SŠ Plzeň SD - FC Dynamo Horšovský Týn 4:0 (2:0)

10.9.2016 3. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (8), Kopáček L. (6), Frank (6), Bušek (6), Kořan (7), Gashi (7), Fakan (7), Puchoň (7), Kopáček J. (8), Vokáč (6), Kutlák (8)

lavička: Toman (8), Ženíšek (8), Krejča (6), Šural (6), Červík (-)

branky: Fakan 2x, Kutlák, Vokáč

Dnes jsme na domácím hřišti přivítali staronového účastníka přeboru – tým z Horšovského Týna. Podobně jako v předchozích utkáních jsme nastupovali v roli velkého favorita, kterou jsme hodlali potvrdit. Trenér Dejmek se musel obejít bez marodů Krejčího s Ulrychem, ke kterým se na posledním tréninku přidal kapitán Ženíšek. Jeho zdravotní problémy však nebyly nakonec tak vážné, aby chyběl na soupisce. Pro jistotu ale zápas začínal na lavičce. Opět nás provázelo mimořádně dusné počasí, což ale nebyl žádný důvod pro nějaké komplikace.

Úvod utkání však naše hráče nachází absolutně nepřipravené a nekoncentrované. Nepřesné přihrávky střídáme s totálními minelami. Naše zbytečné fauly poté posílají soupeře zadarmo do naší šestnáctky. Až v 7. minutě rychle pronikáme po levé straně na soupeřovu polovinu. Pepík ustojí souboj a namíří si to zleva do vápna, odkud prověří připravenost hostujícího gólmana, který rozštěpem vykopává nepříjemnou střelu na roh. V 10. minutě nás ale hosté tlačí před naši šestnáctku. Po jejich rohu se však k balónu dostává Karpy a svojí příhrou zakládá rychlý brejk do otevřené hostující obrany. Vokymu se podaří udržet svého strážce na zádech, obtočí se kolem něj a po několika rychlých krocích krásnou příhrou mezi hostujícími zadáky nachází rozběhnutého volného Kutliho. Ten se dostává do vápna, tváří v tvář vybíhajícímu gólmanovi zachová chladnou hlavu a po zemi posílá kouli přesně k levé tyči – 1:0. (so) Za další dvě minuty přetahuje Faky svůj roh z pravé strany na zadní tyč, kde volný Voky v akrobatické pozici o půl metru přestřeluje hostující zařízení. V 17. minutě podnikáme další rychlý výpad do soupeřovy obrany, kdy Kutli ve středu hrací plochy přes tvrdý soupeřův atak posouvá balón doleva za sebe na nabíhajícího Pepíka. Ten si na sebe natáhne soupeře a vzápětí posílá příhru pod sebe před branku na Vokyho, který si kličkou položí svého strážce a pálí mimo dosah bezmocného gólmana k tyči – 2:0. (so) Kutli, který byl v dosavadním průběhu utkání jedním z  našich nejaktivnějších hráčů, zkouší po ošetření chvíli pokračovat, ale nejde to. Ve 22. minutě tak musí přepustit svůj post Šurymu. Po několika minutách uspávací taktiky podnikáme ve 30. minutě další bleskový výpad, když Ben udrží na levé straně hřiště balón na svých kopačkách a po krátkém sprintu nachází v hostující šestnáctce zcela volného Vokyho, který ale místo přízemní střely k tyči nebo dlouhé kličky míč zvedne a padající gólman mu jeho tutovku vykrývá. Ve 34. minutě přetahuje Faky svůj roh z levé strany na zadní tyč, kde se volný Voky z první opírá do polovysokého centru a posílá balón o pár čísel nad břevno hostující svatyně. Jako bychom se stále nemohli dostat do tempa. Soupeř prakticky pouze brání, ale až na výjimky nejsme schopni vůbec nic vymyslet. Ve 42. minutě Ben ztratí po našem rohu odražený balón a jeden ze soupeřů letí přes celé hřiště až do naší šestnáctky z pravé strany. Karpy ale nebezpečnou situaci nadvakrát dokáže vyřešit a míč dostává alespoň na roh. V další minutě vyplave s balónem na noze před hostujícím vápnem Schürrle, který natáhne a z hranice šestnáctky trefuje pouze pravou tyč týnské svatyně. Ještě se poté dostává k dorážce, ale míč již v záklonu posílá pár čísel vedle branky. V první půli se někteří hráči s balónem moc nekamarádili. Kombinace se nám vůbec nedaří, příhry nenacházejí své adresáty a nebýt několika málo podařených akcí, mohl být v kabině o přestávce ještě větší rozruch. Takto si trenér Dejmek ke svým svěřencům v klidu řekl svoje a fanouškům nezbývalo než doufat, než že se obraz naší hry po pauze bude alespoň zvolna zlepšovat.

