SŠ Plzeň SD - SK SENCO Doubravka 1:3 (0:1)

30.4.2017 19. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (8), Kopáček L. (2), Ženíšek (8), Bušek (5), Toman (6), Gashi (5), Fakan (4), Krejča (6), Kopáček J. (5), Vokáč (4), Kutlák (5)

lavička: Šural (5), Kořan (5), Ulrych (4), Volek

branky: Krejča

Dnes jsme chtěli navázat na bojovný výkon z minulého týdne. Soupeřem nám byl nepříjemný celek z Doubravky. Bohužel kvůli ME dívčích 17ctek jsme měli uzavřené domácí hřiště, a tak jsme dnešní utkání museli odehrát v azylu na slovanském Smíchově. Kromě dlouhodobě zraněných se navíc trenéru Dejmkovi omluvil Puchoň, kterého do zápasu nepustilo zranění lýtka. Na druhou stranu byli již připraveni nastoupit Vokáč s Fakanem, ale po tréninkovém výpadku to na celé utkání rozhodně nevypadalo. Situace se ale nakonec vyvinula tak, že museli do základu oba dva.

Začátek zápasu zastihuje naše hráče absolutně nepřipravené. Hned po rozehrání ze středového kruhu hosté podnikají rychlý výpad, na jehož konci jeden ze soupeřů proniká z levé strany do naší šestnáctky a pouze výborný zákrok Karpyho zabraňuje blamáži. Karpym vyražený balón odkopáváme alespoň na roh. Po jeho rozehrání se v našem vápně dostává k balónu další zcela nehlídaný soupeř, jemuž střela naštěstí nesedne, takže Karpy míč pohodlně sbírá. Naši hráči se vůbec nemohou dostat do hry, hraje se prakticky pouze na naší polovině. V 7. minutě si soupeř vytváří další tutovku, když balón letí z pravé strany na levou, aby jeden z protihráčů poté poslal kouli pod sebe před naši branku. Tam si do velkého vápna nabíhají snad tři neobsazení soupeři a jeden z nich ihned pálí. Karpy včas vybíhá ze svého zařízení, zmenšuje protihráči střelecký úhel a fantastickým zákrokem vyráží tvrdou střelu na roh. Soupeřův tlak pokračuje. V 10. minutě hosté podnikají další výpad do naší nezformované obrany po laciné ztrátě balónu ve středu hrací plochy. Ostrý centr z pravé strany Karpy posouvá pouze na zadní tyč, kde další ze soupeřů mohl ze své těžké pozice rozhodně vytěžit více než poslat míč mimo naši prázdnou branku. Ve 20. minutě si konečně vytváříme obrovskou příležitost. Balón tahá středem hřiště Cigy, který jej posouvá na Kutliho a ten vzápětí vymýšlí ideální ulici na levou stranu hostující šestnáctky, kam si zabíhá Voky. Ten se najednou ocitá v ideální střelecké pozici, kterou ale nedokáže zužitkovat. V jasné šanci balón posílá pouze do vybíhajícího gólmana. V dané chvíli nikdo netuší, že to byla na hezky dlouho naše jediná příležitost. Ve 25. minutě jsou na tahu znovu hosté. Míč letí od pravé lajny do našeho vápna. Koule naštěstí poněkud poskočí, takže koníček jednoho ze soupeřů končí v Karpyho náruči. Neuběhne ani minuta a to, oč jsme si dlouho koledovali, se stává skutečností. Po další ztrátě balónu si jeden ze soupeřů dělá trhačku z našich hráčů na levé straně a dostává se do zakončení. Jeho technický pokus by zřejmě skončil vedle naší zadní tyče, ale další ze soupeřů v hraničním postavení jej stíhá tečovat za bezmocného Karpyho – 0:1. :-@ Obraz hry se ale vůbec nemění. Ve 29. minutě se do ideální palebné pozice v naší šestnáctce dostává soupeř a Kuba opět zasluhuje absolutorium za to, jak se dokáže pověsit do vzduchu a dělovku alespoň vyrazit před sebe. Zatímco naši hráči nejeví žádné známky snahy vyraženou kouli doběhnout, další ze soupeřů je ihned u volného míče, ale se svojí dorážkou nakládá prachmizerně, když balón posílá vedle naší branky. Na naši hořící pravou stranu reaguje trenér Dejmek střídáním ve 32. minutě. Láďu nahrazuje Koři. Za další dvě minuty musí Karpy opět do vzduchu a vyrazit další soupeřovu dělovku z hranice naší šestnáctky. U vyraženého balónu jsou tentokráte naštěstí dříve naši hráči. V posledních deseti minutách první půle se hra konečně poněkud vyrovnává, ale hraje se po většinu času ve středu hřiště. Obraz naší hry snad nemůže být horší. Pouze díky zasahujícímu Karpymu v naší brance neodcházíme do šaten s debaklem. Nedaří se prakticky nic, nepřesnou přihrávkou počínaje a alibistickou hrou konče. Někteří naši hráči jsou absolutně mimo, jsme všude pozdě, prohráváme drtivou většinu osobních soubojů – zkrátka náš tým dnes vůbec nepoznáváme. Je před námi ale ještě celý poločas, tak snad nám pauza pomůže vzchopit se.

