3.9.2016 2. kolo KPSD

sestava: Karpíšek (7), Kopáček L. (5), Ženíšek (8), Bušek (6), Kořan (5), Gashi (7), Fakan (6), Puchoň (6), Kopáček J. (7), Vokáč (7), Kutlák (8)

lavička: Toman (5), Krejčí (6), Krejča (6), Ulrych (6), Šural (6), Frank (6), Volek (7)

branky: Kutlák 2x, Puchoň 2x, Kopáček J. 2x, Vokáč, Toman, Frank

Po úvodním utkání nás dnes čekal další nováček přeboru, vítěz krajské soutěže, tým plzeňské Košutky na svém domácím hřišti. Podobně jako minulý týden se dal očekávat zápas, který bychom měli mít ve své režii, ale při troše podcenění z naší strany se utkání klidně mohlo vyvíjet poněkud jinak. Oproti předchozímu zápasu se k týmu připojil Ulrych a Karpíškovi se chystal krýt záda Volek z týmu mladšího dorostu. Trenér Dejmek udělal několik změn v základní sestavě a v ideálním počasí jsme mohli jít na rozbitém terénu na věc.

Začátek utkání nám vychází náramně. Ve 2. minutě získáváme ve středu hrací plochy balón. Voky se s ním otáčí jako na kolotoči a středem hřiště zkouší vysunout nabíhajícího Kutliho. Náš štírek je u míče dříve než vybíhající gólman a podél jeho těla míří přesně k pravé tyči – 1:0. (so) V 10. minutě potáhne kuličku po levé straně až k brankové čáře Pepík a zkouší centrovat před branku. Tam jsou sice domácí hráči u balónu dříve a dostávají míč někam na hranici šestnáctky. Do tohoto prostoru se ale vřítí jako utržený vagón Schürrle a přes dva domácí kopáče se opírá z první do balónu. Koníček z jeho kopačky poté končí mimo dosah domácího gólmana v místní svatyni – 2:0. (so) V 15. minutě je na tahu opět Schürrle, který získává míč pod svoji kontrolu a vzápětí ho prostrkává na levou stranu Pepíkovi. Ten si s koulí na noze dělá u levé brankové čáry, co chce. Zvedá hlavu, aby shlédl situaci, a když vidí, že mu před branku nabíhají jeho spoluhráči, bez respektu natáhne a svoje kuchlo překvapivě posílá k bližší tyči nešťastného gólmana – 3:0. (so) Utkání tak v krátké době dostáváme pod svoji kontrolu, i když se soupeř snaží a větrá naši obranu občasnými výpady. Vzadu ale působí Žéňa, který dnes opět oplývá jistotou a zkušeně si diriguje své spoluhráče. Ve 20. minutě Koři zatáhne míč po levé straně a posílá ho do šestnáctky. Odtud ho domácí hráči dostávají před vápno, kde opět operuje Schürrle, který chytá slinu a znovu se z první opírá do balónu. Táhlá střela si opět nachází místo u zadní tyče soupeřovy svatyně – 4:0. (so) Ve 24. minutě se hrneme znovu dopředu. Přetažený balón si zpracovává Ben a zatahuje jej k pravé brankové čáře. Následnou příhru pod sebe do vápna zkouší adresovat Kutlimu, který v souboji nastavuje svoji placírku a přízemní míč umísťuje přesně ke vzdálenější tyči – 5:0. (so) Za další dvě minuty sudí zřejmě odpouští domácímu týmu již druhou penaltu, možná i červenou kartu. Schürrle vysouvá ulicí do domácí šestnáctky Kutliho, který si píchne kouli kolem vybíhajícího gólmana, který jej nešetrným zákrokem posílá k zemi. Hra pokračuje a našemu tykadlu nezbývá nic jiného, než tvrdý atak rozchodit. Naši hráči poté sundávají nohu z plynu a spokojí se s aktuálním stavem utkání. Až ve 35. minutě Faky posílá svůj přímák z levé strany na zadní tyč, kde se ke své oblíbené činnosti hlavičkování dostává přes bránící hráče Žéňa, který koníčkem razítkuje horní tyč domácího zařízení. Za další dvě minuty ale poprvé v utkání našeho kapitána vyškolí jeden z domácích kopáčů a nám nezbývá než přerušit jeho akci faulem. Na následující přímák zahrávaný z levé strany nereagujeme adekvátně. Balón letí kolem zdi na jednoho z místních maníků, který je u míče jako první, Karpy letí za ním poněkud do tunelu a soupeř pálí na naši prázdnou branku. Na brankové čáře ale v poslední chvíli zaskluzuje Žéňa, který odpaluje míč do bezpečí. Navíc vzápětí posíláme dopředu dlouhý nákop na osamoceného Vokyho. Jeho dva strážci si počínají poněkud zmateně a balón se najednou dostává ke kopačkám Vokyho, který se rychle orientuje a podél vysunutého gólmana posílá kouli z 25ti metrů přesně k levé tyči – 6:0. (so) Bohužel v posledních minutách si počínáme až příliš profesorsky a vše vrcholí ve 43. minutě, kdy jsme nedůrazní hned v několika soubojích po sobě. Soupeř má najednou spoustu prostoru odcentrovat míč z levé strany do vápna, kde trestuhodně necháváme vyniknout dalšího z domácích kopáčů, který má dost času zamířit přesně k pravé tyči mimo dosah bezmocného Karpyho – 6:1. :-@ V poslední minutě si znovu zahráváme. Nejdříve Karpy ekvilibristicky vyráží tvrdou ránu zpoza naší šestnáctky, aby se soupeř znovu dostal k míči, a jeho následný technický pokus z levé strany o pár čísel míjí naši šibenici. Konec poločasu nás zkrátka zastihl v poněkud mdlém rozpoložení a trenér Dejmek si k této situaci v kabině řekl svoje. Výsledkem jsou hned čtyři změny v sestavě. Rozhodně máme na to předvádět stabilní výkon po celou dobu utkání.

