15.10.2016 8. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (9), Krejčí (5), Ženíšek (8), Bušek (6), Kopáček L. (7), Krejča (7), Fakan (7), Puchoň (8), Kopáček J. (7), Vokáč (8), Kutlák (4)

lavička: Kořan (7), Šural (7), Vámos (7), Červík (8)

branky: Ženíšek 2x, Kopáček J. 2x, Šural 2x, Kutlák, Krejča, Vokáč

Minulý týden jsme se namlsali sportovní úrovní našeho souboje s Petřínem, ve kterém se nám ale výsledkově nezadařilo. Dnes jsme zavítali na hřiště, kde jsme před čtrnácti dny vyválčili tři body s Doubravkou. Hrací plocha našeho dnešního soupeře – týmu Rapidu – totiž nebyla zřejmě herně způsobilá. Přistoupili jsme tedy na možnost odehrát náš vzájemný zápas právě na umělce na Doubravce. V týdnu se nám poněkud obměnila marodka, když místo nově nepoužitelných Gashiho s Tomanem již trenér Dejmek mohl počítat se Šuralem, Krejčou a Kořanem. Na lavici se pro jistotu ještě posadil žolík Vámos. Chtěli jsme navázat na výkon z našeho minulého utkání a podpořit ho navíc střeleckou produktivitou. Komplikace jsme si nechtěli připustit.

Úvod utkání nám vychází náramně. Ve 3. minutě kopeme roh z pravé strany. Domácí gólman podcení letící vysoký balón, který mu přes rukavice propadává na malé vápno. K míči se dostává Schürrle, jenž nekompromisně zkouší propálit hradbu těl před sebou. Zblízka paradoxně nastřeluje Kutliho záda, od kterých se koule obloukem odráží do branky. Domácí hráči přicházejí pozdě – 1:0. (so) V 5. minutě získáváme balón ve středu hrací plochy ještě na soupeřově polovině. Schürrle se pokouší svojí příhrou vyzvat k akci Vokyho. Ten ale kouli pouze lehce lízne (samozřejmě zcela neúmyslně), takže balón propustí za sebe přímo na rozběhnutého Cigiho na pravé straně. Naše křídlo nechává svého strážce za sebou, dělá několik rychlých kroků a zkouší své štěstí utaženou přízemní střelou z hranice šestnáctky. Domácí brankář si ani tento zákrok za rámeček nedá, když si nestíhá pohlídat svoji bližší tyč – 2:0. (so) Ve 13. minutě Faky zahrává roh tentokráte z levé strany. Centrovaný balón propadá přes hradbu těl na přední tyči na malé vápno, kde našemu zcela volnému kapitánovi stačí nastavit svoji rádoby mužnou hruď, aby míč v pohodě donesl až do sítě – 3:0. (so) Zatímco vloni naši mladší dorostenci ve vzájemném utkání z domácího gólmana doslova šíleli, dnes si absolutně stěžovat nemůžeme. Bohužel pocit pohodlně získaného tříbrankového náskoku se začíná rozlévat v hlavách našich profesorů a najednou je dění na hřišti zcela vyrovnané. A naopak jsou to domácí, kteří se nám snaží zatápět. Ve 20. minutě nejdříve nadějnou akci soupeře přerušuje zvednutý praporek asistenta rozhodčího, aby pár vteřin poté Karpy ukázal svoji formu, když přízemní umístěný pokus jednoho ze soupeřů zpoza šestnáctky konečky prstů vytahuje na roh. Stále se nemůžeme dostat zpátky do hry. Ve 28. minutě tak sledujeme další zmatek v naší šestnáctce, když se balón chvíli motá před naší brankou, ale domácí nejsou schopni doklepnout kouli do odkryté části naší svatyně. S pořádnou porcí štěstí nakonec odoláváme a naši zadáci dostávají míč alespoň na roh. Po následném rohu z levé strany se k balónu na zadní tyči dostává jeden z protihráčů a Karpy dalším famózním zákrokem vytahuje balón zpod břevna své branky. Ve 35. minutě se nám konečně daří rychlý přechod do útoku. Získáváme balón před šestnáctkou soupeře. Láďa kouli posílá do chumlu hráčů, kde domácí lacině přicházejí o míč. Kutli se rychle orientuje a přiťukává do vápna připravenému Pepíkovi. Ten prochází středem šestnáctky sám proti vybíhajícímu gólmanovi, kterému tvrdou střelou nedává žádnou šanci – 4:0. (so) Ve 38. minutě jeden ze soupeřů zastavuje rozběhnutého Vokyho, který se už už dostával za obranu, za cenu žluté karty. Následný přímák z 18ti metrů, při jehož rozehrávce se srazil Pepík s Fakym, nestojí za komentář. Ve 42. minutě získáváme balón ve středu hřiště. Schürrle okamžitě adresuje svoji kolmici na rozběhnutého Vokyho, který se středem hřiště dostává za domácí obranu a zahraje vybíhajícímu kýprovi houslové sólo. Přes drobnou teč gólmana končí koule opět v domácí síti – 5:0. (so) Utkání zatím rozhoduje naše produktivita, když jsme důraznější v soupeřově šestnáctce. Nevyvarovali jsme se ale asi čtvrthodinového herního výpadku, kdy jsme si hodně koledovali, ale hlavně díky Karpymu je utkání zatím naší jasnou záležitostí.