Hru se nám sice daří vyrovnat, možná že jsme i více na balónu, ale šance nepřicházejí. Kutli již delší dobu viditelně strádá vinou svalového zranění a v 55. minutě jej nahrazuje Šury. V 61. minutě vidí Voky žlutou kartu za zbytečný zákrok na jednoho ze soupeřů ve středu hrací plochy. Začínáme mít optickou převahu, ale nic z toho. Naopak po delší době hrozí znovu soupeř. V 71. minutě musí Karpy opět zasahovat proti střele z pravé strany velkého vápna. V 75. minutě vidí žlutou kartu viditelně frustrovaný Pepík, kterému se dnes také vůbec nedaří. Čas běží a na našem kontě vstřelených branek stále svítí velká nula. Navíc není ani z čeho tuto okolnost změnit. V 83. minutě vidí žlutou kartu také jeden ze soupeřů za zakopnutí balónu v přerušené hře. V další minutě Ejdy zahrává přímák z poloviny hřiště. Balón posílá ale pouze do rukavic připraveného gólmana. Hosté okamžitě rozehrávají a podnikají velmi rychlý výpad až do naší šestnáctky, který nedokážeme přerušit. Na jeho konci sledujeme ideální ulici do našeho vápna, kde zakončující hráč lehce přehazuje vybíhajícího Karpyho – 0:2. :-@ Je zřejmě vymalováno. Navíc za další dvě minuty si další ze soupeřů pohrává s Kubou na pravé straně naší šestnáctky, aby vzápětí zkusil svoje štěstí střelou pod břevno z dost těžkého úhlu. Karpymu tentokráte balón bohužel proklouzává mezi rukavicemi ponad jeho hlavou do sítě – 0:3.  :-@ I náš gólman si vybírá slabší chvilku. Ihned po rozehrání dokážeme zareagovat. Na centr do soupeřovy šestnáctky si naskakuje Cigi, který jej hlavou prodlužuje za sebe. Hostující gólman nedokáže zareagovat na změnu směru dráhy balónu a musí si pro něj dojít až do sítě – 1:3. (so) To je ale pouze naše labutí píseň. V 88. minutě ještě sudí uděluje žlutou kartu pro jednoho ze soupeřů, který přejíždí Kubu před naší střídačkou.

V dnešním utkání obstál i přes jedno své zaváhání Karpy a obětavě hrající Žéňa, který ale také nemohl být všude. Ostatní hráči si musí sáhnout do svého svědomí a střízlivě zhodnotit svůj přínos týmové hře. Při relativně velké marodce jsme sice museli do zápasu nasadit některé právě uzdravené kopáče, ale svůj standard nepodala drtivá většina hráčů – asi skvrny na slunci. Po odjezděném minulém utkání je to obrovský skok zpět. Tady ani nešlo o podcenění soupeře, jako o přístup každého jednotlivce k utkání. Někteří hráči zjevně šetřili síly na večerní mááájku a ještě dostali nakopáno. Před příštím obrovsky těžkým zápasem se suverény z Petřína jsme se dostali do situace, ze které se budeme hrabat hodně těžko. Nedá se nic dělat. Pokud příští týden zopakujeme dnešní tragédii, je zřejmé, že nám soupeř přibalí na cestu zpátky na Roudnou pěkných pár fíků. Pokud nehodláme napodobit bídný konec podzimu, musíme slézt z hrušky zpátky na zem a adekvátně se připravit na pravděpodobně nejtěžšího soupeře. Tak jak mládenci – máme se na co těšit?