FC Dynamo Horšovský Týn - SŠ Plzeň SD 1:5 (0:0)

8.4.2017 16. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (8), Kopáček L. (7), Ženíšek (8), Krejčí (8), Bušek (7), Fakan (6), Puchoň (7), Gashi (6), Kopáček J. (9), Vokáč (5), Kutlák (9)

lavička: Krejča (7), Vámos (7), Šural (7), Kořan (-), Ulrych (-), Volek

branky: Kutlák 2x, Kopáček J. 2x, Krejča

Dnes jsme zavítali na Chodsko, abychom se v Horšovském Týně poměřili se zatím na jaře papírově nejsilnějším soupeřem. Přesto jsme opět přijeli v roli velkých favoritů, kterou jsme samozřejmě hodlali potvrdit. Až na Tomana měl trenér Dejmek k dispozici prakticky celý kádr. Nečekal nás ale vůbec žádný jednoduchý zápas a jak se později ukázalo, skutečnost byla ještě o poznání náročnější.

Již od začátku utkání si počínáme aktivně a hned ve 2. minutě udrží balón před šestnáctkou soupeře Schürrle, který ho ideálně prostrkává vlevo za obranu na rozběhnutého Pepíka. Ten se dostává až příliš blízko vybíhajícímu gólmanovi, kterého přesto ještě stíhá obstřelit, ale jeho pokus míjí o pár čísel vzdálenější tyč. Za další dvě minuty jsou tady domácí se svojí odpovědí. Propadáme na levé straně a do vápna letí příhra na zakončujícího protihráče, kterému za zády dupe jeden z našich zadáků. Možná i to způsobuje, že obrovskou šanci soupeř zazdí střelou nad naši branku. Ve 12. minutě posílá Ben krásný centr ze středu hřiště na levou stranu domácího vápna. Tam si padající koule nachází Vokyho, který dělá kličku poslednímu zadákovi, ale počíná si podobně jako domácí kopáč před několika minutami. Balón končí po velké šanci někde v desátém patře. V 18. minutě má znovu Voky spoustu prostoru v domácí šestnáctce. Půl hodiny si balón šteluje na kopačku, aby ho opět poslal někam do parku. Šance si připravit dokážeme, ale to zakončení. Ve 21. minutě Voky tentokráte zatahuje míč po levé straně do vápna, aby jej nabídl před malé vápno Kutlimu. Ten se neodvažuje pálit z první a do jeho následné přípravy mu v poslední chvíli vletí jeden z domácích kopáčů, který následný střelecký pokus bezpečně blokuje. Ve 21. minutě postupujeme do domácího vápna v situaci tři naši kopáči na jednoho posledního domácího nešťastníka, který se ale nemusí moc snažit, poněvadž na konci naší kombinace Kutli pálí znovu Pánubohu do oken. Po úvodních 25ti minutách, kdy se hrálo nahoru dolů, přeci jen tempo hry poněkud opadává, a i když máme stále balón častěji na svých kopačkách, vytváříme si pouze náznaky příležitostí. Soupeřovy občasné výpady se nám daří pacifikovat, poněvadž i našemu protivníkovi několikrát schází přesnější příhra při jeho přechodu do útoku. Až ve 41. minutě sledujeme naší megašanci, když Schürrle vymýšlí středem hřiště nádhernou ulici do domácí šestnáctky na nabíhajícího Vokyho. Ten se rázem ocitá nějaké dva metry za soupeřovými zadáky. Na vybíhajícího gólmana vzápětí vyzraje kličkou na pravou stranu, ale místo doklepávačky do prázdné branky přibíhá jeden ze soupeřů a překvapenému Vokymu ukopává kouli od kopaček. V poslední minutě první půle Faky nedokáže prostrčit balón mezi dvěma soupeři a hasí svoji chybu žlutým přidržením rozběhnutého protihráče. Obrovsky nás sráží prachbídná produktivita našich útočníků. Kdybychom vedli o čtyři, pět branek nemohl by se nikdo divit. Takto zatím sledujeme jedno velké střelecké trápení. Navíc si musíme dávat pozor na občasné ale velmi nebezpečné výpady soupeře – to by mohlo být ještě hůře. Je potřeba se v pauze uklidnit, pokračovat v naší nátlakové hře a hlavně si věřit při zakončení.

