22.10.2016 9. kolo KPMD

sestava: Lukasch (7+), Hlinka (8), Štěpánek (8), Chudoba (7), Santner (7), Tesař (7), Brejcha J. (7), Janda (8), Tichý (8), Volek (7), Vámos (7)

lavička: Brejcha V. (7), Holeček (7), Novotný

branky: Vámos 2x, Brejcha J., Tichý, Santner, Janda, Volek

Výkony našich mladých pušek mají v posledních utkáních kvalitativně vzrůstající tendenci. Dnes jsme si hodlali po dlouhé době po zápase pořádně zařvat oslavný pokřik. Bohužel trenér Konopík musel nejdříve slepit sestavu. Měl totiž sice k dispozici 14 kopáčů, ale z toho byli hned tři gólmani a další tři hráči drželi silou vůle. Skutečně nezáviděníhodná pozice, i když naším soupeřem byl tabulkově hůře postavený tým, který se před utkáním opravdu důsledně připravoval nabíráním svalové hmoty v blízkém fastfoodu a rozšiřováním plicních sklípků za přilehlým rohem budovy. Každopádně naši hráči chtěli jít do utkání naplno.

Po počátečním vzájemném oťukávání se v 6. minutě prokličkovává do hostující šestnáctky přes tři hráče soupeře Saša, který má před sebou již pouze vybíhajícího gólmana. Toho zkouší lobovat, ale jeho pokus je přesný až příliš, když balón končí na břevně hostujícího zařízení. K dorážce se již dostat nedokážeme. V 9. minutě kope Miči roh z levé strany. Centr letí na přední tyč, kde je u balónu nejrychleji Honza, který svojí hlavičku zatlouká přesně mimo dosah gólmana – 1:0. (so) Hned v další minutě se po levé straně hrne do vápna Mimi, který udrží soupeře na zádech, ale vybíhající gólman mu jeho přízemní střelu vykopává. V 16. minutě zkouší pálit zpoza šestnáctky Cheby, ale jeho pokus je zblokován zadáky soupeře přímo do míst, kde se pohybuje Saša, který tváří v tvář gólmanovi tentokráte nezaváhá a posílá míč k levé tyči – 2:0. (so) Branka je uznána, i když praporek asistenta sudího je nahoře. Ostatně praporek tohoto asistenta se v první půli nachází kdekoliv jinde než ne u těla. Zatímco v předchozím utkání asistent sudímu moc nepomohl, nyní mu pomáhá až přespříliš. Ve 20. minutě sledujeme hezký fotbalový moment. Zahráváme přímý kop z pravé strany. Mára posílá balón podél zdi na přední tyč, kde tísněný Miči vloží do dráhy míče svoji patu, od které se koule odráží ideálně k bližší tyči – 3:0. (so) Zatímco naši hráči oslavují tuto parádu, soupeř nemůže uvěřit tomu, kterak se balón dostal do sítě. Výborný úvod naše hráče ještě více povzbuzuje k dalšímu snažení. Ve 28. minutě posílá Miči svůj přímák z levé strany do vápna soupeře. Tam se koule chvíli odráží mezi kopáči, až se dostává za hostující obranu přímo k Santimu. Ten ji svojí dlouhou nohou posílá přímo pod víko a střílí tak svoji premiérovou branku – 4:0. (so) Ve 35. minutě získáváme balón po dlouhém výkopu našeho gólmana. Mára vymýšlí středem hřiště ideální ulici na nabíhajícího Sašu, který je v souboji s hostujícím gólmanem znovu úspěšný, když posílá míč ponad padajícím kýprem do sítě – 5:0. (so) Ve 38. minutě sebíráme míč po soupeřově dlouhém nákopu. Pepík si bere kouli ve středu hrací plochy, nabírá rychlost a prochází přes všechny hráče soupeře, kteří se mu postupně staví do cesty. Svoji individuální akci zakončuje střelou již z pravé strany šestnáctky kolem vybíhajícího gólmana k zadní pravé tyči hostující svatyně – 6:0. (so) Další pohledná a hlavně úspěšná akce, z níž odchází Pepík zaslouženě s premiérovou trefou na svém kontě. Hned v následující minutě nalezeme na soupeře a získáváme balón. Miči je k nezastavení, ale jeho cestu s míčem na kopačkách soupeř přeci jen přerušuje, ale jen za cenu faulu ve vlastní šestnáctce – penalta. K balónu se okamžitě hrne Vašek, aby si ho ihned postavil na penaltový puntík. Tuší, že nemusí mít dlouho větší možnost udělat si zářez na svoji pažbu. Zkušeně si počká, až gólman zvolí stranu a pohodlně posílá míč do sítě – 7:0. (so) Je za námi prakticky bezchybný první poločas, ale několik hráčů má zdravotní problémy. Po přestávce to na pokračování spanilé jízdy moc nevypadá.

