14.5.2017 21. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (7), Kořan (8), Ženíšek (8), Bušek (8), Šural (7), Gashi (7), Puchoň (9), Krejča (8), Kopáček J. (7), Kutlák (7), Vámos (6)

lavička: Fakan (8), Kopáček L. (6), Krejčí (8), Ulrych (7), Chudoba (-), Lukasch

branky: Vámos, Kutlák, Puchoň, Ulrych

Po dvou těžkých utkáních nás dnes čekal soupeř z druhé poloviny tabulky. V tomto souboji jsme se chtěli naladit zpátky na vítěznou vlnu. Šrámy z minulého zápasu si většina hráčů stihla doléčit až na Tomana s Vokáčem, které tak trenér Dejmek k dispozici neměl. Naopak na lavici již byli připraveni naskočit do hry Fakan, Krejčí a Ulrych. Naši kopáči si před začátkem utkání začali odstřihovat cedulky z nových dresů, ale poněvadž soupeř přijel v podobné barevné kombinaci, nakonec z módní přehlídky sešlo.

Dvě minuty po začátku zápasu se hosté dostávají poprvé na naši polovinu a hráč, který drží balón vůbec nejeví snahu dotáhnout akci až k naší šestnáctce. Překvapivě natahuje a zkouší své štěstí střelou z úctyhodných 40ti metrů. Karpy je poněkud vylezlý ze své svatyně a má co dělat, aby se bleskurychle stáhl až na čáru. Na letící projektil ale stejně nemá nárok, když prudká koule razítkuje břevno našeho zařízení. Poněkud jsme se opotili. Ve 4. minutě Šury, hrající v první půli na levém beku, vymýšlí ze svojí pozice famózní příhru za hostující obranu. Dlouhý balón, který nikdo nedokáže tečovat, končí na kopačkách rozběhnutého Cigiho, jenž se tak zčistajasna ocitá zcela sám přímo před vybíhajícím gólmanem. Při svém zakončení je ale přesný až příliš, když obstřelením brankáře trefuje pouze levou tyč hostující svatyně. Balón máme častěji na kopačkách a tlačíme se před hostující branku. Máme možnost postupně zahrávat snad deset rohů, ale do zakončení se nedokážeme protlačit nebo jsou naše pokusy blokovány. Až ve 14. minutě po autovém vhazování na pravé straně dostává balón pod svoji kontrolu Koři, který jej vzápětí centruje do vápna. Nepříjemný míč se před brankou odráží na Sašovy kopačky, který je sice v tísni, ale přesto dokáže kouli doklepnout do odkryté části hostujícího zařízení – 1:0. (so) Máme tlak, ale naši koncovku vystihuje situace ve 20. minutě, kdy znovu dostáváme balón do šestnáctky. Tam má spoustu času zamířit Saša, ke kterému se míč dostává. Bohužel svoji střelu posílá pouze do středu branky přímo do statického soupeřova gólmana. Dostáváme se ještě ke dvěma dorážkám, z nichž první je jedním ze soupeřů zblokována a druhou slaboučkou sbírá gólman. Ve 26. minutě dostává více prostoru na pravé straně Koři, který potáhne balón a z rohu šestnáctky posílá míč na zadní tyč, kde Ben ve skluzu doklepává kouli pár čísel mimo levé tyče. Spoustu příležitostí naši hráči prováhají, když se nejsou schopni odhodlat ke střele z velkého vápna, nebo jim soupeř jejich pokusy blokuje. Začínáme být poněkud nervózní. Ve 33. minutě dostává po našem přímáku balón proti noze Schürrle, ale zpoza šestnáctky trefuje pouze břevno opuštěné branky. Ve 36. minutě se krásně uvolňuje před šestnáctkou soupeře Saša a dostává se za hostující obranu. Jeho následný pokus o obstřelení vybíhajícího gólmana je sice úspěšný, ale navíc obstřeluje také levou tyč soupeřovy branky. V další minutě promarňuje další šanci Cigi, který se znovu ocitá za hostující obranou, ale místo dalšího postupu zkouší pálit již z hranice šestnáctky. Jeho střelu hostující gólman vykopává přímo ke Kutlimu, který má spoustu času, aby akci dotáhl do konce. Bohužel s balónem na noze otálí až příliš a jeden z vrátivších se zadáků mu hračku ukopává od kopačky. První půle byla doslova přehlídkou promarněných příležitostí. Soupeře jsme prakticky k ničemu nepustili, ale kromě jedné výjimky nejsme schopni dotlačit balón do soupeřovy sítě. Šance si vytvářet dokážeme – dokonce relativně dost – ale ta koncovka. To je také ten největší úkol, který máme do druhého poločasu – zlepšit zakončení.