Do druhé půle místo Kořiho nastupuje Kuba a Bena nahrazuje Cigi. Naše hra se ale příliš nemění. Sice se tlačíme do hostující šestnáctky, ale zůstává pouze u náznaků příležitostí. Vždy nám schází udělat ten správný poslední krok. Hráči bohužel v daném okamžiku volí naprosto opačné řešení než by bylo třeba. V 57. minutě aktivně hrající Pepík kličkuje kolem hranice šestnáctky, ale jeho přízemní střela o pověstný kousek míjí levou tyč. V 63. minutě opět Pepík zatáhne balón z levé strany, ale svůj střelecký pokus trochu přizvedává, takže gólman má šanci míč vyrazit. K dorážce se sice nedostáváme, ale míč je po chvíli zpět na našich kopačkách a Schürrleho pokus končí na opačné straně také vedle branky. Hned v další minutě Láďa míjí balón před naší šestnáctkou a nabízí tak jednomu ze soupeřů ideální palebnou pozici. Do jeho střely se ale položí Karpy a efektním zákrokem vykrývá prostor. Následnou dorážku soupeř posílá naštěstí místo do naší odkryté branky až k rohovému praporku. Láďu okamžitě střídá Žéňa. V 67. minutě nachází Kuba krásnou příhrou na pravé křídlo rozběhnutého Cigiho. Ten posílá zpětnou příhru do šestnáctky, kde Voky z hranice malého vápna pálí pouze do statického gólmana. Za další dvě minuty podnikáme rychlou kombinační akci, když balón vyváží Žéňa, který kouli posílá středem hřiště do ulice na rozběhnutého Šuryho. Ten okamžitě z první přihrává na hranici šestnáctky vpravo na volného Cigiho, který svoji tutovku dokonale zazdí, když místo zívající branky posílá balón vedle pravé bližší tyče. V 79. minutě Faky vyváží balón, posílá ho Šurymu, který následně adresuje svoji příhru Pepíkovi. Ten na hranici šestnáctky patičkou posouvá míč na kupodivu stále běžícího Fakyho, jenž konečně trefuje přesně místečko u pravé tyče – 3:0. (so) Protáčíme gólmany. Karpyho tedy střídá Červ. V 83. minutě Pepík udrží balón vlevo před šestnáctkou soupeře. Svoji příhru posílá na druhou stranu před vápno Fakymu, který se opět opírá do míče a křížnou střelou v krátké době znovu trefuje volné místo v hostující svatyni – 4:0. (so) Sudí po chvíli končí utkání.

Dnes jsme předvedli zatím náš nejslabší výkon. I když jsme soupeře prakticky celé utkání tlačili na jeho polovině, naše hra byla velmi alibistická se spoustou nepřesností a nedůsledností. Zatímco někteří hráči předvedli vyšší standard, někteří se naopak utápěli v individuální snaze předvést něco mimořádného, což se samozřejmě nestalo. Jakmile jsme zpřesnili kombinaci a hlavně se k ní vůbec odhodlali, ze soupeře jsme rázem udělali statické panáky. Opět nás trápila naše mizerná střelecká produktivita, což nás v příštích utkáních s těžšími protivníky může setsakra mrzet. Hned za týden zajíždíme na každoročně horkou (umělou) domažlickou půdu, kde budeme muset do hry dát rozhodně o mnoho více než dnes, abychom dokázali uspět. Naši hráči vědí, že dokáží předvést zodpovědnější a soustředěnější výkon než ten, kterým se prezentovali dnes. Těšme se tedy na příští utkání a věřme, že náš výběr k němu přistoupí tak, jak velí jeho důležitost – to znamená s maximálním nasazením a hladem po vítězství. Tak příští týden tedy zabojujme v samém srdci Chodska.