publikováno 26.03.2017 (aktualizováno 25.07.2017)

26.3.2017 14. kolo KPMD

sestava: Volek (9), Brejcha V. (7), Santner (7), Hlinka (7), Vrbata (7), Brejcha J. (8), Tichý (7), Janda (8), Tesař (8), Novotný (7), Vámos (9)

lavička: Chudoba (7), Štěpánek (7), Uvízl (7), Ranš (7), Bui Ngoc Trung (7), Lukasch (9)

branky: Vámos 4x, Tichý 2x, Tesař 2x, Janda 2x, Santner 2x, Ranš, Uvízl, Brejcha J., Štěpánek

Také pro naše mladé pušky dnes začala druhá část sezóny. Proti domácímu celku jsme byli velkými favority. Trenér Konopík dnes mohl slavit – měl totiž k dispozici kompletní kádr. Doufejme, že se s touto situací setkáme i v dalších zápasech. Někteří členové kádru zřejmě budou dostávat více příležitostí v dresu staršího dorostu. Na druhou stranu premiéru si dnes odbyli dva nováčci. Domácí tým nekladl prakticky žádný odpor, a tak si dnes pouze popíšeme brankové situace.

Náš brankostroj nezačíná nikdo jiný než Saša, který se rozstřílel v předchozím utkání. V 6. minutě nedává soupeřovu gólmanovi žádnou šanci – 1:0. (so) I když branku soupeře obléháme od samotného začátku utkání, málo střílíme a když tak nepřesně. Ve 13. minutě kopeme roh z pravé strany a Honza posazuje balón přesně na hlavu nehlídaného Saši. Ten se při svojí aktuální střelecké formě opět nemýlí – 2:0. (so) V 15. minutě proniká do šestnáctky soupeře Miči, jehož jeden z domácí zadáků ale posílá k zemi. Kdo jiný by si měl vzít mičudu než Saša. Ten si vzápětí posílá gólmana na pravou stranu, aby pohodlně uklidil kouli ze značky pokutového kopu přesně k levé tyči – 3:0. (so) Ve 24. minutě vidí zbytečnou žlutou kartu Pažout, když pálí na branku soupeře již po odpískání, a ještě si k tomu řekne svoje. Ve 30. minutě se po delší době odhodláme ke střele, když Miči vyzkouší pozornost domácí gólmana střelou zpoza šestnáctky. Ten balón pouze vyráží před sebe. Saša ještě nemá dost a opět prokáže svoji pohotovost, když kouli dobíhá a s trochou štěstí ji doklepává do branky – 4:0. (so) Hned v další minutě větrá soupeřovy zadáky stejná dvojice. Saša tentokráte vrací Mičimu jeho nabídku a náš kapitán doklepává prakticky do prázdné branky – 5:0. (so) Podobně jako v předchozím utkání je otázkou pouze výše konečného skóre.

Dnes má odpracováno Venca, Pažout a samozřejmě Saša. Na hřiště jde Mára, Denis a svoji premiéru si jde prožít Mates. Protáčíme i gólmany, když místo Vaška si pro svoji nulu jde také Jirka. Hned v úvodní minutě posílá Honza z naší poloviny hřiště nádherný balón na pravou stranu za domácí obranu, kam sprintuje Mimi. Ten využívá svojí rychlosti, uniká svému strážci a podél gólmana střílí svoji premiérovou branku – 6:0. (so) Krásná rychlá akce. Domácí hrají ve druhé půli kvůli nedostatku hráčů pouze v deseti. Ve 45. minutě vletí do šestnáctky Denis, ale z levé strany nedokáže prostřelit gólmana. Na zadní tyči dostává odražený balón pod svoji kontrolu Mára, který jej posílá pod sebe na letícího Mimiho, jenž zahraje na housličky bezmocnému brankáři – 7:0. (so) Za další dvě minuty Honza posílá balón z levé strany do vápna. Odtud zkouší pálit Pepa, ale gólman efektním zákrokem balón vyráží před sebe – bohužel pouze k Mičimu, který má svoji úlohu strašně jednoduchou, když doklepává do prázdné branky – 8:0. (so) Neuběhne ani minuta, když Mates sebírá pár metrů před šestnáctkou balón ze vzduchu, uvolní se a nádhernou táhlou střelu posílá přesně k levé tyči – 9:0. (so) Premiéra jako hrom. Po pár minutách si svoji premiérovou trefu připisuje i Denis, který také využívá otálení soupeřových hráčů ve vlastní šestnáctce. Jeden z nich posílá krátkou a pomalou malou domů prakticky na Denisovy kopačky, který se příliš nerozpakuje a propálí soupeřova gólmana – 10:0. (so) Zatímco Denis odbíhá slavit, jeden ze soupeřů musí za brankovou čáru, poněvadž se přichomýtl Denisovi do nápřahu. Zatímco je ošetřován za brankovou čarou, hrají domácí chvíli pouze v devíti. V 57. minutě letí balón do šestnáctky soupeře. Honza využívá nedorozumění domácího gólmana s jedním ze zadáků, kteří si dávají přednost, a dlouhou nohou jednoduše propíchne kouli až do sítě – 11:0. (so) Hřiště opouštějí Vrby s Mimim. Na jejich místa nastupují Cheby s Tomášem, pro něhož je to dnes také premiéra. Hned v další minutě letí Pepa po levé straně do vápna, přechází přes posledního zadáka domácího týmu a obstřeluje gólmana k zadní tyči – 12:0. (so) V 65. minutě rozehráváme roh z levé strany nakrátko. Balón poté posíláme do vápna, kde jsou nejdříve dva naše střelecké pokusy zblokovány, aby se míč dostal na kopačky Santimu, který jej z pravé strany pohodlně uklízí do sítě – 13:0. (so) Za další dvě minuty spolupracují na levé straně Pepa s Mičim. Miči zatáhne akci až k levé brankové čáře, aby poté poslal příhru zpátky na Pepu. Ten schovává svůj střelecký pokus za obránce a posílá míč ke vzdálenější tyči – 14:0. (so) O minutu později zahráváme roh opět nakrátko – tentokráte na pravé straně. Márův střelecký pokus gólman vyráží před sebe a míč se chvíli odráží mezi hráči na hranici malého vápna. Přítrž kočkování udělá Santi, který vletí do chumlu tří protihráčů, využívá svého důrazu a nekompromisně zakončuje – 15:0. (so) Utkání se již jen dohrává, ale v 76. minutě se k balónu před šestnáctkou dostává Cheby, který z kroku jen tak mimochodem z nějakých 25ti metrů posílá kouli přesně k pravé tyči – 16:0. (so) A je tady konec dnešní taškařice.

Proti slabému soupeři si chlapci s chutí zastříleli. Žádné závěry z dnešního utkání nelze udělat. První pořádné hodnocení přijde až po příštím zápase proti Košutce, které máme za podzim co vracet, když jsme ve vzájemném utkání zbytečně ztratili body. Tak snad se po dnešku mládenci pozitivně naladili, aby nás příští týden přesvědčili o svých skutečných kvalitách.