Běží 48. minuta a Kutli zatahuje balón po levé straně do šestnáctky, aby je poté od brankové čáry poslal na zadní tyč. Tam operuje Saša, který v pádu míč nasměruje pouze do spojnice tyče a břevna. Míč se odráží na kopačky Pepíkovi, který z první trefuje jednoho z na brankové čáře postávajících soupeřových kopáčů. V 53. minutě trenér Dejmek hodlá oživit naši hru dvojitým střídáním. Z hrací plochy jsou staženi Ben se Sašou, které nahrazuje Faky s Fílou. Šury se vysouvá do útoku. Vytváříme si několik nadějných příležitostí, ale zpíváme stále stejnou písničku. Finální fázi řešíme většinou zcela opačně, než by bylo záhodno. Když to nejde našim střelcům, musí pomoci soupeř. V 61. minutě Kutli zabojuje u pravého rohového praporku, když získává zdánlivě ztracený balón. Vzápětí si obhazuje soupeře a uniká podél brankové čáry. Svojí následnou příhrou hledá své spoluhráče před brankou, ale až tam balón nedoputuje. Na přední tyči jej totiž nešťastně sklepává jeden z hostujících zadáků přímo do vlastní sítě mimo dosah svého překvapeného gólmana – 2:0. (so) Dvougólový náskok nás přeci jen poněkud uklidňuje. V 64. minutě Šury nachází svojí příhrou na pravé straně šestnáctky nabíhajícího zcela volného Kutliho, který postupuje na vybíhajícího gólmana. Z tohoto souboje znovu vychází jako vítěz soupeř, kterého náš snajpr nekompromisně trefuje. Za další dvě minuty se situace opakuje s tím rozdílem, že hostujícího démona z pravé strany šestnáctky tentokráte nakouří svojí jedovkou Cigi. Místo vodu šlapajícího Pepíka nastupuje Vojta. V 68. minutě vbíhá na hřiště Láďa, který protáčí Ejdyho. V 78. minutě podrží s pořádnou porcí štěstí balón na pravé straně Kutli, který po chvíli od brankové čáry adresuje svoji následnou nabídku na hranici malého vápna nabíhajícímu Schürrlemu. Ten má dostatek času kouli si zpracovat a podívat se, kam skáče hostující gólman. Konečně tady máme někoho, který svojí střelou netrefuje brankáře nebo jiného hostujícího kopáče. Náš plejmejkr ošetřuje svoje zakončení k pravé tyči, což je kupodivu na opačnou stranu, než jakou si vybírá soupeřův brankář – 3:0. (so) V 82. minutě má odpracováno Koři, kterého protáčí Mára. V 84. minutě zatahuje balón až k levé brankové čáře Láďa a zpětnou příhru posílá přímo proti noze v šestnáctce operujícímu Žéňovi. Ten ale dokáže držet basu se svými spoluhráči, když zavírá oči a neskutečnou pumelicí ještě zvyšuje cenu soupeřova gólmana, kterého nemilosrdně nakouří z hranice malého vápna, když neomylně trefuje přesný střed hostujícího brankového prostoru. V 88. minutě zahráváme roh z pravé strany a balón propadává až na zadní tyč. Osamocený Vojta stojí přesně tam, kde má být. Srovná si kouli na kopačku a svým letošním prvním zářezem odčarovává hostujícího démona – 4:0. (so)

Při alespoň padesátiprocentní úspěšnosti zakončování našich příležitostí by se počet našich vstřelených branek musel blížit dvojcifernému číslu. Takto musíme být rádi za aktuální skóre. Předváděná hra nebyla špatná, směrem dozadu jsme vcelku v pohodě obstáli, ale s tak hrůzostrašnou koncovkou jsme se snad v letošním ročníku ještě popasovat nemuseli. Dnes jsme zkrátka spoustu situací v soupeřově šestnáctce řešili špatně. Povinné tři body ale nakonec zůstali doma a doufejme, že příští týden naše dnešní střelecké vystoupení negativně neovlivní náš výkon v Sušici. Toto utkání nesmíme v žádné případě podcenit, což se nám již proti tomuto soupeři několikrát podařilo. Stále hrajeme o stupně vítězů, což je náš aktuální cíl. Nebo snad chcete mít na konci letošní sezóny u svého jména poznámku: člen historicky nejhoršího výběru Sportovky?