7.5.2017 20. kolo KPMD

sestava: Volek (7), Vrbata (7), Santner (7), Hlinka (6), Brejcha V. (6), Tesař (7), Chudoba (6), Tichý (7), Brejcha J. (7), Uvízl (7), Vámos (7)

lavička: Novotný (6), Lukasch

branky: Vámos

Dnes stál před našimi mladými puškami možná ten nejtěžší úkol – změřit síly se suverénním lídrem krajského přeboru – týmem Petřína. Trenér Konopík se bohužel musel obejít bez motoru našeho souboru – Jandy, který si po vyloučení v minulém utkání pár zápasů nezahraje. Na druhou stranu se po zranění vracel Vámos, ale otázkou bylo, do jaké míry se stihl připravit a vydrží-li celé utkání se silami. Poněvadž se k utkání bez omluvy nedostavil Štěpánek, byl pohled na naši lavičku vcelku tristní. Žádná luxusní situace. Hrálo se na vedlejším hřišti za asistence tří arbitrů.

Utkání se od samotného začátku hraje ve velkém tempu. První příležitost si v 7. minutě vypracovávají domácí, kteří nás vykombinovávají před šestnáctkou a na balón za naši obranu si nabíhá jeden ze soupeřů. Ten také vbíhá z pravé strany do vápna a zkouší přehodit vybíhajícího Vaška, což se mu sice daří, ale míč naštěstí končí vedle vzdálenější levé tyče. Hned v další minutě zkoušíme odpovědět. Honza dostává balón do běhu a krásně proniká po levé straně. Podaří se mu zatáhnout kouli do šestnáctky a vysílá tvrdou střelu k zadní tyči. Domácí gólman reaguje bleskurychle, když se pověsí do vzduchu a konečky prstů posouvá nepříjemný pokus na roh. Hned po jeho rozehrání dostáváme míč do vápna, kde si jej po několika odrazech nachází Saša, který ale ve velké šanci pálí pouze do připraveného gólmana. Odražený balón ještě získává Denis, který ale svoji dorážku bohužel posílá vedle bližší pravé tyče. To volalo po gólu. Ve 12. minutě Hlína žlutým zákrokem v posledním okamžiku přerušuje na pravé straně soupeře, který nabírá rychlost a už už se dostává za naši obranu. V 15. minutě Mára proniká středem hrací plochy a ideální kolmou přihrávkou vysílá za domácí obranu Sašu. Ten je již ve vápně a ocitá se tváří v tvář vybíhajícímu gólmanovi. Bohužel ani tuto velkou příležitost nedokáže náš navrátivší se snajpr zužitkovat, když opět pálí do brankáře. A začíná hustě pršet. Ve 20. minutě necháváme spoustu prostoru jednomu ze soupeřů, který si nabíhá na balón za naši obranu a vbíhá do naší šestnáctky z levé strany. Proti vybíhajícímu Vaškovi ale nedokáže přesně zacílit a pálí asi půl metru nad naše zařízení. V pokračující přepršce začíná sílit domácí tlak. V 25. minutě operuje jeden ze soupeřů již v naší šestnáctce a vysílá na naši branku nepříjemnou tvrdou střelu. Vašek je ale připraven a výborným zákrokem pumelici vyráží. V následující minutě letí další z protihráčů po pravé straně k brankové čáře a posílá svoji příhru na zadní tyč. Tam se ocitá jiný ze soupeřů zcela osamocen a pouze on ví, proč sám před prázdnou brankou posílá z jasné pozice balón vedle levé tyče naší branky. Ve 28. minutě ale již domácí svoji další šanci proměňují. Krátký Vaškův výkop si pro sebe krade jeden ze soupeřů a okamžitě se na naši přetíženou obranu valí další útok. Když se již zdá, že naši zadáci v naší šestnáctce dostávají míč pod svoji kontrolu, ten zřejmě neočekávaně poskočí přímo na nohu soupeře, který střelou z levé strany na zadní tyč nedává našemu gólmanovi tentokráte žádnou šanci – 0:1. :-@ Za další dvě minuty domácí zahrávají přímák z pravé strany. Soupeři se podaří tvrdou střelu zakroutit přesně k zadní tyči. Vašek ale vynikajícím zákrokem vyráží nepříjemnou kouli před sebe. Bohužel naši hráči v tom svého gólmana nechávají řádně vykoupat, když vůbec nedobíhají vyražený balón. K němu se pohodlně dostává jeden ze soupeřů, jehož první dorážku sice Vašek dalším neskutečným zákrokem vyráží, ale na další dorážku je již krátký – 0:2. :-@ Ostrý déšť nám tedy absolutně nevyhovoval. Ve 37. minutě navíc jeden ze soupeřů reaguje bleskurychle na pravé straně, když využívá nerozhodnosti Santiho, který se k volnému balónu vydává procházkovým krokem. Protihráč si jednoduše píchne kouli přes našeho stopera a z pravé strany šestnáctky přihrává míč na druhou stranu. Balón na své cestě míjí jednu dvojici v souboji, aby skončil u absolutně pozapomenutého protihráče, který bohužel svojí šancí nepohrdne a přesně zakončuje – 0:3. :-@ Naše naděje v první půli spláchl déšť. Do dvacáté minuty jsme domácím hráčům byli více než vyrovnaným soupeřem, ale svoje šance jsme neproměnili. Ve druhé dvacetiminutovce bylo na hrací ploše již jenom jedno mužstvo. Naši hráči nedokázali čelit velkému tlaku domácího týmu. Snad se naši hráči dokáží zkoncentrovat, a ještě zabojovat o lepší výsledek po přestávce.

