8.10.2016 7. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (9), Krejčí (9), Ženíšek (9), Bušek (7), Toman (8), Gashi (7), Fakan (7), Puchoň (8), Kopáček J. (8), Vokáč (8), Kutlák (7)

lavička: Kopáček L. (7), Janda (-), Chudoba, Tichý, Červík

branky: příště

Po vydřeném vítězství na Doubravce nás dnes čekal soupeř, který doposud podobně jako náš tým ještě nezaváhal a který soupeře odklízí ze své letošní nastoupené cesty silou sněžného pluhu. Již v loňské sezóně si mladý tým z Petřína dělal čáku na celkové vítězství, ale v památném vzájemném zápase v klíčové jarní části sezóny, náš tehdejší drýmtým dokázal mladého soupeře ve vyrovnaném utkání přetlačit a zastavit jej v rozletu. Nyní byla ale situace poněkud jiná. Sehraný hostující soubor je o rok starší a zkušenější, navíc byl doplněn o několik zajímavých posil. Každopádně nás čekal souboj o první flek a důležitost tohoto mače podtrhovala i delegace tří sudích. Všichni se na vzájemný souboj těšili a pravděpodobnost velmi kvalitního zápasu byla nanejvýš vysoká. Bohužel trenér Dejmek v ten nejméně vhodný okamžik začal počítat ztráty. Kvůli zdravotním problémům se musel obejít bez pěti kopáčů a byl nucen sáhnout do týmu mladšího dorostu, aby si na lavičce měl s kým povídat. I počasí se nakonec umoudřilo a fotbalovému zážitku tak nic nestálo v cestě.

Od samotného začátku utkání sledujeme boj o každý balón. Ani jeden ze soupeřů nechce hrát na jistotu a i proto se hra přelévá ze strany na stranu. Oba týmy se snaží získat nad protivníkem převahu. První nadějnější příležitost si vytváří náš soubor v 7. minutě. Pepík na levé straně vybízí k většímu pohybu Vokyho, jemuž dává balón do běhu. Ten udrží soupeře na zádech a letí z úhlu do vápna. Bohužel jeho střelecký pokus je příliš slabý na to, aby překvapil vybíhajícího gólmana soupeře. V 15. minutě využíváme jedno z mála soupeřových zaváhání v obraně. Kuba svojí předvídavostí a důrazem získává balón ve středu hrací plochy a po několika krocích jej přihrává Vokymu. Ten z první naráží nabíhajícímu Kutlimu, který si to namíří z levé strany do vápna. Proti vybíhajícímu gólmanovi volí technický pokus o jeho obstřelení, což se mu sice daří, ale zároveň s brankářem bohužel o pár čísel obstřeluje i vzdálenější tyč hostující svatyně. Ve 20. minutě je na tahu soupeř, který nás obírá o balón ve středu hřiště, udrží míč na svých kopačkách a zpoza šestnáctky nebezpečně pálí. Jeho pokus naštěstí míjí o pár čísel levou tyč naší branky. Ve 24. minutě hosté zahrávají přímák z půlící čáry. Balón letí až do naší šestnáctky. Naši hráči nechávají míč propadnout za sebe, kde se z ničeho nic ocitá jeden ze soupeřů, který z hranice malého vápna zahazuje tutovku, když pálí nad naši svatyni. Za další dvě minuty jeden z protihráčů zatáhne balón až k pravé brankové čáře, odkud adresuje svoji příhru pod sebe do vápna. Karpy vybíhá přihrávajícímu soupeři zmenšit střelecký úhel, takže naše branka je zcela odkrytá. Na příhru si nabíhá další ze soupeřů, který ale trefuje před brankovou čarou pouze dobře postaveného Ejdyho. V následujících minutách je chvíli opět aktivnější náš tým, ale výhodnější příležitost si vytvořit nedokážeme. Jak se ale blíží konec prvního poločasu, hosté jsou stále častěji na naší polovině. Začínáme poněkud šlapat vodu. Ve 40. minutě tak soupeř podniká rychlý výpad do naší otevřené obrany. Na své cestě si dokonce poradí i s jinak famózním Žéňou, když ho v rychlosti přehazuje. Následuje nebezpečný technický pokus z hranice naší šestnáctky, na který ale nachází recept Karpy. Oku lahodící robinzonádou dostává kouli mířící do jeho šibenice na roh. Za další dvě minuty se utrhne Voky na pravé straně a od brankové čáry posílá přízemní balón před branku. Míč míjí soupeřův gólman, ale stejně tak nabíhající Kutli, který v tísni nedokáže kouli doklepnout do odkrytého zařízení. V poslední minutě první půle hoříme v obraně. Soupeř posílá nadýchaný centr z pravé strany do vápna, na který si naskakují hned dva neobsazení protihráči. Jeden z nich hlavičkuje přímo do naší levé tyče. U odraženého balónu je sice nejdříve Ejdy, jehož pokus o odkop je ale příliš slabý. K míči se dostává ještě v naší šestnáctce jeden ze soupeřů a pálí. Karpy má naštěstí dobré postavení a znovu nás svým zákrokem zachraňuje od pohromy. Vyrovnané utkání, kdy každý ze soupeřů si dokázal vytvořit několik příležitostí, stále čeká na první branku, která může rozhodnout o výsledku. V posledních minutách jsme začali tahat nohy. Doufejme, že o pauze dokážeme načerpat nové síly.

