SŠ Plzeň SD - Slavia Vejprnice 8:0 (1:0)

29.10.2016 10. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (8), Kopáček L. (6), Ženíšek (6), Kořan (7), Toman (7), Gashi (6), Fakan (6), Puchoň (6), Kopáček J. (6), Vokáč (8), Kutlák (6)

lavička: Bušek (7), Vámos (7), Červík (8)

branky: Vokáč 3x, Puchoň 2x, Kutlák 2x, Vámos

Po minulé pohodlné procházce nás dnes čekal tradiční soupeř – Vejprnice. Doby, kdy naše vzájemné souboje byly zárukou parádní podívané, kdy hráči obou týmů do toho chodili po hlavě až do úplného vyčerpání, jsou zřejmě nenávratně pryč. Přesto nás nečekal vůbec lehký zápas. Hosté se potýkají s nedostatkem hráčů, z nichž některé z nich ještě půjčují do mužů. Ale i náš drýmtým se k utkání nesešel zrovna v plné polní. Z týmu se v minulých dnech vyautoval a kluky tak nechal ve štychu Frank. Marody Krejču s Krejčím doplnil ještě Šural. Navíc Bušek se spolehl na elektronické budíky a dorazil až pár minut před utkáním – na základ v této situaci samozřejmě pomýšlet nemohl. Každopádně naším cílem musely být pouze tři body. Za slušného počasí si tak můžeme jít kopnout.

Již od začátku utkání je jasné, že na žádnou velkou slávu to z naší strany zatím vůbec nevypadá. Mládenci se zhostili rolí uspávačů hadů. Chybí nám pohyb, důraz a o přesné příhře ani nemluvě. V 7. minutě centruje z levé strany Pepík. Balón propadá až k Vokymu, který si kouli přiťukne a zkouší přízemní střelou překvapit gólmana. Ten je ale na místě a balón vyráží před sebe do míst, kam se jako první dostávají hostující hráči. Následný roh propadá celým malým vápnem až na zadní tyč, ale žádný z našich nešťastníků není schopen jednoduché doklepávačky do prázdné branky. V 11. minutě Voky lobem přehazuje obranu, kam si zabíhá Kutli, který zblízka pouze tvrdě pálí do vybíhajícího gólmana. Soupeř několikrát zahrozí z rychlých protiútoků, ale buď je na místě Karpy, nebo naši zadáci dokáží nebezpečí včas zažehnat. Ve 26. minutě Voky vymýšlí pěknou ulici na Bena, který jde najednou zcela sám na gólmana. Zkouší ho obstřelit, což se mu podaří, ale balón končí pouze na pravé tyči hostujícího zařízení. Ve 31. minutě Faky vychází vítězně z jednoho ze soubojů ve středu hřiště a posílá balón na levou stranu na rozběhnutého Vokyho. Ten se dostává do šestnáctky, a i když je přeci jen mimo ideální střelecký úhel, prostřeluje vybíhajícího gólmana na zadní tyč – 1:0. (so) Kdo by snad sázel na to, že nás vedoucí branka nakopne, přišel by i o kalhoty. Naopak zabředáváme snad do ještě většího zmaru a zachraňuje nás pouze podobný mdlý výkon soupeře, který nedokáže potrestat naši bohorovnost. Naše hra není ke koukání a pouze hvizd sudího, kterým ukončuje první půli, zabraňuje našemu dalšímu trápení. Není se čemu divit, když se areálem nese zvýšený hlas trenéra Dejmka, který svoje svěřence v šatně vůbec nechválí.

