22.10.2016 9. kolo KPSD

sestava: Červík (6), Kopáček L. (8), Ženíšek (8), Bušek (6), Toman (8), Vokáč (8), Fakan (8), Puchoň (8), Kopáček J. (8), Šural (8), Kutlák (9)

lavička: Kořan (8), Gashi (8), Vámos (8), Karpíšek

branky: Kutlák 4x, Kopáček J. 3x, Bušek, Puchoň, Ženíšek, Vokáč, Šural

Podle papírových předpokladů si dnes mládenci měli s chutí zahrát a zastřílet proti tabulkově mizerně postavenému soupeři. Ostatně o zodpovědné předzápasové přípravě sušických hráčů hovořil již jejich příchod, když někteří kopáči se trousili do šaten, zahaleni podivnými oblaky dýmu – zdaleka ne dnes poprvé. Pauzírující mladší dorostenci potom ihned diskutovali o důležitosti návštěvy přilehlého fastfoodu McDonalds. Opět se nám poněkud obměnila marodka, když místo dua K + K (Krejča Krejčí), kteří nejsou zdravotně v pořádku, byli připraveni nastoupit Kořan s Gashim. Do branky potom trenér Dejmek nominoval Červíka, který tentokráte oproti minulému utkání s dresem problém neměl, zato se mu nějak nedostávalo stulpen. Dal se očekávat jednoznačný průběh zápasu, i když na těžkém terénu.

Několik úvodních minut sice držíme balón na svých kopačkách, ale náš tlak je pouze platonický. První střelu, sice propagační, ale přeci jen střelu, posílá na naši branku soupeř. Náš tým se k podobné akci odhodlává až v 8. minutě. To si balón bere před šestnáctkou Kutli, který najednou neví co s ním. Proto z nějakých 25ti metrů zkouší pálit přes hradbu těl před ním. Míč mířící doprostřed branky kupodivu proklouzne gólmanovi soupeře přes prsty ponad jeho hlavou až do sítě – 1:0. (so) V 10. minutě jeden ze soupeřů nestíhá Kubu a zkouší ho nadvakrát zezadu přerušit nemilosrdnými skluzy. Kuba sice ataky s potížemi ustojí, ale sudí v přerušené hře sušickému šílenci uděluje žlutou kartu. Ve 14. minutě zahráváme roh z pravé strany. Balón se po zásahu hostujících zadáků odráží někam na hranici šestnáctky, kde ale operuje Pepík. Ten nehlídán poté míč krásně ošetří svojí placírkou – balón končí přesně u levé tyče – 2:0. (so) Ve 21. minutě dostává trochu prostoru Žéňa, aby nacentroval kouli z pravé strany do vápna. Letící balón nadzvedává jeden z hostujících zadáků k zadní tyči, kam si zabíhá znovu Pepík, který nemá se svojí doklepávačkou do prázdné branky žádný problém – 3:0. (so) Hned v další minutě ale naši hráči vyrábějí zbytečné chyby ve středu hrací plochy. Jeden ze soupeřů má prostor, aby se pokusil vysunout jediné hrozící tykadlo. Při jeho bránění si počíná absolutně netakticky Ejdy, jenž jde spíše proti balónu, který samozřejmě nemá. I když hned několik našich hráčů má možnost soupeřova ne zrovna nejrychlejšího kopáče zakřižovat, kde se vzal, tu se vzal, Červ je najednou daleko ze své branky, ale k balónu to má ještě pořádný kus. Soupeř se nerozpakuje a pokouší se ho prostřelit, což se mu sice s potížemi ale přeci jen podaří. Naši zadáci pomalý míč, směřující do branky, včas dostihnout nedokáží – 3:1. :-@ Laciná obdržená branka nás na následující čtvrthodinu absolutně vykolejuje. Nejsme schopni vůbec žádné akce a hosté si toho samozřejmě velmi dobře všímají. Sice se směrem dopředu na nic nevzmůžou, ale pohodlně zachytávají naše nepřesné útočné snažení. Naše lavička tak místo dění na hrací ploše s pobavením sleduje příchod skupinky hostujících mladších dorostenců, kteří již mají nakoupeno a zahaleni do kouřového oparu pozitivně naladěni kráčejí ke své střídačce, kde pokračují v labužnickém potahování z elektronických cigaret. Až ve 35. minutě Faky rozehrává roh z levé strany na nabíhajícího Schürrleho. Ten mu balón ihned naráží a balón vzápětí letí před hostující branku. Tam zůstává zcela zapomenutý Ejdy, který placírkou doklepává míč do sítě mimo dosah bezmocného gólmana – 4:1. (so) Ofsajdové postavení našeho stopera vidí celá naše lavička, ale praporek asistentíka pomezního, který byl k převzetí praporku před zápasem zřejmě pod nějakou pohrůžkou donucen, zůstává dole – po jeho následné otázce „Co to je ten ofsajd?“, jej střídá další nešťastník. Ve 38. minutě kopeme další roh z levé strany. Balón prochází celou šestnáctkou na zadní tyč, kde si ho dobíhá a zpracovává Voky. Navádí si ho k pravé brankové čáře a zpětnou příhru posílá přes malé vápno až na zadní tyč, kde má připravený osamocený Kutli jednoduchou úlohu – 5:1. (so) Utkání je samozřejmě rozhodnuté a trenér Dejmek hodlá jednak šetřit některé hráče a jednak vyzkoušet ofenzivní hru na tři obránce. Otázkou pouze zůstává výše skóre na konci zápasu, což bude odpovídat tomu, na kolik se naši hráči zkoncentrují a s jakou chutí budou hrát.

