1.4.2017 15. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (5), Kopáček L. (5), Ženíšek (7), Krejčí (5), Bušek (4), Krejča (7), Puchoň (6), Fakan (6), Kopáček J. (7), Vokáč (10), Kutlák (6)

lavička: Gashi (5), Vámos (5), Toman (6), Šural (7), Kořan (7), Volek (7)

branky: Kutlák 4x, Bušek, Vokáč, Puchoň, Kopáček J., Vámos

V nádherném prvoaprílovém dopoledni jsme přivítali soupeře z Košutky. Protože trenér Dejmek tento víkend upřednostnil živé sledování utkání nějaké pochybné pralesní ligy, ve které se kdesi za kanálem utkali ve vzájemném zápase nekopové z Arženalu a Manžestru z Cyti, roli hlavního kouče si dnes plnými doušky užíval příležitostný trenér Schejbal. K dispozici tentokráte měl i uzdravené marody, takže si mohl dovolit čarovat se sestavou. Do zápasu jsme vstupovali v roli velkých favoritů a rozhodně jsme nechtěli připustit žádné komplikace.

Začátek utkání nám vychází skvěle. Již ve 3. minutě zahráváme roh z levé strany. Poněvadž jsou prakticky všichni hráči natěsnáni v hostující šestnáctce, Ejdy se vydá směrem od půlící čáry, aby se nabídl Fakymu. Ten vyslyší jeho nabídku a adresuje mu příhru. Ejdy si balón připraví a střelou z před šestnáctky z levé strany zkouší své štěstí. I když se nejedná zrovna o tu největší Ejdyho pumelici, přízemní balón překvapí hostujícího gólmana, který si na něj pouze sáhne. V dalším okamžiku ho již musí jít vylovit od své levé tyče – 1:0. (so) V 9. minutě si v rychlosti na středu hřiště narážíme balón. Ten letí z první po ose Kutli – Cigi – Voky, který kouli přebírá na ofsajdové hraně a maže s ním zprava do vápna. Odtud míč posílá před branku, kam si zabíhá Kutli, který má pouze jediný úkol – doklepnout balón do zívající hostující svatyně – 2:0. (so) Za další dvě minuty podnikáme po soupeřově rohovém kopu rychlý brejk do nezkonsolidované soupeřovy obrany. V situaci dva na jednoho tahá kouli Voky, který po pár metrech svojí příhrou z pravé strany kolem obránce poněkud zahání Kutliho. Ten ale dostává balón pod kontrolu a v situaci sám před gólmanem si počíná profesorsky, když podél brankáře posílá míč z levé strany k zadní tyči – 3:0. (so) Neuběhne ani minuta a nejdříve přežíváme obrovskou příležitost soupeře, když jeden z protihráčů sbírá Karpym pouze vyražený balón a dostává našeho gólmana mimo hru. V poslední chvíli se ale do soupeřova zakončení vrhá Žéňa jako poslední instance a na brankové čáře zabraňuje balónu v cestě do naší sítě. Po získání míče podnikáme rychlý výpad, když Cigi posílá krásný balón za soupeřovu obranu, kam si zabíhá Kutli. Ten využívá svojí rychlosti, uniká zadákům, kličkou na pravou stranu se zbavuje i gólmana a přes velkou snahu jednoho z vrátivších se obránců posílá míč nekompromisně do sítě – 4:0. (so) Klasické nedáš – dostaneš. V 17. minutě znovu po soupeřově rohu předvádíme další smrtící brejk do opět rozhozených zadních hostujících řad. V další situaci dva na jednoho si tentokráte podrží balón na kopačce Voky, který vyběhnutého gólmana znemožňuje kličkou na levou stranu a míč bezpečně zasouvá do prázdné branky – 5:0. (so) Náš brankostroj se poté poněkud zadrhává, když přeci jen přestáváme více větrat hostující obranu. Až ve 33. minutě si další příležitost vytváří Kutli, který se uvolňuje na levé straně šestnáctky soupeře, ale následný pokus z úhlu, který je něco mezi střelou a přihrávkou, končí v zámezí. Za další dvě minuty se hosté dostávají po naší ztrátě balónu ve středu hrací plochy do zakončení a Karpy musí rychle na zem, aby konečky prstů vytěsnil přízemní pokus jednoho ze soupeřů alespoň na roh. Ve 38. minutě nejdříve velmi laxně postupujeme při bránění soupeřova rohového kopu. Naštěstí zakončující hráč posílá slabý balón přímo do Karpyho připravené náruče. Náš gólman okamžitě posílá dlouhý výkop až na soupeřovu polovinu hřiště. Tam bulldog Voky zle dotírá hned na tři hráče soupeře, a dokonce je obírá o hračku. I když má kolem sebe několik protihráčů, má i tolik potřebné štěstí, když se mu balón po několika odrazech dostává zpět na kopačky, takže na konci svého snažení se dokonce dostává i ke střele. Jeho střelecký pokus hostující gólman pouze vyráží před sebe přímo k dobíhajícímu Schürrlemu, který využívá postavení vysunutého brankáře a cizelérsky ho lobuje – 6:0. (so) Ve 40. minutě hosté kopou přímák z pravé strany a Karpy nejistým zákrokem balón pouze vyráží před sebe. Naštěstí jsme u vyraženého míče dříve a okamžitě jej nakopáváme daleko z našeho vápna. Koule se dostává až ke Kutlimu, který proniká do hostující šestnáctky, odkud pálí bohužel přímo do středu branky, kde soupeřův gólman nebrankářským zákrokem vykopává míč do pryč. Neuběhne ani minuta a znovu dostáváme balón do hostujícího vápna. Soupeřovi obránci včetně gólmana jsou najednou mimo hru a Kutlimu nezbývá než svojí pumelicí trefit zívající polovinu hostující svatyně. To by se mu i povedlo, kdyby před brankovou čarou nenakouřil zapomenutého Cigiho, kterému hosté začínají podávat ruce z vděčnosti za jeho zákrok. Ale trefen byl pěkně. Utkání je po první půli prakticky rozhodnuto, když nám vyšlo několik rychlých výpadů do obranných řad soupeře. Uvidíme, zdali našim hráčům vydrží chuť do hry, s jakou na hosty dnes vyrukovali.

