19.11.2016 13. kolo KPMD

sestava: Volek (9), Hlinka (8), Santner (8), Štěpánek (7), Brejcha V. (7), Tesař (7), Tichý (8), Chudoba (8), Novotný (7), Janda (8), Vámos (8)

lavička: Sloup (7)

branky: Chudoba, Vámos

Také naše mladíky čekal poslední zápas podzimu. Samozřejmě, že se chtěli rozloučit ziskem všech bodů, ale v cestě jim stál tradičně kvalitní soupeř. Pohled na naši střídačku byl tristní. Trenér Konopík měl možnost pouze jednoho střídání.

Od úvodu utkání jsou aktivnější naši hráči a daří se jim celoplošným napadáním soupeře dostat domácí kopáče několikrát pod tlak. V 9. minutě proniká po levé straně před šestnáctku Pepík a posílá příhru kolmo do vápna. Tam letí z druhé strany Mára, který se skluzem dostává k balónu dříve než vybíhající gólman. Náš kapitán vzápětí míč cizelérsky nadzvedává mimo dosah brankáře a poté se již může radovat ze vstřelení důležité branky – 1:0. (so) Pokračujeme stále v napadání soupeře a v 17. minutě zahráváme roh z levé strany nakrátko. V příštím okamžiku již letí centr na zadní tyč, kam si nabíhají hned tři naši hráči najednou. K hlavičce se nakonec dostává Cheby, který ale nemá příliš optimální postoj. Přesto s jeho trknutím má domácí gólman velké problémy, když reflexivně vyráží balón nad sebe. K dorážce se ale naši hráči nedokáží propracovat. Ve 22. minutě podnikáme rychlý brejk, když Saša přihrává na ofsajdové hraně do běhu na pravou stranu Pažoutovi. Ten si kouli navádí do šestnáctky, ale jeho střelecký pokus končí pár čísel vedle bližší tyče. Za další dvě minuty je na tahu soupeř. Po několika odrazech balónu se jeden z protihráčů dostává za naši obranu a míří si to směrem k naší brance. Soupeř se chystá zakončit z pravé strany šestnáctky, ale v posledním možném okamžiku mu do střely vlétne vracející se Pepík a zblokuje míč na roh. Jak se blíží konec poločasu, obraz hry se poněkud mění, když jsou to tentokráte domácí hráči, kteří pomalu přebírají aktivitu na svoje kopačky. Ve 37. minutě využívá svého zajímavého palebného postavení jeden z protihráčů a z hranice šestnáctky nebezpečně zakončuje. Pouze teč jednoho z našich kopáčů nás zřejmě zachraňuje od pohromy. Hned vzápětí se vpřed hrnou naši hráči. Na přihrávku si středem hřiště nabíhají hned dva naši kopáči a Saša obelstí bránícího hráče, když balón propouští za sebe na zcela volného Pepíka. Ten si bohužel míč ve finální fázi až příliš předkopává a gólman je tak u koule dříve. Většinu prvního poločasu jsme byli aktivnějším týmem a vedoucí branka nám byla odměnou. Soupeř se ale tak lehko nevzdá a v posledních minutách nás dokázal zatlačit před naši branku. Uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet po přestávce.

