je tak logickým vyústěním aktuálního dění na hřišti.

Do druhé půle se trenér Dejmek odhodlává hned dvojitým vcelku překvapivým střídáním oživit naši hru. Ve sprchách zůstává Faky se Schürrlem a na hrací plochu nastupují Šury s Fílou. Hned v úvodní minutě druhé půle Pepík zatáhne balón až k levé brankové čáře a zkouší jej poslat pod sebe. Koule se přes snahu jednoho ze soupeřů dostává až ke Kutlimu, který ale z hranice malého vápna z první nedokáže trefit odkrytou hostující branku. Obraz naší hry se zatím moc nemění. V 55. minutě Kutliho nahrazuje Gashi a Šury se posouvá na hrot. V další minutě si zajímavou příležitost vytvářejí hosté, když jeden z protihráčů se dostává ke střele zpoza šestnáctky. Tvrdý míč mířící naštěstí do středu naší branky nachází ve svém koši připravený Karpy. Okamžitě zakládá rychlý kontr, na jehož konci letí centr z pravé strany do hostující šestnáctky. Tam je u letícího balónu dříve než vybíhající gólman Šury, který ale místo do zívající tachovské svatyně hlavičkuje pár čísel vedle levé tyče. V 62. minutě protáčíme i naše druhé tykadlo, když Vokyho střídá Saša. V 66. minutě se hosté dostávají do obrovské příležitosti, když jeden ze soupeřů vyplavává po kombinaci za naší obranou a již ze středu naší šestnáctky zkouší umístit balón za Karpyho záda. Ten ale zavčasu reaguje, a nepříliš umístěnou střelu bravurně vyráží do pole. V 73. minutě Kuba při svém několikátém průniku konečně dokáže udržet balón a soupeř v situaci dva na dva jej zastavuje pár metrů vlevo před hostující šestnáctkou nedovoleným zákrokem. Kouli si připravuje Pepík a naši hráči rozšiřují zeď. Pepíkova pravačka nemůže být přesnější, když trajektorie vypáleného balónu končí přesně v pravé vzdálenější šibenici – 1:0. (so) Gólman nemohl vůbec nic vidět. Konečně si pomáháme důležitou brankou ze standardní situace. Jsme najednou na koni a je to vidět i na našem pohybu. V 76. minutě Cigi proniká středem hrací plochy a pálí z hranice šestnáctky. Naše lavička se již raduje, ale utěšený pokus našeho záložníka trefuje pouze pravou zadní tyč, která drží brankovou síť. V další minutě vidí žlutou kartu Ben za přerušení jednoho ze soupeřů ve středu hrací plochy. Po dalších pár vteřinách Kořiho střídá Láďa. V 80. minutě zahráváme rohový kop z pravé strany. Benův centr od rohového praporku soupeř odvrací ale opět k nohám našeho záložníka. Jeho druhý centrovaný balón je o poznání kvalitnější, když ladně přelétá všechny hráče s marně se natahujícím gólmanem až k zadní tyči. Tam se do vzduchu krásně pověsí Šury a svoje kladivo nasměruje přesně do levé šibenice – 2:0. (so) Nádherný fotbalový moment, kterých jsme si dnes užili opravdu poskrovnu. To již vypadá velmi nadějně, ale utkání ještě ani zdaleka nekončí. Hosté nemají co ztratit a otevírají hru. V jednom okamžiku naši hráči nedokáží na levé straně zareagovat na další výpad soupeřova kapitána, na kterém si naši hráči dnes mnohokrát vylámali zuby. Jeho postup zastavujeme až faulem. V 84. minutě hosté tedy zahrávají přímák z levé strany. Balón letí před naši branku a Karpy si vybírá svoji slabší chvilku, když letí do tunelu. Míč netečován propadá za hradbu těl, kde trefuje překvapeného Ejdyho, od kterého se nezadržitelně odráží do naší sítě – 2:1. :-@ A máme tedy zápletku. V 86. minutě jak jinak než dnes opět vyčerpaného Kubu protáčí Mára. Naši hráči jsou přeci jen nervózní a snaží se v hektickém závěru neudělat osudovou chybu. Minutu před koncem ale na pravé straně Ben přinutí jednoho ze soupeřů k chybě, obírá jej o balón a peláší vpřed. V situaci dva na jednoho dokáže v dalším okamžiku poslat ideální míč na nabíhajícího Sašu, který v hostující šestnáctce nastaví svoji kopačku do dráhy balónu tak šikovně, že koule končí přesně u levé tyče mimo dosah bezmocného gólmana soupeře – 3:1. (so) Je rozhodnuto.

Máme za sebou vydřený zápas, ve kterém jsme sice byli lepší, ale ve velkém vedru jsme podali na naše poměry velmi slabý výkon. Možná, že v případě uznané branky hned v úvodu utkání by se nám hrálo zcela jinak. Takto jsme se ale prezentovali obrovskou spoustou nepřesných přihrávek, lacinými ztrátami balónů a možná až nechutí udělat nějaký ten pohyb navíc. Hosté hráli přesně to, co potřebovali až do naší vedoucí branky. Alarmující je, že se dnes nedařilo prakticky žádnému z našich kopáčů – zřejmě v mušketýrském duchu všichni za jednoho, jeden za všechny. Nakonec jsme ale utrpěli vítězství, když jsme v závěrečné čtvrthodině utkání strhli na svoji stranu přes nepříjemnou komplikaci v podobě zbytečně obdržené branky. Nyní budeme v krátké době po sobě čelit o poznání těžšímu soupeři. V úterní předehrávce si to s Rokycanami na férovku rozdáme o pomyslné stupně vítězů. Utkání tentokráte asi nebude mít tak obrovský náboj jako přesně před rokem, ale každý ze soupeřů jej určitě bude chtít urvat pro sebe. Tak si nyní přejme, aby naši kopáči řádně zregenerovali a adekvátně se dokázali připravit na předposlední zápas letošní sezóny. A chlapci – chceme od vás tentokráte vidět pořádný výkon, a ne tu dnešní hru na schovávanou!