Utkání po přestávce pokračuje ve velkém tempu. V 52. minutě hosté podnikají rychlý brejk, když špatně vystupujeme z obranných řad. Soupeř letí do naší šestnáctky z pravé strany, ale Karpy mu svým vyběhnutím zmenšuje střelecký úhel a jeho nebezpečnou střelu vyráží výborným zákrokem dokonce pouze do autu. V 61. minutě posílá Žéňa svůj přímák z pravé strany do soupeřova vápna. Na levé straně se dostáváme k míči a na konci naší kombinace se Pepík dostává k levé brankové čáře, odkud posílá příhru na zadní tyč. Tam číhá zcela osamocený Ben, který ale spotřebovává spoustu času na přípravu balónu. Přesto má ještě mnoho prostoru k zakončení. Bohužel do jeho střely mu ještě stíhá vpadnout v poslední chvíli zasahující hostující gólman. Na hrací ploše probíhá boj o každý balón, ale na některých našich hráčích jsou již viditelně patrné známky únavy. Hosté začínají pomalu přebírat aktivitu. Bena nahrazuje v 70. minutě Láďa. V 72. minutě vidí jeden ze soupeřů žlutou kartu za přerušení rozběhnutého Vokyho. V další minutě to bohužel přichází. Nedokážeme před naší šestnáctkou dostoupit protihráče, kteří nás v rychlosti vykombinovávají. Jejich poslední příhra je adresována do ulice na jednoho ze soupeřů, který se rázem ocitá v ideální palebné pozici v naší šestnáctce. Na jeho umístěnou střelu je bohužel Karpy krátký. Balón končí u levé tyče – 0:1. :-@ V 81. minutě dělá čáru přes rozpočet trenéru Dejmkovi nakopnutý Kuba, který tak musí ze hřiště. Svoji premiéru si tak na jeho místo přichází odpracovat Pepa Janda. Soupeř se v posledních minutách viditelně stahuje a brání výsledek. Ve 42. minutě kopeme roh z pravé strany. Přetažený centr letí na zadní tyč, kde kraluje Žéňa. Hlavičkuje k pravé tyči, kde bohužel na brankové čáře zasahuje jeden z dobře postavených bránících hráčů soupeře. Vsázíme vše na jednu kartu a vrháme všechny zbylé síly do útoku. Hostující obrana ale odolává a naopak v poslední minutě je tady brejk hned tří hráčů soupeře na jediného našeho zadáka. Toho se protihráči pohodlně zbavují, ale jejich akce pojišťující brankou kupodivu nekončí, neboť hostující smolař nakouří balón místo do sítě hezky zčerstva z malého vápna pouze do břevna našeho zařízení. Soupeřem nabízenou pohádku  „nedáš – dostaneš“ ale nenapíšeme, poněvadž naši hráči se místo centrů do šestnáctky soupeře, nesmyslně utápí v kombinacích ve středu hrací plochy. Zákonitě přicházíme znovu o balón a v nastavené minutě hosté situaci dva na jednoho tentokráte bezpečně proměňují a definitivně tak potvrzují zisk všech tří bodů z dnešního zápasu – 0:2. :-@

Z úchvatné bitvy jsou dnes naši hráči vynášeni bohužel na štítech. Hosté nám dokázali vrátit poslední vzájemné utkání a nechávají tak náš soubor v tabulce za sebou. V šatně samozřejmě po zápase nepanuje zrovna ta nejveselejší nálada, ale kluci se dnes nemají vůbec zač stydět. Všichni přítomní se vzácně shodli na tom, že takovýchto zápasů se v celé sezóně moc neodehraje. A kdy jindy se mládenci mají posouvat dále, když ne v těchto náročných utkáních. Určitě by se na výkonech kluků našly chyby a rezervy, ale pokud i k dalším zápasům budou přistupovat jako k tomuto, nemusíme mít strach, že by nebyli schopni bojovat s těmi nejlepšími v soutěži. Při větší porci štěstí mohlo utkání probíhat jinak, ale soubor kopáčů z Petřína má letos skutečně vynikající kvalitu, kterou na naší travičce dokázal potvrdit. Soutěž je teprve ve čtvrtině a věřme tomu, že náš letošní drýmtým v žádném případě ani v nejmenším nehodlá složit zbraně, a stále chce svými výkony vyvíjet na všechny své soupeře neustálý tlak. Dnes je na čase pogratulovat soupeři k vítězství, oklepat se z nepříznivého výsledku a hlavně pustit se znovu do další práce, abychom hned příští týden nepřipustili žádné komplikace na Rapidu. Děkujeme za výkon, byť s nepříznivým výsledkem a pojďme dále !!!