SŠ Plzeň SD - Jiskra Domažlice 7:2 (3:2)

15.4.2017 17. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (5), Kopáček L. (5), Ženíšek (6), Krejčí (5), Bušek (7), Fakan (6), Puchoň (8), Gashi (6), Kopáček J. (8), Krejča (7), Kutlák (8)

lavička: Vokáč (6), Toman (6), Vámos (7), Šural (6), Kořan (7), Ulrych (6), Volek

branky: Kopáček J. 2x, Vámos 2x, Puchoň, Kutlák, Bušek

Chodský dvojboj jsme uzavřeli dnes na domácím hřišti proti domažlické Jiskře. Trenér Dejmek měl k dispozici celý kádr. Na základě aktuálního tabulkového postavení jsme do zápasu vstupovali opět v roli velkého favorita. Soupeř se musel vyrovnat se svými dopravními komplikacemi, když autobus, kterým měl přijet na utkání, byl objednán až na neděli. Celý tým se nakonec přepravil několika automobily relativně včas, a tak zápas mohl začít podle plánu.

Místo toho, abychom na ne zcela rozcvičeného soupeře vlétli, začínáme velmi vlažně a nekoncentrovaně, z čehož pramení situace ve 4. minutě. Fíla se nedomluví se Žéňou při autovém vhazování soupeře. Oba naši stopeři jdou do balónu, který po vzájemné srážce pouze lehce nadzvedávají za sebe. Propadlý míč si krade pro sebe jeden z protihráčů a okamžitě jde z pravé strany zcela sám na Karpyho. Ten je sice rychle venku ze své branky, ale přízemní balón vystřelený soupeřem mu pod tělem proklouzne až do sítě – 0:1. :-@ Musíme se rychle oklepat z této úvodní studené sprchy. V 11. minutě Kutli získává balón na pravé straně po teči jednoho ze soupeřů a po několika krocích jej nacentruje do vápna na zadní tyč. Tam si kouli zpracovává Pepík, protože se neodvažuje zakončit z první, a dělá s balónem u nohy pár kroků do středu šestnáctky. Vzápětí míč posouvá na pronikajícího Schürrleho, který z hranice malého vápna trefuje přesně místečko u pravé tyče – 1:1. (so) Ve 14. minutě Karpy vykopává balón ze země až na soupeřovu polovinu. Tam podstoupí souboj Cigi, který centr hlavou nadzvedává za sebe přímo na nabíhajícího Kutliho. Ten se okamžitě ocitá za hostující obranou, letí do šestnáctky, dělá vybíhajícímu gólmanovi kličku na levou stranu a doklepává kouli do prázdné branky – 2:1. (so) V krátké době otáčíme utkání a ve 20. minutě navíc soupeři odskakujeme na rozdíl dvou branek. Zahráváme roh z pravé strany. Balón se po centru několikrát odráží v soupeřově šestnáctce a dostává se až k Fílovi, který vyšle na hostující branku nepříliš prudkou střelu. Ještě před zasahujícím gólmanem se ale míč odráží od jednoho ze soupeřů k levé tyči, kde stále ještě hlídkuje osamocený Ejdy. Ten poté nemá žádný problém doklepnout tuto nabídku do odkryté části branky k bližší tyči – 3:1. (so) Hned v další minutě Ben udrží balón ve středu hrací plochy na své kopačce přes nedovolený atak jednoho ze soupeřů a v poskytnuté výhodě zkouší své štěstí. Jeho táhlá střela z nějakých 25ti metrů končí na břevně hostujícího zařízení. K dorážce se již nedostáváme. Soupeř hraje tvrdě do těla, což našim hráčům činí nemalé problémy. Ve 26. minutě posíláme balón za hostující obranu, kam si zabíhá Cigi, který si ale balón posune přeci jen více, než by bylo záhodno. Nemá tedy poté jinou možnost než z metru napálit rychle se blížícího gólmana soupeře. Viditelně sundáváme nohu z plynu, množí se nepřesnosti a další šance nějak nepřicházejí. Ve 35. minutě zkouší Láďa centrovat z pravé strany před branku, ale balón se zřejmě i vlivem větru nakonec snáší přímo do branky. Hostující gólman má plné rukavice práce, aby překvapivý míč vyškrábl alespoň na roh. Ve 40. minutě sledujeme další nedorozumění v našich zadních řadách, když si Karpy zakřičí a vydává se kutálejícímu balónu v ústrety, i když to má hezký kus daleko. Žéňa se snaží udržet dotírajícího soupeře na zádech, a i když by kouli mohl odkopnout do bezpečí, rozhodne se poslechnout svého gólmana. Karpy ale v poslední chvíli poněkud zaváhá při svém zákroku, z čehož pramení srážka našich hráčů, která je samozřejmě podpořena soupeřem, jenž narempluje našeho kapitána proti Karpymu. Balón z této mlýnice bohužel propadává za tuto trojici hráčů, a zatímco se naši dva kopáči válejí po zemi, zpevněný soupeř nemá jinou možnost, než pohodlně dovést volnou kouli až do naší sítě – 3:2. :-@ Hosté se tedy krátce před pauzou dostávají zpátky do zápasu, což má velký vliv na trenérův přestávkový proslov v naší šatně. Po naší třetí brance jsme si začali myslet, že vše půjde samo a důrazný soupeř nás vyvádí z omylu.