Do druhé půle tak nastupuje Koři s Benem a Kuba s Ejdym zůstávají v šatně. V 50. minutě centruje z pravé strany před branku Ben, kam si nabíhá Kutli, který placírkou z první posílá balón pár čísel nad hostující svatyni. Hned vzápětí se naši útočníci řídí důraznými pokyny svého kouče, který není spokojen s jejich napadáním. Voky krade míč jednomu ze zadáků a od pravé brankové čáry posílá zpětnou příhru do vápna, kde Kutli z penaltového puntíku míří přesně k levé tyči – 6:1. (so) Obraz hry se prakticky nemění. Jsme v tlaku a snažíme se vytvářet si další příležitosti. V 55. minutě letí centr z pravé strany na zadní tyč, kde se Pepík soustřeďuje na svoje hlavičkování. Balón posílá správně do protipohybu gólmana, ale o pověstných pár čísel míjí pravou vzdálenější tyč. V další minutě zahráváme roh z levé strany nakrátko. Voky si u levé brankové čáry pohraje se soupeřem a posílá míč na přední tyč. Tam se k balónu dostává zády k brance Kutli, který zkouší patičkou překvapit obránce i se za ním číhajícím gólmanem. Balón si poskočí a prolétá ponad překvapeným gólmanem až do sítě – 7:1. (so) V 59. minutě tentokráte kombinujeme před šestnáctkou soupeře. O míč si říká Schürrle, který jej také vzápětí dostává. Ťukne si kouli do strany a pálí přesně k levé tyči mimo dosah statického gólmana – 8:1. (so) V 63. minutě máme možnost zahrávat přímý kop ze zajímavé vzdálenosti. Faky zkouší klasiku – když to nejde silou, zkus to větší silou – a pálí pouze do postavené zdi. Míč se odráží na naše kopačky, chvíli kombinujeme, aby na konci naší akce si kouli vzal Žéňa, který dělá kličku doprava jednomu ze soupeřů a z velkého vápna zavěšuje přímo pod klacek – takzvaný Žéňův věšák – 9:1. (so) Některý ze soupeřů zkouší na sudího: „Konec?“ Ještě chvíli se ale hrát bude. V 74. minutě tahá balón středem hřiště Schürrle, který před pár okamžiky nechtěně uzemnil u pravé soupeřovy brankové čáry Vokyho. Ten si chvíli poležel a tak tak se dokázal dostat z ofsajdové pozice přesně včas, aby převzal Schürrleho omluvu ve formě ideální příhry do kroku. Voky ještě nachází rezervy na to, aby udržel soupeře na zádech a z pravé strany šestnáctky propálil přízemní střelou gólmana k zadní tyči – 10:1. (so) Za další dvě minuty právě střelce naší dvouciferné trefy střídá Saša. V 80. minutě se nám daří rychlá kombinace, na jejímž konci Kutli posílá balón z pravé strany před branku, kde na zadní tyči nabíhající Šury v pádu doklepává míč do sítě – 11:1. (so) Za další dvě minuty Faky zatáhne balón až k pravé brankové čáře, odkud centruje na zadní tyč. Tam zcela osamocený Pepík lajdácky posílá přízemní střelu pouze do přesouvajícího se gólmana. Balón se k našemu záložníkovi ale odráží zpět, ale ten neskládá ani reparát, když opět po zemi pálí do již ležícího gólmana. Zatímco se trenér Dejmek z plných plic nadechuje k opravdu důrazné pochvale, Pepík konečně další odražený míč na třetí pokus přeci jen zvedá a ponad bezmocného kýpra skóruje – 12:1. (so) Pepík ale za pár okamžiků stejně sklízí trpké plody svojí další práce, když mu není uznána další branka, poněvadž sudí reaguje na nesmyslně zvednutý praporek jiného z asistentů soupeře, i když náš střelec viditelně měl před sebou protihráče. To nás ale tolik mrzet nemusí – pohodlné tři body zůstávají doma.

Utkání mělo očekávaný průběh, který kazila pouze jedna špatně řešená situace, po které jsme obdrželi zbytečnou branku. Jdeme do finiše podzimní části, na jejímž konci se zřejmě ukáže, na jaké umístění budeme moci v letošní sezóně pomýšlet. Čekají nás samá náročná utkání, kde může rozhodovat i zdravotní stav našich kopáčů. Je tedy potřeba, abychom se dali zdravotně co nejvíce do kupy a šli si poctivě za svým. Mládenci vědí, že v jejich silách je zápasy zvládnout, ale úspěch nepřijde v žádném případě sám. Jedeme naplno až do poslední minuty posledního zápasu – vzpomeňme si na loňský ročník a poučme se z něj. Tak příště Vejprnice, které nám nikdy nedaly vůbec nic zadarmo a každé naše zaváhání ihned trestaly. Nečekejme, že to příští týden bude jiné. Tak znovu do práce, abychom soupeři dokázali vypnout ten jejich pověstný tranzistorák, který vždy před zápasem zkouší žhavit. Go SpOrToVkA Go !!!