Do druhé půle již nenastupuje Ejdy, kterého střídá Kuba. Jak se nám povedl vstup do dnešního utkání, začátek druhého poločasu nás zastihuje nepřipravené. Dvě minuty po pauze se Karpy poněkud déle rozmýšlí, zdali jít nebo nejít proti balónu, takže je u něj dříve sprintující soupeř. Náš gólman svoje zaváhání ale napravuje, když padá protihráči do střely a dostává balón do bezpečí. V další minutě se ale hosté již radují. Zahrávají přímák z pravé strany. Exekutor míč zakroutí až do naší branky a na dráhu balónu pozdě reagující Karpy stíhá kouli pouze plácnout před sebe. Tentokráte naši hráči nejeví pražádnou snahu dostat se k vyraženému míči, a tak jeden z dobíhajících hráčů soupeře pohodlně trestá – 6:1. :-@ V 50. minutě se v krátkém sledu dostáváme do několika palebných pozic. Tu nejnadějnější příležitost promrhá Voky, kterému balón při prvním kontaktu poněkud uskakuje a poté již nemá prostor k tomu, aby z levé strany prostřelil rychle se blížícího gólmana. Za několik okamžiků letí krásná zpětná přízemní nabídka od levé brankové čáry do ideálního prostoru před brankou, kde se ale nikdo z našich střelců bohužel nenachází. V 52. minutě Fakyho protáčí Ben. Za další dvě minuty hostující gólman přihrává přímo na nohu stínujícímu Vokymu, který ale přespříliš otálí se zakončením a v poslední chvíli mu jeden z vrátivších se soupeřů hračku ukopává pouze na roh. V 57. minutě kopeme roh z levé strany. Láďa na přední tyči splní svůj úkol a balón přizvedává, ale za ním nikdo z jeho spoluhráčů není schopen ideální nabídku doťuknout do sítě. Prakticky vzápětí ale na malé vápno letí další krásný míč, který Žéňa již trochu v záklonu hlavičkuje pouze nad branku. Bijce Vokyho poté střídá žolík Saša. V 60. minutě sbíráme gólmanův výkop ze vzduchu ve středu hřiště a příhra letí na levou stranu na nastartovaného Pepíka. Ten se sice nechá doběhnout jedním ze soupeřů, ale vzápětí se ho zbavuje kličkou a namíří si to přímo proti vybíhajícímu gólmanovi. Toho poté posílá na párek střelou kolem něj na zadní tyč – 7:1. (so) Za odměnu je koučem stažen z hrací plochy a nahrazen Šurym. Naše hra oproti první půli ztrácí na přesnosti a nedokážeme některé slibně se vyvíjející situace dotáhnout do lepšího konce. V 65. minutě musí Ben na polovině hřiště přerušit postup jednoho ze soupeřů po naší další zbytečné ztrátě balónu žlutým faulem. V 68. minutě protáčíme gólmany, když Karpyho nahrazuje Vašek. V 74. minutě Saša na pravé straně získává balón. V situaci tři na jednoho soupeřova nešťastníka bere vše na sebe a z rohu šestnáctky pálí podél gólmana přesně ke vzdálenější tyči – 8:1. (so) Za další dvě minuty si Láďa s Cigim v rychlosti na pravé straně narážejí balón, aby poté našli před šestnáctkou kopačky Kutliho. Ten se s koulí u nohy otáčí a svojí střelou nachází místečko u levé tyče přes velkou snahu zasahujícího gólmana, který si na balón stíhá pouze sáhnout – 9:1. (so) Láďu poté střídá Koři. V 80. minutě hosté zahrávají roh z levé strany. Centr nachází na hranici malého vápna hlavu nepokrytého protihráče, který ale naštěstí balón ve velké šanci přizvedává až příliš. V další minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za brnknutí do nohy unikajícího Šuryho. V posledních minutách se několikrát valíme do soupeřovy šestnáctky, ale všechny situace řešíme skoro až katastrofálně. Naštěstí soupeř je na tom při odvetných výpadech prakticky totožně, takže skóre utkání se do sudího závěrečného fouknutí do píšťalky již nezmění.

Zápas se nám podařilo velmi rychle rozhodnout. Zatímco v první půli byla na našich hráčích vidět velká chuť do hry, po přestávce jsme ubrali na kvalitě našeho herního projevu. Zejména přesnost přihrávek se vytratila. Trenér Schejbal si proto pozápasové bodové hodnocení hráčů viditelně užil. Povinné tři body jsme tak bez problémů získali a můžeme se připravovat k výjezdu na Chodsko. Již několikrát jsme zažili, jak umí být Horšovský Týn na svém hřišti nepříjemný. Doufejme, že se nás bude držet dosavadní střelecká produktivita našich hráčů, a podaří se nám na další utkání se adekvátně připravit.