Trenér Dejmek s prvním střídáním zatím čeká. Po soupeřově rohu ve 48. minutě, kdy Karpy musí centr posouvat za sebe, podnikáme rychlý výpad po levé straně, který táhne dnes neúnavný Pepík. Na konci svého výpadu posílá balón před soupeřovu branku někam na hranici malého vápna, kam se mezitím dostává Kutli. Ten tentokráte konečně přízemní střelou kolem gólmana doklepává míč do sítě – 1:0. (so) Tak konečně. V 52. minutě Cigi nahrazuje Bena. V 55. minutě se k balónu dostává před domácí šestnáctkou Faky a zkouší své střelecké štěstí. Jeho ránu domácí gólman konečky prstů posouvá na břevno svojí svatyně, od kterého balón putuje přes ochrannou síť a dopadá na reportérské vozidlo – tak Ti pěkně děkuju Faky. Kdo by očekával, že domácí hráči hodí flintu do žita, šíleně by se spletl. V další minutě propadáme na levé straně a jeden ze soupeřů posílá příhru do naší šestnáctky na svého zcela volného spoluhráče. Tomu ale naštěstí nevychází krok a kouli pouze lehce tečuje pár metrů vedle naší branky. V 58. minutě Saša střídá Vokyho. Neuběhne ani minuta a naši hráči, kteří se nepoučili ze situace z před pár minut, si dávají repete. Opět nejsme schopni dohnat a přerušit jednoho ze soupeřů na levé straně. Následuje znovu příhra na hranici naší šestnáctky, kam si nabíhá zcela osamocený protihráč, který vybíhajícímu Karpymu nedává pražádnou šanci, když technickým pokusem obstřeluje našeho gólmana a vymetá pravou šibenici naší svatyně – přesněji to již nejde – 1:1. :-@ Chvíli máme hlavy dole, ale času je ještě dost. Domácí hráči cítí velkou šanci a jednoduše nás zastavují v rozletu. Až v 67. minutě Láďa na pravé straně vystihuje rozehrávku dvou soupeřů, krade jim kuličku a po pár krocích posílá přetažený centr na zadní tyč. Tam si balón zpracovává Kutli, který svojí následnou příhrou nachází již na levé straně šestnáctky naběhnutého Pepíka. Ten je sice v tísni, ale zachovává chladnou a přízemní balón posílá přesně k zadní pravé tyči – 2:1. (so) V 70. minutě se před vápnem soupeře dostáváme k odraženému míči. Schürrle natáhne a projektil z jeho kopačky končí na břevnu domácí branky. Na odražený balón si ještě naskakuje Saša, ale je již v záklonu a nedokáže míč usměrnit do odkryté části zařízení. V další minutě vbíhá na hrací plochu Šury místo Fakyho. Stále je to pouze o jednu branku. Tentokráte ale velmi soustředěně bráníme soupeřovo sporadické útočné tažení, zvláště když několika domácím hráčům viditelně dochází. V 84. minutě nejdříve Kutli samostatně postupuje na domácí branku, ale vybíhajícímu gólmanovi dělá až příliš dlouhou kličku na levou stranu a míč si víceméně ukopne do zámezí. Po soupeřově rozehrávce ale ihned získáváme balón a Šury centruje z pravé strany do domácí šestnáctky. Tam si Kutli napravuje reputaci, když snad kolenem nebo nějakou jinou částí svého těla posílá šťastným koníčkem balón mimo dosah bezmocného gólmana do sítě – 3:1. (so) V další minutě Ejdyho střídá Koři. Ještě v téže minutě zasazujeme odpadajícímu soupeři další ránu, když po Kutliho nabídce pálí z levé strany velkého vápna Cigi, jehož přesný balón končí znovu v domácí síti – 4:1.  (so) Kutli má odpracováno a hned po naší brance jej nahrazuje Vojta, pro něhož je to po dlouhých třinácti utkáních pauzy alespoň několik ostrých minut. Účet utkání po několika desítkách vteřin uzavírá jeden z dnešních největších bojovníků Pepík, který po Šuryho nabídce nachází z levé strany domácí šestnáctky místečko v domácí brance – 5:1. (so)

Dnes jsme o předpokládané tři body museli bojovat prakticky až do samotného závěru celého zápasu. Do této situace jsme se ale dostali zcela sami, když jsme trestuhodně zahazovali jednu šanci za druhou. Přesto ale naše vůle po vítězství nakonec slavila úspěch. Soupeř nám dělal obrovské problémy, když do utkání dával úplně všechno až do 85. minuty, kdy se nám podařilo konečně odskočit na rozdíl dvou branek. Někdy nám zkrátka do branky padne všechno nač sáhneme a někdy ani za boha. Budiž nám to velkým ponaučením do dalších zápasů. Pomalu se začínají blížit utkání s velice silnými soupeři. Příští týden zakončíme chodský dvojboj proti Domažlicím, které zatím prožívají dost mizernou sezónu. Tohoto našeho tradičního soupeře, se kterým jsme sehráli spoustu nádherných utkání, ale není vůbec radno podceňovat. A budeme jenom doufat, že se naši mládenci dokáží zodpovědně připravit k tomuto utkání, i když si dnes vybojovali možnost individuálních tréninků. Tak jaká bude letošní velikonoční nadílka?