Kouč nechává v šatně Fakyho s Láďou a místo nic posílá na hrací plochu uzdraveného Kubu s Vokym. Ve 49. minutě sledujeme nesmyslný zákrok jednoho ze soupeřů, který zezadu bez snahy hrát balón přepálí právě vystřídavšího Kubu. Pěkné přivítání. Sudí soupeři uděluje pouze žlutou kartu a následnou Žéňovu strkačku, který okamžitě nastupuje na autora předchozí šílenosti, nechává bez povšimnutí. V 52. minutě Pepík využívá na levé straně zaváhání jednoho ze soupeřů, beze mu hračku a podniká 30ti metrový sprint. Před šestnáctkou balón přihrává doleva Kutlimu, který si pohraje se svým strážcem, a vrací míč před branku přímo do běhu stále ještě sprintujícího Pepíka. Ten z první uklízí míč do sítě – 4:2. (so) Pěkná rychlá akce. V 55. minutě Pepík znovu tlačí na levé straně tentokráte již v šestnáctce na jednoho ze soupeřů, který zkouší poslat svému gólmanovi malou domů. Jeho pokus je ale příliš pomalý a Pepík toho okamžitě využívá, když se míče zmocňuje. Při našem záložníkovi stojí poté trochu štěstíčka, kdy se míč od zasahujícího gólmana odráží znovu na kopačky Pepíka, který jej tak může doklepnout do zívající branky – 5:2. (so) Po této brance je naše lavička svědkem neuvěřitelné situace, když jeden ze soupeřů, který prochází kolem naší střídačky, se slovy: „Mě to nebaví“, v klidu dokráčí k hostující střídačce a bez zájmu na ní dosedá. Než se hostující realizační tým vzmůže na reakci uběhne nějakých pět minut, během kterých hraje soupeř o deseti. V další minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za potáhnutí pronikajícího Vokyho za dres. Začínáme prostřídávat sestavu. V 59. minutě Ejdyho nahrazuje Koři. V 63. minutě vidí žlutou kartu Ben, když hasí naši ztrátu balónu ve středu hřiště přidržením soupeře. Za další dvě minuty Kutliho střídá Saša. V 70. minutě místo Pepíka vbíhá na hrací plochu Šury. Za další dvě minuty se Kuba zapomíná ve středu hřiště a jeden ze soupeřů vyplavává s balónem na kopačce na naší pravé straně. Protihráč proniká do šestnáctky, ale jeho střela nebo to měla být příhra by minula naši vzdálenější tyč, kdyby ji pohodlně nedoběhli naši zadáci a neposlali balón do bezpečí. V 74. minutě si Schürrle pohraje s balónem na levé straně, otáčí se, zvedá hlavu a posílá nadýchaný centr na zadní tyč, kam si zabíhá Cigi. Ten sice sám může hlavičkovat na cíl, ale ještě si všímá lépe postaveného Sašu, kterému hlavou přiťukává míč před prázdnou branku. Saša trestá – 6:2. (so) V 77. minutě vidí Cigi žlutou kartu za nedovolený zákrok ve středu hřiště. Za další dvě minuty vbíhá na hřiště i Vojta, který protáčí Schürrleho. Utkání tak kromě našeho kapitána a Vokyho dohrává sestava, kterou zřejmě budeme na hřišti vídat i příští sezónu. V 80. minutě na sebe upozorňuje svojí individuální akcí Voky. Bere si před hostující šestnáctkou balón, krásně přechází hned přes dva hráče soupeře, ze kterých dělá statisty, a najednou se ocitá zcela sám před gólmanem. Nebyl by to ale Voky, aby si na závěr svého nádherného průniku neschoval to nejlepší. V jasné šanci prostě trefuje brankáře do kolena. Utkání je dávno rozhodnuté. V 84. minutě zkouší Vojta pálit z pravé strany. Přízemní pokus hostující gólman pouze vyráží za sebe, kde na správném místě operuje Saša, který jednoduchou doklepávačkou stanovuje konečné skóre dnešního utkání – 7:2. (so) Náš snajpr v předposlední minutě zkouší svoje štěstí ještě jednou, když vyplave na pravé straně a pálí z nějakých dvaceti metrů. Jeho zajímavý pokus líže shora břevno hostujícího zařízení.

Dnešní utkání nás bolelo více než jsme předpokládali. Soupeř na nás vyrukoval s agresivní hrou, která našim hráčům činila velké problémy. Zápas jsme si sami zkomplikovali bohorovným přístupem v úvodu utkání a od poloviny první půle. Dokud se hosté drželi na dostřel, dávali do zápasu všechny svoje síly. Po našem odskočení ve druhém poločase soupeř odpadl spíše psychicky než fyzicky a naši hráči tak mohli zápas dovést do vítězného konce, aniž by někteří z nich museli vynaložit nadprůměrný výkon. Další povinné body zůstávají tedy doma, ale za týden nás čeká zřejmě velmi těžké utkání s Přešticemi, které na jaře podávají výborné výkony. S dnes předvedenou hrou příště zcela jistě narazíme. Je potřeba k příštímu utkání přistoupit zcela jinak než dnes. Půjde zatím o naši nejtěžší jarní prověrku a mládenci v ní, jak pevně doufáme, budou chtít uspět. Tak za týden.