SŠ Plzeň MD - Jiskra Domažlice 4:2 (3:0)

15.4.2017 17. kolo KPMD

sestava: Volek (9), Vrbata (7), Santner (7), Hlinka (7), Ranš (7), Tesař (8), Chudoba (7), Janda (8), Brejcha J. (8), Vamos (8), Novotný (7)

lavička: Tichý (7), Bui (7), Lukasch

branky: Vámos 3x, Brejcha J.

Dnes naše mladé pušky čekal soupeř, kterému jsme měli z podzimu co vracet. Ve zmíněném vzájemném utkání jsme byli zcela bezzubí a odevzdaným výkonem jsme nebyli domažlické Jiskře žádným soupeřem. Nyní ale je situace poněkud jiná. Mládenci zatím šlapou, mají chuť do hry a do dnešní odvety šli natěšeni. Situaci trenéru Konopíkovi ale znovu komplikuje naše nepočetná lavička. Po čtrnáctidenní pauze se sice vrací kapitán, ale to je tak všechno. Bude to dnes stačit?

Do utkání vstupujeme velmi aktivně a tlačíme se na soupeřovu polovinu. Již v 5. minutě Pažout ladným obloučkem překonává soupeřovy zadní řady, za něž si nabíhá Saša. Ten z pravé strany postupuje do šestnáctky a když si začínáme myslet, že svoji příležitost prováhá, naše tykadlo obstřeluje vybíhajícího gólmana k zadní tyči – 1:0. (so) Vstup do utkání se nám tedy povedl. Ve 12. minutě podniká Honza rychlou akci, když potáhne balón po levé straně až k brankové čáře. Odtud poté posílá příhru pod sebe někam na hranici malého vápna. Tam je nabíhající Mimi již poněkud v záklonu, ale přesto ještě stíhá ťuknout do míče. Hostující gólman si ale se slabým pokusem stíhá poradit. V 15. minutě opět podnikáme další útočný výpad na soupeřovu polovinu. Balón rychle běží po ose Pepa – Santi – Pažout, který již za půlící čarou v situaci dva na jednoho z první přiťukává do běhu Sašovi. Ten nabírá rychlost a středem hrací plochy postupuje na vybíhajícího gólmana. Počká si na jeho pohyb, a když brankář zalehne, ladným obloučkem ponad něj nasměruje kouli do sítě – 2:0. (so) Nepolevujeme v aktivitě. V 18. minutě zahráváme přímák z pravé strany. Balón propadá až k Santimu, který z hranice malého vápna bohužel nakouří pouze jednoho ze soupeřů postávajících na brankové čáře. Ve 26. minutě Honza využívá velkých zmatků v soupeřově obraně, když si protihráči před vlastní šestnáctkou dávají přednost. Mezi ně vletí právě náš záložník jako utržený vagón, obírá je o hračku, a zatímco soupeři na něj pouze zblízka bez zájmu koukají, Honza je již ve vápně a jistě podél gólmana posílá kouli k pravé tyči – 3:0. (so) Hosty nepouštíme prakticky k ničemu a stále nepolevujeme v našem náročném způsobu hry. Ve 34. minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za stažení rozbíhajícího se Vrbyho. V první půli jsme sledovali na hřišti pouze jeden tým. Naši hráči nátlakovou hrou nutili soupeře k chybám, které dokázali využít. Poločasový výsledek je velmi nadějný, ale nesmíme podlehnout vlastnímu uspokojení.

