20.5.2017 22. kolo KPMD

sestava: Volek (8), Vrbata (9), Santner (8), Hlinka (8), Štěpánek (8), Tesař (8), Chudoba (8),  Brejcha J. (8), Tichý (9), Ranš (9), Vámos (8)

lavička: Novotný (7), Uvízl (9), Bui (6), Brejcha V. (7)

branky: Chudoba 2x, Brejcha J. 2x, Uvízl 2x, Vámos, Ranš

Dnes jsme si chtěli spravit náladu po ne zrovna povedeném minulém utkání. Ze sušické trávy jsme hodlali vydolovat všechny body. Trenér Konopík měl tentokráte k dispozici až na potrestaného Jandu a nezvěstného Lukasche celou sestavu. Nemělo vadit ani to, že někteří kopáči museli naskočit do předchozího utkání staršího dorostu, kterému naopak několik hráčů chybělo.

Začínáme aktivně a již ve 3. minutě se dostáváme do obrovské šance. Pro odražený balón si za domácí obranu zabíhá Miči, který si to rázem namíří přímo proti vybíhajícímu gólmanovi soupeře. Je úspěšný při svém pokusu o jeho obstřelení, ale zároveň je až příliš přesný, když trefuje levou tyč. K dorážce se již nedostáváme. V 5. minutě vyplavává za domácí obranou na levé straně Saša, který si dokáže poradit s jedním ze zadáků, ale jeho slabá střela končí v náruči připraveného gólmana. Běží 8. minuta a Saša vymýšlí průnikovou přihrávku středem hřiště na Mičiho, který při svém samostatném postupu dělá dlouhou kličku vybíhajícímu gólmanovi na pravou stranu. Ocitá se ale již mimo střelecký úhel, a navíc si navzájem překáží s Mimim. Balón se ale našim hráčům daří vrátit do šestnáctky, kde bohužel Saša prováhá ideální okamžik pro zakončení a následně pálí v tísni znovu do gólmana. O minutu později Saša z levé strany svojí zpětnou příhrou nabíjí nabíhajícímu Márovi, který z hranice šestnáctky ošetří svůj pokus přesně k levé tyči – 1:0. (so) Tak konečně. V 11. minutě se dnes již poněkolikáté dostává Miči za domácí obranu. Tentokráte volí kličku na levou stranu, ale je sražen vybíhajícím gólmanem, který mu vletí pod nohy – penalta. Sašovi sice domácí brankář směr jeho střely vystihuje, ale je u své pravé tyče příliš pozdě – 2:0. (so) V 17. minutě Vašek vykopává dlouhý balón až na soupeřovu polovinu. Tam podstupuje souboj Honza, který i zřejmě za cenu drobného faulu udrží míč na svých kopačkách a letí do šestnáctky. V ní zkouší kličku na levou stranu, při které mu vybíhající gólman přeci jen poněkud plácne do balónu, který tak našemu hráči zůstává pod nohou. Přesto se Honza zorientuje včas a doklepává míč do zívající branky – 3:0. (so) Za další dvě minuty kopeme přímák z pravé strany. Na přetažený centr si na zadní tyči naskakuje Santi, jehož hlavička je ale až příliš razantní a končí metr nad domácím zařízením. V další minutě sledujeme pohlednou akci, kdy se tři naši kopáči zapojují do rychlé kombinace. Na jejím konci Mates nabíjí Mičimu, který z hranice šestnáctky tvrdě pálí, ale dnes mu zkrátka není souzeno. Gólman vyráží nepříjemnou střelu na roh. Ten kopeme z levé strany a v hlavní roli se objevuje opět Santi. Ten je tentokráte při svém hlavičkování o poznání přesnější, když míč nekompromisně trká do břevna. Ve 26. minutě získáváme na levé straně balón a Honza si jej navádí na střed hřiště. Tam neví, co s ním a zpoza vápna zkouší pálit na branku. Jeho střelu tečuje jeden z domácích zadáků tak nešťastně, že brankář se za balónem stačí pouze ohlédnout – 4:0. (so) Jsme stále aktivnější, ale začínáme přeci jen praktikovat údržbu. Ve 35. minutě kopeme přímák z nějakých 30ti metrů. Saša volí přímou střelu, která míří do pravé šibenice. Domácí gólman se ale vytáhne, když efektním zákrokem zabraňuje balónu v cestě za jeho záda. V první půli jsme domácí hráče vůbec k ničemu nepustili, a naopak jsme si vytvořili dostatek příležitostí, z nichž se nám některé z nich podařilo zužitkovat. Kluci hrají s chutí a uvidíme, kde se dnes skóre zastaví.