Do druhého poločasu tak již nenastupují Faky, Láďa, Koři a Ejdy, které nahrazují Kuba, Frankie, Fíla a Cigi. Navíc Voky se ze svého těžce vydobytého místa v útoku zasunuje až do obranných řad. Obraz hry se ale moc nemění a sestava si stále sedá. V 53. minutě kopeme roh z pravé strany. Domácí gólman míč podbíhá a k hlavičce se tak dostává znovu Žéňa, jehož pokusu ale schází razance. Na brankové čáře tak úřaduje v poslední instanci jeden ze soupeřů, který balón uklízí do bezpečí. V 56. minutě Ben ve středu hřiště podstoupí souboj a získává míč pod svoji kontrolu. Po chvíli kouli posílá na levou stranu šestnáctky. Tam se dostává dříve k balónu před vybíhajícím gólmanem Kutli, který domácímu kýprovi naznačí střelu. Brankář skáče do prázdna a Kutli posílá před prázdnou branku tutovku Kubovi, jenž míč uklízí do sítě – 7:1. (so) V 60. minutě zahráváme přímák z pravé strany. Dva naši hráči míč přebíhají, aby poté Ben poslal přetažený centr na zadní tyč, kde domácí zapomínají na Žéňu, který nedůraznou hlavičkou vrací balón před branku. Tam Frankie s trochou štěstí dotlačí přes bránící hráče kouli do odkryté části domácí branky – 8:1. (so) V další minutě soupeřův gólman vyrábí obrovskou chybu, když posílá balón přímo na Kutliho kopačky. Ten sice akci poněkud brzdí, ale přesto se mu daří přihrát na zcela volného Kubu, který v obrovské šanci sám před brankářem namíří svůj pokus pouze do překvapeného kýpra. Ani dorážku nejsme schopni dostat do sítě. V 63. minutě jde ze hřiště Voky poté, co měl na kopačce po našem rohu další zářez. Na hrací plochu vbíhá Vojta. V 67. minutě jsou tady domácí s rychlým brejkem, když se jeden ze soupeřů dostává za naši obranu, ale střelu zpoza vápna posílá pouze nad Karpyho branku. Kutliho pak protáčí Šury. V 71. minutě znovu hrozí soupeř, když si to jeden z protihráčů namíří na naši branku z levé strany, ale místo příhry lépe postavenému spoluhráči pálí. Jeho pokus Karpy vyráží na roh. V další minutě protáčíme gólmany. Místo Karpyho tak vbíhá hájit naši svatyni Vašek. V 80. minutě Schürrle vymýšlí ideální ulici středem hřiště na rozběhnutého Šuryho, který zřejmě pozapomíná na to, že domácí brankář není zrovna z nejmenších a pokouší se ho překvapit lobem. Balón tak samozřejmě pohodlně končí v gólmanových rukavicích. V další minutě Pepík vystihuje příhru posledního hráče domácího týmu a okamžitě se ocitá zcela sám před gólmanem. Zkouší mu naznačit a vzápětí s trochou štěstí propasírovává kouli přes jeho tělo do sítě domácí branky – 9:1. (so) Za další dvě minuty Šury dostává míč na své kopačky, ideálně se kličkou uvolňuje přes posledního domácího kopáče a ze šestnáctky pálí přímo doprostřed domácí branky, kde pózuje místní kýpr. V 85. minutě nám další ze soupeřů nabízí již několikátou tutovku, když míč posílá přímo na nohu Šurymu. Ten posílá ideální příhru do středu vápna zcela volnému Kubovi, který se sám před brankářem nezmůže na nic jiného než na střelu kolem levé tyče. Pět kotoulů ve hře jsou mu potupnou odměnou. Žadonění našich fanoušků o „desítku“ již vyslyšet nestihneme.

V první půli jsme byli nebývale produktivní a dostali jsme utkání pod kontrolu, i když kombinace přeci jen trochu vázla. Domácí hráče jsme předčili hlavně v důrazu. Jakmile jsme na konci prvního poločasu začali hrát profesorsky, soupeř nás dokázal potrestat. Ve druhé půli bylo znát, že značně pozměněná sestava si musí sednout. Musíme si uvědomit, že zatím hrajeme proti teoreticky slabším soupeřům. Až se potkáme s našimi tradičními silnými rivaly, nesmíme si dovolit vypouštět souboje a ztratit koncentraci v jakékoliv fázi utkání – to by byla naše zkáza. V těchto úvodních zápasech máme šanci zlepšit souhru a komunikaci jednotlivých hráčů, tak toho využijme. Příští týden nás čeká zřejmě podobné utkání tomu dnešnímu, poněvadž přivítáme staronového účastníka krajského přeboru z Horšovského Týna. Na řadě je tedy chodský dvojzápas. Tak znovu do práce.