Hned v úvodní minutě druhé půle přinutíme jednoho z domácích zadáků k velké chybě. Ten totiž zády ke směru hry zřejmě vůbec neví o dotírajícím Sašovi, který jej obírá o hračku a rázem si to mašíruje směrem na vybíhajícího gólmana domácího celku. Tentokrát náš snajpr zachovává chladnou hlavu, když soupeři nejdříve naznačí, aby jej vzápětí ukázkovým lobem překonal a naši hráči se tak po dlouhých 210ti minutách mohou radovat ze vstřelené branky – 1:3. (so) Ve 45. minutě zkouší domácí hráči odpovědět. Podnikají rychlý výpad na naši polovinu, na jehož konci je příhra z levé strany do vápna. Tam další z protihráčů přesprintovává svého strážce a zakončuje k pravé tyči. Vašek má ale fazónu a míč vyráží alespoň před sebe. Soupeř má sice ještě možnost dorážky, ale tu posílá mimo tři tyče. V 50. minutě ale domácí svoji další příležitost již zužitkovávají. Zatahují míč k pravé brankové čáře, odkud letí zpětná příhra do naší šestnáctky na zcela volného soupeře. Ten si tentokráte se svojí šancí ví rady, když trefuje přesně – 1:4. :-@ V 54. minutě se uchylujeme k našemu jedinému střídání. Vencu nahrazuje Pažout. Hra přeci jen již poněkud ztratila na tempu, a zatímco domácí hrají údržbu, z naší strany se již nedá očekávat pokus o nějaký zázrak. V 62. minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za přerušení unikajícího Saši, který se snažil dostat za domácí obranu. V 68. minutě jsme nedůslední a propadáme při bránění dalšího soupeřova snažení. Naši hráči pouze sledují balón letící do naší šestnáctky, kde je rázem obrovská přesila domácích hráčů. Jeden z nich má spoustu času srovnat si balón na svojí kopačce a umístit svoji střelu ideálně – 1:5. :-@ Utkání se již pouze dohrává a žádný z týmů si nějakou vážnější příležitost vytvořit do konce zápasu nedokáže.

Favorizovaný soupeř byl dnes nad síly našich mladíků. Naši chlapci si sice dokázali, že hrát se dá s každým, ale každá naše ztráta koncentrace je při kvalitě soupeře zákonitě potrestána. Domácí hráče bychom možná na chvíli znervózněli, kdyby se nám podařilo proměnit některé naše šance z úvodu první půle. Bohužel poté začali mít naši hráči hlavy dole, nekomunikovali a nebýt skvěle chytajícího Vaška mohli jsme dnes odjíždět z ještě větším nářezem. Do příštího zápasu proti Rapidu si to musíme srovnat v hlavách. Na hřiště prostě půjdeme utkání vyhrát a vrátit tak našemu dalšímu soupeři podzimní utkání. Kvalitu na to máme, ale dokážeme zabojovat i za nepříznivého vývoje utkání? Tak pojďme si za svým!