Začátek druhého poločasu se nese ve znamení velkého soupeřova náporu. Domácích hráčů je najednou plné hřiště, zatímco naši mladíci se přetěžko dostávají ze svojí poloviny. Ve 43. minutě jeden ze soupeřů zkouší štěstí, když pálí zpoza vápna. Vaškovi balón vypadává z rukavic a k němu se dostává další ze soupeřů. V obrovské šanci ale udělí míči až příliš razance a překopává naše zařízení. Ve 46. minutě Saša dokazuje, že čeština mu již nedělá žádný problém, když směrem k sudímu pronáší: „Jak ne, vole?“ Sudí jeho čistou češtinu oceňuje žlutou kartičkou. V další minutě domácí podnikají brejk po levé straně, ale zakončující protihráč pálí slepými nad naši branku. Jsme stále pod velkým tlakem. V 50. minutě soupeř kope přímák z poloviny hřiště a na centr si naskakují hned dva zcela nehlídaní protihráči. Hlavička jednoho z nich končí naštěstí nad naší brankou. V 57. minutě snažení domácích hráčů vrcholí. Nejsme schopni ani natřikrát odkopnout balón z naší šestnáctky. Do chumlu vletí jeden ze soupeřů a po Mičiho zákroku se ocitá na umělce – penalta. Vašek v jednom z klíčových okamžiků celého utkání zachovává chladnou hlavu, vystihuje směr exekutorovy střely, natahuje se jak dlouhý tak široký a vyráží přízemní balón od své pravé tyče. Vyražený míč poté již dokážeme dostat do bezpečí. V další minutě bohužel musí ze hřiště Pepík, kterého již delší dobu berou křeče. Na hřiště vbíhá Kuba vyztužit naše zadní řady. Po několika vteřinách se může stát hrdinou okamžiku Mimi, který donutí domácí zadáky k chybě ve vlastní šestnáctce, když je obírá o balón a ihned zkouší zakončit. Tentokráte se ale raduje domácí gólman, který výborným reflexivním zákrokem Mimiho střelu vyráží. Domácí hráči ale v žádném případě nehodlají složit zbraně. V 64. minutě utíká jeden ze soupeřů po pravé straně a centruje kouli na přední tyč. Vaškovi zdánlivě jednoduchý balón vyskakuje z koše a lehce ťukne do tyče jeho svatyně. Štěstíčko stojí zatím při nás. V další minutě posíláme ojedinělý centr do soupeřova vápna, na který si nabíhá Saša. Ten dostává balón pod kontrolu, uvolňuje se a přes dalšího ze zadáků nekompromisně pálí z levé strany. Prudký míč ohýbá prsty zasahujícího gólmana a po odrazu o břevno končí v síti domácí branky – 2:0. (so) Obrovsky důležitý okamžik, poněvadž zápas ještě ani zdaleka nekončí. V 70. minutě totiž domácí naplno využívají malých rozměrů zdejšího hřiště a aut z levé strany letí až na naše malé vápno. Tentokráte se Vašek nedokáže k balónu dostat včas a jeden ze soupeřů takovou nemastnou neslanou střelou posílá kouli k levé tyči – 2:1. :-@ Budou to ještě perné minuty. Domácí hráči nás znovu dostávají pod tlak a hrozí z každé akce. Naši mladíci se soustřeďují již jen na bránění stávajícího stavu a situace řeší co nejjednodušeji. V poslední minutě utkání přežíváme klinickou smrt, když po nedůrazu v naší šestnáctce, kdy opět nejsme schopni odkopnout balón, sudí zřejmě nezpozoroval jeden ze soubojů, který silně zaváněl další penaltou. Přesto mají domácí hráči poslední možnost ohrozit naši branku po nařízeném přímáku ve středu hrací plochy v ideální vzdálenosti nějakých dvaceti metrů od naší branky. Soupeř ale poslední střelu zápasu pošle pouze do postavené zdi. Vysvobozuje nás závěrečný hvizd sudího a můžeme se radovat.

Dnes jsme zápas dokázali odjezdit od začátku až do konce a konečně jsme dotáhli vyrovnané utkání až do úplného vítězství. Přiznejme si ale, že dnes jsme konečně měli na své straně pořádnou porci štěstí. I když byli naši hráči prakticky po celou druhou půli pod neustálým tlakem soupeře, bojovnost, kterou dnes vložili do zápasu, tentokráte přinesla své ovoce. Budiž dnešní výkon pozitivní zkušeností, kterou naši kopáči využijí v příštích zápasech. I když naše tabulkové postavení nevypadá zrovna růžově, stále je před námi celá jarní část sezóny, ve které si můžeme dokázat, že budeme více než vyrovnanými soupeři všem týmům. Tak po zimní pauze znovu do práce, abychom se pokusili posunout dále nejen v tabulce ale hlavně herně.