Ve 43. minutě Mimi centruje z pravé strany do vápna, kde na malém vápně Miči míjí ve skluzu balón, aby jej o pár čísel za ním Mates jistě uklidil do sítě – 5:0. (so) Hned vzápětí trenér Konopík na hrací plochu posílá nové tváře. Dnes již dohráli Saša, Mimi a Miči, místo kterých jdou tvrdit muziku Denis, Pažout a Tomáš. Ve 47. minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu zřejmě za nějaké protesty. V 53. minutě se domácí dostávají do svojí první vážnější příležitosti, když jeden z protihráčů vyplavává na levé straně vápna, ale Vašek je pozorný a soupeřovu střelu dokáže vyrazit. V 57. minutě zkouší Denis svoje štěstí střelou zpoza šestnáctky. Nepříjemný balón domácí gólman pouze vyráží před sebe přímo ke kopačkám dobíhajícího Pažouta. Ten ale v čisté gólovce doklepává volnou kouli pouze vlevo vedle zívající branky. V 62. minutě domácí zahrávají roh z levé strany. Cheby na přední tyči při pokusu o odkop si balón sráží do vlastní branky, ale Vašek se ještě stíhá bleskurychle vrátit a tygřím skokem vyráží míč směřující do naší sítě alespoň na břevno. Poté již kouli odkopáváme do bezpečí. V další minutě vidí Pažout v rukou sudího žlutou kartu, když jej v předchozím okamžiku nazývá kastrovaným samcem tura domácího. Nelíbilo se mu totiž, že sudí nechal bez povšimnutí zákrok jednoho z domácích zadáků na jeho osobu v soupeřově šestnáctce. V 64. minutě nakopnutého Chebyho střídá Venca. V další minutě dostává balón před domácí šestnáctkou Denis, který jej zatáhne poněkud vlevo a zkouší opět svoje štěstí střelou zpoza vápna. Jeho pokus levačkou blokuje jeden z domácích hráčů a znovu tak nešťastně, že míč zaplave a končí pod víkem – 6:0. (so) V 68. minutě Santi ze zadních pozic vybízí centrovaným balónem ke sprintu po pravé straně Denise. Ten nechává za sebou svého strážce a z pravé strany velkého vápna pálí. Přízemní balón proletí pod tělem zasahujícího gólmana a končí u zadní tyče místního zařízení – 7:0. (so) V 74. minutě proniká Mates po levé straně do šestnáctky soupeře. Od levé brankové čáry posílá poté zpětnou příhru před branku, kam si nabíhá Mára, který přízemní střelou stanovuje konečný účet utkání – 8:0. (so)

Předváděli jsme prakticky po celou dobu utkání aktivní kombinační hru, která vedla k zaslouženému výsledku. Soupeře jsme až na pár výjimek udrželi v dostatečné vzdálenosti od naší šestnáctky. Tři body si tedy odvážíme zpátky do Plzně. Příští týden nás ale čeká o poznání těžší soupeř – Vejprnice, se kterými jsme na podzim sehráli vyrovnané utkání se špatným koncem. Pojďme pořádně potrénovat, abychom se pokusili navázat na dnešní zodpovědný výkon a obrat tak našeho příštího soupeře o body. Kvalitu na to máme – jen to musíme předvést na hrací ploše.