Běží 48. minuta druhé půle, když Voky udrží balón na pravé straně a od pravé brankové čáry posílá přetažený centr na zadní tyč, kde Pepíkovi stačí nastavit jakoukoliv část těla, aby doklepl míč do prázdné branky. Náš záložník si ale dává ukrutný pozor, aby se tak nestalo. V další minutě konečně sledujeme, jak jednoduchý je fotbal. Schürrle snad poprvé v utkání jde důrazněji do souboje ve středu hřiště. Tělem si odstaví soupeře, ukradne mu balón a okamžitě jej posílá do ulice na nabíhajícího Vokyho, který technickou střelou obstřeluje vybíhajícího gólmana k pravé tyči – 2:0. (so) Neuběhne ani minuta, když Pepík kope roh z levé strany. Přízemní centr propouští Láďa na přední tyči za sebe a jeden z dezorientovaných hostujících kopáčů si balón sráží do vlastní branky – 3:0. (so) Když se sudí táže, komu má branku připsat, Schürrle využívá váhání svých spoluhráčů a drze se přihlásí o její autorství. Alespoň tak přihodí něco do kasy, krkoun jeden. Nyní můžeme hrát daleko klidněji. V 57. minutě zahráváme další roh z levé strany. Balón letí na zadní tyč, kde osamocený Voky zatím odmítá hattrick, když ze tří kroků posílá kouli do podkroví. V 60. minutě podnikáme rychlý brejk po soupeřově útočném výpadu. Kutli ve středu hrací plochy sklepává míč Benovi, který z pravé strany okamžitě posílá příhru na rozběhnutého Vokyho, jenž osamoceně postupuje z levé strany do šestnáctky. Tam vyrábí rychlou kličku vybíhajícímu gólmanovi a doklepává míč do zívající svatyně – 4:0. (so) Voky tak dostojí předzápasovému předsevzetí a hattrick je na světě. Začínáme hrát údržbu a hosté vystrkují růžky. Trenér Dejmek má již hezkých pár desítek sekund připraveno střídání, poněvadž Faky má potíže s kolenem, ale balón má stále na kopačkách soupeř. Až v 66. minutě můžeme vystřídat, když Fakyho protáčí ospalý Ejdy. V 69. minutě nachází Kuba svým centrem z levé strany v soupeřově vápně dobře postaveného Schürrleho. Ten sice balón přebírá zády k brance, ale již v příštím okamžiku se s míčem u kopačky otáčí a posílá ho z otočky přesně k levé tyči soupeřovy svatyně – 5:0. (so) Běží 75. minuta a diváci sledují pohlednou rychlou akci našich kopáčů. Kutli posílá svůj oblouček za hostující obranu, kam si zabíhá Schürrle. Ten stíhá míč doběhnout u pravé brankové čáry a má dostatek času, aby vyhodnotil situaci a poslal zpětnou příhru na hranici malého vápna, kam mezitím dokvačil Kutli, který pohodlně doklepává kouli do odkryté části hostující branky – 6:0. (so) Soupeř je smířen s průběhem utkání a až na výjimky není schopen směrem dopředu nic vymyslet. V 78. minutě Bena střídá Saša a v 80. minutě prostřídáváme i gólmany, když jistého Karpyho protáčí Červ v narychlo spíchnutém dresu. V 83. minutě kopeme přímák od půlící čáry z levé strany. Žéňa posílá centr do šestnáctky soupeře, kde po několika odrazech se míč dostává ke Kutlimu, který z otočky doslova vymetá pravou šibenici – 7:0. (so) Hned v další minutě si nejdříve Červ ze vzduchu stahuje ojedinělý střelecký pokus soupeře a zakládá náš bleskurychlý kontr. Přes celé hřiště tahá balón Koři, který si ještě před šestnáctkou naráží míč s Kutlim. Z levé strany vápna poté náš stoper zkouší ne příliš prudkou střelou pozornost hostujícího gólmana. Tomu ale míč vypadává z rukavic až příliš daleko a dobíhající Saša má tak jednoduchou úlohu – 8:0. (so) Sudí po chvíli utkání končí.

Po tragickém výkonu v první půli, kdy jsme hráli neskutečnou tužku a po přestávkovém budíčku, jsme nakonec pohodlně dokráčeli pro tři body. Kvalita byla tentokráte na naší straně, ale pořádnou dobu trvalo, než si hráči uvědomili, že výhra sama nepřijde. Soupeři bylo po našich slepených gólech jasné, že utkání bude těžko otáčet, ale přesto zápas úplně nezabalil. Kvalita fyzické kondice byla ale na naší straně. Opět si naši hráči musí vzít ponaučení hlavně z první půle. Příští týden v Tachově by se nám takovýto přístup mohl zle vymstít. Opět nás nečeká nic lehkého a houževnatí domácí hráči nás určitě budou chtít pořádně potrápit. Prázdniny jsou za námi, tak se opět vraťme do klasického tréninkového procesu, abychom se dostatečně stihli připravit na další náročný zápas, který budeme chtít zvládnout.