V šatně zůstává nakopnutý Santi a místo něj jde na hrací plochu Venca. Do 47. minuty jakž takž drží Mára, ale dál to již nejde. Nahrazuje ho Petr. Hra se mezitím vyrovnala. Spíše se bojuje, než kombinuje, ale naši hráči hrají s vědomím, že mají nahráno. Na lavici máme ještě připraveného Pažouta, kterého si trenér Konopík šetřil pouze na případ krajní nouze z důvodu jeho zdravotního stavu. Utkání je prakticky rozhodnuto a nemá smysl riskovat případné zhoršení zdravotního stavu našeho kopáče. Soupeř se ale zákonitě začíná dostávat více do hry. V 55. minutě se jeden z protihráčů utrhává po levé straně. Míč letí do vápna, odkud jej naši zadáci dostávají pouze k dalšímu ze soupeřů. Jeho nebezpečná střela vzápětí naštěstí o pár čísel míjí naši branku. Hraje se převážně ve středu hřiště. Bohužel Honza viditelně kulhá a nějakých dvacet minut před koncem musí být stažen ze hřiště. Utkání musíme dohrát v desíti. Ani to ale ještě není všechno. V 70. minutě při jednom ze soubojů schytá několik ran do již dříve zraněných žeber Cheby a vinou tohoto zranění nejdříve namaže jednomu ze soupeřů, který v jasné příležitosti trefuje pouze levou tyč naší branky. Cheby z posledních sil poté balón odkopává, co možná nejdále, aby se vzápětí zhroutil bolestí za naší brankovou čarou. Také on se do hry již nevrací a na hřišti tak máme již pouze devět statečných. V 75. minutě sledujeme sprinterský souboj dvojiček hráčů směrem do našeho vápna. Když se již zdá, že se nám podaří soupeře zablokovat a vybíhající Jirka dostává balón pod svoji kontrolu, sudí posuzuje Hlínovo bránění ve hře jako penaltový zákrok. Balón si bere mohutný útočník soupeře a nedává Jirkovi žádnou šanci – 7:1. :-@ Další nepříjemnost ale již nedovolíme.

Sledovali jsme dnes dva rozdílné poločasy, které byly ovlivněny zdravotními problémy našich kopáčů. V první půli jsme si ale aktivní útočnou hrou dokázali vytvořit dostatečný náskok, který jsme poté po přestávce, když nám začaly docházet síly a vlastně i hráči, vcelku pohodlně ubránili. Konečně se nám dařilo proměňovat vytvářené šance dokonce i po oku lahodících akcích. Naši chlapci si poté v šatně museli dokonce rozvzpomínat na vítězný pokřik – ale podařilo se. Nyní potřebujeme jediné – aby se pokud možno co nejvíce kopáčů dalo zdravotně natolik do pořádku, aby byli schopni bez problémů nastoupit do příštích velmi náročných utkání. Pokud budeme pokračovat v nastoleném trendu, můžeme se těšit bez obav na příští utkání. Dnes to byl skutečný týmový výkon – tak ho pojďme zopakovat.