Do druhé půle již není schopen nastoupit Kutli, který před utkáním nechtěl jít s pravdou ven ohledně svého zdravotního stavu, a protrpěl si tak celý poločas na hřišti. Na řadě je tak Šury. Původně jsme ještě chtěli protočit gólmany, ale Červ si na lavičce vzpomněl, že nemá dres. Vydal se tedy pro něj asi kilometr do šatny, ale ani tam nepochodil, takže se musel rozpomenout na hodiny výtvarné výchovy na základní škole, poněvadž hezkých pár minut mu poté trvalo, než si v šatně pomocí izolepy kvalitně vymodeloval svoje číslo na triko – hezká práce. Jak zodpovědně jsme začali první půli, tak mizerně jsme vstoupili do té druhé. Nejsme schopni se v úvodních minutách vůbec dostat s balónem za půlku. Ve 48. minutě nás domácí hráči vykombinovávají na levé straně a jejich střela z našeho vápna naštěstí prolétá pouze pár čísel kolem levé tyče. V 50. minutě se konečně utrhneme a Šury využívá své rychlosti, když se na pravé straně dostává za domácí obranu. Bohužel místo očekávaného zakončení ze zajímavé pozice volí ještě mizernou příhru na s ním se vysouvajícího Vokyho. A je po šanci. Hru začínáme opět dostávat pod kontrolu, ale hrajeme spíše údržbu. Až v 62. minutě Cigi zkouší centrovat z pravé strany do šestnáctky. Na centr si naskakuje gólman, kterému ale balón vypadává z rukavic. Voky je kupodivu tam, kde má být a volnou kouli dostává mimo brankářův dosah. Následuje Vokyho přiťuknutí připravenému Pepíkovi, který doklepává balón do opuštěné branky – 6:0. (so) Domácí sice protestují, ale sudí ukazuje do středového kruhu, poněvadž balón neměl domácí gólman vůbec pod kontrolou. V 65. minutě kouzlí Pepík na levé straně šestnáctky soupeře a posílá zpětnou příhru na hranici malého vápna. Tam zcela osamocený Šury svůj první pokus nakouří přímo do stojícího gólmana, a když se k němu koule odrazí zpět, přidává druhou bonusovou ránu – kam byste řekli – no opět do gólmana. Cigiho, který má dnes v následujícím utkání vypomoci mladým, nahrazuje v další minutě Koři. Za další dvě minuty letí dlouhý balón na Šuryho. Ten se zbavuje svého stínu a získává dost času, aby vyhodnotil situaci. Od levé brankové čáry kouli poté adresuje na nabíhajícího Schürrleho, který si sice dává záležet, ale balón končí snad jen deset čísel vedle pravé tyče. V další minutě konečně protáčíme gólmany. Poslepovaný Červ tak nahrazuje Karpyho. V 72. minutě musí ze hřiště Láďa, kterého zlobí kotník. Na hrací plochu se tak vydává Saša. V 77. minutě Ejdy podceňuje dlouhý soupeřův nákop a nestíhá jednoho z nabíhajících protihráčů. Ten tak má okamžitě možnost postupovat sám proti vybíhajícímu Červovi, jehož vzápětí zkouší lobovat. Obloučku ale chybí potřebná výška, takže Červ konečky prstů stíhá míč ztlumit, aby si pro něj ihned došel. V další minutě utíká po pravé straně Šury, aby vzápětí poslal nadýchaný centr do šestnáctky. Saša v zajímavé pozici hlavičkuje bohužel pouze nad domácí zařízení. V 81. minutě dostáváme po autovém vhazování na levé straně míč do vápna, kde osamocený Schürrle nedokáže vyzrát na dobře postaveného domácího gólmana. Jím vyražený míč ale rychle dostáváme zpět na svoje kopačky a právě Schürrle nalézá znovu ve vápně Šuryho, který tentokráte dělá kličku vybíhajícímu gólmanovi a svojí doklepávačkou doslova a do písmene trhá síť – 7:0. (so) V 85. minutě podnikáme rychlou akci, když Pepík posílá balón po levé straně do běhu Šurymu. Ten se dostává za domácí obranu a od levé brankové čáry přihrává kouli zpět do vápna, kam si nabíhá ze zadních pozic Žéňa. Náš kapitán si poté zkušeně zastaví míč, vyhodnotí situaci a jen tak mimochodem odrazem o pravou tyč nezadržitelně skóruje – 8:0. (so) V 87. minutě letí Kořiho přetažený centr z pravé strany na zadní tyč, ale Pepík odmítá hattrick, když v jasné pozici hlavičkuje mimo prázdnou branku. V poslední minutě ještě podnikáme rychlý výpad. Ejdy vybízí k rychlejšímu pohybu na pravé straně Vokyho. Ten se dokáže zbavit svého strážce a od pravé brankové čáry posílá balón pod sebe do šestnáctky na zcela volného Šuryho, který svojí druhou dnešní trefou uzavírá účet zápasu – 9:0. (so)

Dnes jsme dokráčeli za jasným vítězstvím, ale neodpustili jsme si v obou poločasech několikaminutové herní výpadky, které by silnější soupeř dokázal potrestat. Koncentraci je třeba udržet po celých devadesát minut. Bylo ale vidět, že kluci chtějí nechat zapomenout na výsledek minulého utkání a hodlají hrát svoji hru. Gólmani si připsali povzbuzující nulu a můžeme se tak bez obav začít připravovat k dalšímu zápasu. Příští týden musíme splnit roli jasného favorita, abychom se odpíchli k závěrečnému podzimnímu finiši, který může hodně napovědět o našich letošních ambicích. Tak POME SPORTOVKA, POME!