Podle plánu o přestávce končí Mára, který přes počáteční nerozehranost, dokázal naznačit svoje možnosti, a nahrazuje jej Miči. Kapitánskou pásku přebírá Santi. Po přestávce se znovu opíráme do soupeře a v krátké době si vytváříme několik příležitostí, které volají po gólu. Ve 44. minutě zahráváme přímák z poloviny hřiště. Balón letí z levé strany na pravou tyč, kde se do míče zkouší akrobatickým způsobem opřít Honza. Gólman dokáže kouli lehce vyškrábnou na břevno svojí branky. Balón vzápětí vracíme před branku, kde se do něj opírá Saša. Brankář do jeho přízemního pokusu ještě stíhá vložit nohu a vyrazit balón na roh. Hned po našem rohu hostující gólman sklepává míč pouze k Sašovi, který si jej zpracuje, ale z malého vápna posílá balón pouze půl metru nad branku. Nedáš – dostaneš. Neuběhne ani minuta a hosté ihned využívají snad naše první větší zaváhání ve středu hřiště. Mizerně si narážíme balón, který dostane pod svoji kontrolu jeden z rychlých soupeřů, jenž vzápětí proniká mezi našimi zadáky až před vybíhajícího Vaška. Ten sice první střelecký pokus dokáže ustát, ale balón pouze nešťastně vyplácne přímo do běhu soupeře, který míč bezpečně doklepává do naší sítě – 3:1. :-@ Na blesk z čistého nebe reagujeme prakticky okamžitě. Ve 47. minutě po soupeřově rohu Saša uniká po pravé straně a posouvá balón před odkrytou branku Pažoutovi. Ten si netroufá zakončovat z první a balón si ještě posouvá kolem posledního ze zadáků. Bohužel jeho následná střela z malého vápna končí pouze na pravé tyči hostujícího zařízení. Hra se okamžitě přesouvá na opačnou stranu hřiště, kde na pravé straně před naší šestnáctkou sudí pouští nedovolený zákrok jednoho ze soupeřů, což má okamžitě za následek samostatný postup faulujícího hráče na Vaška. Náš gólman ale výborně přečte soupeřův úmysl a vystihuje mu jeho pokus o kličku. Odražený balón si ale soupeř dokáže doběhnout a obloučkem se ho pokouší poslat do naší branky. Vašek je rychle na nohou, stíhá se ještě vrátit před svojí svatyni a skokem poslední záchrany vyráží padající list na roh. V 51. minutě se Pažout znovu ocitá v superšanci, kterou mu svojí příhrou do vápna opět připravuje Saša. Náš smolíček ale znovu až příliš otálí se zakončením, takže jeden z vrátivších se zadáků mu v poslední chvíli skáče do jeho gólovky a dostává balón na roh. Na naše kopačky se začíná vkrádat nervozita a i síly začínají ubývat. Soupeř nemá co ztratit, navíc začíná cítit příležitost a začíná přitvrzovat. Naši hráči se v těchto chvílích soustřeďují místo na hru samotnou spíše na komentování různých situací a oplácení soupeřovy tvrdé hry. V 58. minutě letí balón zprava na levou stranu, kam si nabíhá jeden ze soupeřů. I když je tísněn jedním z našich zadáků, s velkou příležitostí mohl naložit určitě lépe, než poslat balón kolem vzdálenější tyče do autu. V 64. minutě přichází to, oč si v posledních minutách stále více koledujeme. Hosté vymýšlejí středem hřiště jednoduchou přihrávku mezi naše zadáky. Jedno z hostujících tykadel se najednou ocitá za naší obranou a překonává vybíhajícího Vaška střelou do jeho protipohybu – 3:2. :-@ Z jasného utkání je bohužel najednou zaděláno na pěkné drama. V další minutě musí Vrby zastavit další soupeřův výpad jen za cenu žluté karty. Pokud se nám nepovede přidat branku, nebude to s námi vypadat vůbec dobře. Naštěstí v 68. minutě potáhne balón po pravé straně Vrby až k pravé brankové čáře. Odtud posílá míč svojí šajtličkou pod sebe na nabíhajícího Sašu, který letí do šestnáctky po pravé straně a svoji příležitost zužitkovává střelou podél gólmana k zadní tyči – 4:2. (so) Můžeme si přeci jen trochu oddechnout, ale do konce utkání ještě hezkých pár minut zbývá. V 70. minutě vidí Pažout žlutou kartu za útočný faul v šestnáctce soupeře. Za další dvě minuty právě Pažouta nahrazuje v minulém utkání nakopnutý Tomáš. Zkoušíme se vyvarovat chyb, ale v nervózním závěru ještě občas tečou nervy. V 76. minutě Miči přerušuje jednoho ze soupeřů žlutým zákrokem ve středu hrací plochy. I když některým našim hráčům viditelně docházejí síly, někteří pokulhávají, silou vůle dotahujeme dobře rozehraný zápas do vítězného konce.

Absolvovali jsme dnes utkání, ze kterého si naši kopáči mohou odnést spoustu dalších zkušeností. Předvedli jsme výborný výkon v první půli, kdy jsme soupeře k ničemu nepustili a zápas fantasticky rozehráli. Bohužel po přestávce se nám po některých námi neproměněných příležitostech poněkud rozklepala kolena, čehož soupeř dokázal využít a vrátit se zpátky do zápasu. Na naše kopačky se začala vkrádat nervozita, a kdyby nás nepodržel Vašek a Saša svojí brankou nám nevrátil dvojbrankový náskok, byla by naše situace o mnoho vážnější. Některým hráčům ve druhé půli viditelně docházelo, což při naší nepočetné střídačce nevěstilo nic dobrého. Nakonec jsme ale tuto nepříjemnou situaci ustáli a připsali si kýžené tři body. Tak se pojďme zodpovědně připravit na Přeštice, které budou zřejmě ještě těžším soupeřem než dnešní Domažlice. Pokud podáme výkon podobný tomu z dnešní první půle, není čeho se obávat.